Огляд тест-драйву: Honda CR-V 2016

Добавлено: 20.12.2017
(4.4)
Дуже просторий салон, з найширшими задніми сидіннями у своєму класі
Великий багажник
Компактні розміри та хороша відповідна реакція сприяє маневреності
Простий процес посадки, як на передні, так і на задні сидіння
Сучасне опційне високотехнологічне обладнання, яке забезпечує безпеку
Стандартна камера заднього виду
Репутація високої надійності та хороші шанси перепродажу автомобіля
Занадто складна інформаційно-розважальна система в комплектаціях EX та вище
Жорстка їзда по місту, особливо на низькій швидкості
Неприємні вібрації під час холостого ходу
Принцип надання опцій “все або нічого”: ви можете не отримати бажанні характеристики, особливо у більш дорогих версіях

Існує кілька вагомих причин, чому марка Honda продає так багато моделей CR-V, одна з яких те, що категорія легкових позашляховиків користується великою популярністю на ринку. Крім цього, автомобіль Хонда СРВ відповідає основним вимогам покупців, які вважають за краще купувати функціональні транспортні засоби за доступною ціною. Компактні габарити та реактивне управління роблять автомобіль маневреним на дорозі, полегшують процес паркування та сприяють впевненій їзді. До всього ж, простір кузова і задніх сидінь Honda CR-V дуже щедрий.

Honda CR-V 2016

Б/в авто

$5 930 - $27 624

Оновлення проміжного циклу 2015 року, як завжди, торкнулися рестайлинга деталей комбінації приладів в передній та задній частині салону, разом з появою нових коліс. Також, новий образ автомобіля формують цілий ряд передових електронних систем безпеки, додаткове обладнання, та найважливіше - новий 4-циліндровий двигун, 2.4 л, потужністю 185 к.с. в поєднанні з варіатором, який вперше використовується в СРВ.

72%

автовласників знову куплять це авто!

  • 73% Дорожні тести
  • 78 % Надійність
  • 72 % Задоволеність водіїв

Економічність витрати палива цього автомобіля значно відстає від конкурентних моделей, особливо, в порівнянні з Subaru Forester (9,05 л/100 км). Додавши систему безпосереднього вприскування та варіатор, економія витрати палива покращилася на 2 л. в порівнянні з версіями до 2015 року, які використовували 5-ступінчасту автоматичну трансмісію. Тепер середня витрата палива СРВ дорівнює 9,8 л/100 км.

Безступенева коробка передач відмінно працює за нормальних умов їзди. Компанія Honda виконала величезну роботу, щоб приховати рев двигуна та протяжний звук варіатора. І ви дійсно не відчуєте цих похідних шумів, якщо не будете різко розганятися. Разом з тим, деяка частина характеристик налагодженої роботи силового агрегату, якими славляться автомобілі Хонда, була втрачена через виражену вібрацію на низькій швидкості обертання двигуна та під час холостого ходу.

Що стосується безпеки - керування автомобілем у екстрених ситуаціях покращилося. Крім цього, опційний пакет електронного устаткування включає: систему попередження про можливе зіткнення та автономне гальмування, систему попередження про зміну ряду руху, допомога руху по смузі та адаптивний круїз-контроль. Зазвичай всі ці функції не передбачені в автомобілях такого класу. На сьогоднішній день, ви можете випробувати їх тільки в топової комплектації Touring.

Підвищення заходів безпеки роблять оновлену інформаційно-розважальну систему комплектацій EX та вище ще складнішою для сприйняття. Варто відзначити, що за останні роки, ця система в автомобілях Honda стала дуже заплутаною та розсіває вашу увагу. Наприклад, тестований нами CR-V був обладнаний однією з найгірших. Мало того, що в ній не були передбачені які-небудь джойстики - схема інформації на моніторі не логічна, а традиційні кнопки розташовані дуже близько один до одного та незручні у використанні. З іншого боку, ви можете оцінити ефективність нових електронних систем безпеки, коли просто міняєте джерело аудіо або програмуєте налаштування радіостанції, під час їзди.

Покращена підвіска принесла, як уже було сказано, підвищення якісних характеристик управління, але, на жаль, рівень комфорту був знижений. Автомобіль Honda CR-V 2012-2014 рр. демонстрував одні з кращих ходових характеристик в сегменті компактних позашляховиків, з легкістю поглинаючи всі нерівності на шляху. Версія 2015 року втратила ці якості. Якщо говорити про позитивні моменти - було покращено рівень ізоляції від аеродинамічних шумів.

Також, було збільшено кількість стандартного устаткування. Наприклад, популярна комплектація середнього рівня EX зараз має в своєму розпорядженні підігрів сидінь, електропривід водійського сидіння та систему стеження за сліпими зонами LaneWatch, від компанії Хонда. Всі версії автомобіля стандартно обладнані камерою заднього виду - корисна деталь комплектації, яка залишається опційною у деяких суперників. У свою чергу, нова комплектація Touring доповнена такими функціями, як пам'ять водійського сидіння та електропривод дверей багажника.

В цілому, останній СРВ не справив великого враження на нас під час тесту, але все ж, він залишається дуже функціональним, практичним та доступним автомобілем.

Зі зміною дизайну у 2012 році, в автомобілі Honda CR-V розширився вантажний простір, збільшилася потужність та економія витрати палива. Показник витрати палива цього автомобіля в перший рік випуску (10,23 л/100 км) вражав, але незабаром його перевершили більш успішні конкуренти.

У 2015 році був представлений новий двигун з безпосереднім уприскуванням. При цьому, традиційна 5-ступенева автоматична трансмісія була замінена на безступінчату (CVT). Підвіска стала більш жорсткою, що негативно вплинуло на комфорт їзди. Що стосується плюсів - передові системи безпеки стали більш доступними, а конструкція автомобіля була вдосконалена для поліпшення протиударних властивостей. Комплектації EX та вище отримали більший набір обладнання з незначним підвищенням ціни. Також, нова версія Touring наближається до рівня конкурентів, які пропонують більше функцій в базових комплектаціях.

Враження від їзди    

Комфорт їзди: 

До змін 2015 року, автомобіль Хонда СРВ був одним з найбільш комфортабельних під час їзди в сегменті компактних позашляховиків, чого не можна сказати зараз. Підвісний пристрій став більш жорстким, що негативно вплинуло на амортизацію та м'якість. Ви відчуваєте кожну нерівність на дорозі, і це істотно знижує рівень комфорту. Рухи кузова стримані, хоча місцями вони бувають швидкими й уривчастими.

Шумоізоляція: 

Рівень звукоізоляції такий же, як і у найближчих суперників - Subaru Forester і Toyota RAV4. Іншими словами, автомобіль Honda CR-V не особливо тихий. Під час холостого ходу, ви можете відчути незначні вібрації трансмісії на кермі та сидінні. Водії, які мають досвід водіння CR-V заявляють, що в салоні відчувається помірна кількість аеродинамічних шумів і прийнятне гудіння двигуна.

Управління: 

Автомобіль Хонда СРВ швидко реагує на ваші рухи, але йому не вистачає спортивності. Він добре слухається керма в повсякденній їзді. Але це не той позашляховик, на якому хочеться покататися з вітерцем по заміській звивистій дорозі. Хоча, підвіска стала менш пружною, що призвело до зменшення рухів кузова, цей автомобіль все ж не надихає під час їзди.

Під час тестування на треку, ми відчули, що Хонда СРВ дійсно був вдосконалений. Виконуючи маневри для запобігання зіткнень, автомобіль залишався стабільним і невибагливим. Варто відзначити, що в такому стилі водіння, ми з упевненістю управляли на швидкості 83 км/ч. Не дивлячись на те, що Honda CR-V не захоплює на дорозі, він підтвердив свою передбачуваність та надійність в ході наших динамічних тестів.

Двигун і коробка передач: 

Новий двигун автомобіля, як і раніше, володіє робочим об’ємом 2,4 л та потужністю 183 к.с. Варіатор (CVT) маскує типовий рев двигуна до розгону, але під час поспіху, ви помітите характерний звук варіатора. Від 0 до 96,5 км/год автомобіль розганяється за 9 секунд.

Під час нашого тестування ми з'ясували, що витрата палива, при використанні звичайного бензину становить 9,8 л/100 км. Такий же показник демонструє і конкурентний автомобіль Nissan Rogue. А ось Subaru Forester більш економічний.

Система повного приводу цього автомобіля не найкраща. Рухаючись по слизьких поверхнях, передні колеса заносить на старті, після чого рушійна сила моментально переміщається назад, щоб дозволити вам зрушити з місця. По суті, повний привід цієї моделі підходить тільки для ділянок дороги, покритих снігом.

Позашляхова їзда: 

Автомобіль Honda CR-V не призначений для подолання складних ділянок дороги, крім мулистих та піщаних відрізків.

Система гальмування: 

Дистанції гальмування, як на вологих, так і на сухих поверхнях короткі. Скарг з приводу управління педаллю гальма з боку водіїв не було.

Фари: 

Передня та бічна видимість дороги дуже хороша, як і рівень яскравості світла. Тому управляти автомобілем у нічний час стало приємно. І ближнє, і дальнє світло забезпечують стандартні галогенові лампи. Сучасний дизайн фар денного світла ввійшов до складу оновлень для 2015 року.

Салон СРВ

Внутрішній дизайн та оформлення: 

Обробка салону - типова для позашляховика з такою ціновою політикою. Більшість поверхонь оброблені твердим пластиком. Тільки дві третини панелі покриті простроченим м'яким матеріалом. Між кількома суміжними панелями залишилися широкі прогалини, особливо, в місці перетину панелі та стійок кріплення лобового скла. Ясна річ, що моделі EX-L та Touring відрізняються більш розкішною обстановкою, завдяки шкіряного салону.

Водійське місце: 

Водійське місце не тільки просторе, але і розташоване досить високо. Навіть водії низького зросту будуть відчувати себе, як на троні. Телескопічне рульове колесо має широкий діапазон регулювання. Також, тут є добре продумана підніжка для лівої ноги.

Огляд: 

З першого погляду, оглядовість здасться відкритою та обширною. Велике лобове скло та великі бічні вікна забезпечують відмінну передню та бічну видимість. З іншого боку, грубі задні стійки даху та невеликі трикутні вікна за задніми дверима погіршують процес їзди заднім ходом та в'їзд на проїжджу частину.

На дзеркалі з боку водія є секція зі спеціальною фокусною відстанню. Це допомагає показувати в дзеркалі ті автомобілі, які знаходяться в сліпій зоні зліва. Тим не менш, ця функція не така ефективна, як здається.

Те, що нас порадувало, так це стандартна камера заднього виду. Адже для багатьох компактних позашляховиків вам потрібно буде доплатити за це пристрій. У моделях LX зображення дороги транслюється на маленькому екрані зверху панелі управління. У моделях EX і вище, є більший сенсорний дисплей для відеозображення з камери. Крім цього, є можливість вибрати оглядову зону дороги.

Автомобілі Honda CR-V вищого рівня комплектації доповнені системою LaneWatch. Як тільки ви включаєте правий поворотник, зображення ситуації на дорозі в сліпій зоні справа з'являється на екрані аудіосистеми. Це корисно для їзди по місту, особливо, для виявлення велосипедистів, але в той же час, картинка обмежує доступ до аудіосистеми. Мітки на екрані показують, наскільки далеко від вас знаходиться інший транспортний засіб. Правда, є і кілька мінусів. Ця система не охоплює сліпі зони з лівого боку від водія. При цьому, зображення з камери з'являються щораз, коли ви вмикаєте сигнал повороту направо. Це може виступати відволікаючим чинником. Хоча, за допомогою кнопки на перемикачі вказівника повороту можна включити або відключити цю функцію. Повністю автоматична система моніторингу сліпих зон не доступна.

Комфорт сидінь: 

Широкі передні сидіння підходять для пасажирів будь-якої статури. Набивка сидінь швидше тверда й рівна, ніж приємна. Базовій версії LX не вистачає функції регулювання поперекової підтримки; деяким водіям хотілося більшого. Автомобілі комплектації EX та вище обладнані водійським сидінням з електроприводом та функцією регулювання поперекового відділу. Не дивлячись на це, деякі скаржилися, що цих налаштувань, все-таки, недостатньо, щоб зручно розташуватися.

У свою чергу, автомобілі комплектації EX-L обладнані шкіряними сидіннями з електроприводом. Ці сидіння більш м'якіші та зручніші, ніж з тканинного матеріалу. А в комплектації вищого класу Touring, також, передбачена функція пам'яті водійського сидіння. Відкидні підлокітники для кожного з передніх сидінь ви могли зустріти в автомобілях 2012-2014 рр., Але з 2015 року в салоні встановлений стандартний загальний центральний підлокітник.

Заднє сидіння дуже просторе, і на ньому може комфортно розташуватися 3 дорослих людини. Також, сидіння другого ряду мають можливість відкидання спинок в двох позиціях. А пласка підлога сприяє зручному розташуванню пасажира по центру.

Посадка: 

Завдяки тому, що сидіння посаджені на рівні стегон більшості людей та, широкому радіусу відкриття задніх дверей, який дорівнює 90 ° - посадка в автомобіль відбувається дуже легко. Також, сприяють легкій посадці низькі дверні пороги.

Прилади: 

Великі вимірювальні датчики добре підсвічуються та читабельні. У верхній центральній частині приладової панелі вбудований повноколірний екран, який відображає витрату палива та маршрутну інформацію. Переміщатися по розділах цього екрану можна за допомогою підрульових пелюсток, але цей процес чомусь збиває з пантелику.

Управління: 

Базовий автомобіль CR-V LX (або будь-яка версія 2012-2014 рр.) обладнаний всього декількома ручними елементами управління системами. Єдиний джойстик регулює гучність та налаштування радіо – хотілося, щоб їх було два - а окрему кнопку живлення важко знайти. Всі версії автомобіля мають у своєму розпорядженні більші та простіші джойстики, та кнопки для налаштувань клімат-контролю.

Якщо ви чуєте, як хтось біля вас вимовляє нецензурні слова - він, ймовірно, намагається скористатися сенсорною аудіосистемою Хонда СРВ. Її можна знайти в автомобілях вищих комплектацій. Ця система - одна з найскладніших у використанні. Ряд мініатюрних кнопок знаходиться зліва, без того порожнього, плоского екрану. Налаштувати звук, використовуючи ці кнопки, це щось нереальне. Ви дуже швидко навчитеся користуватися пультом управління на кермі.

Послідовність дій на екрані аудіосистеми позбавлена логіки. Зрозуміти, яким чином можна зробити те, що ви хочете, дуже складно, навіть пасажирам. Деякі кнопки і шрифти на екрані занадто маленькі. Тому ви можете пропустити потрібну кнопку під час водіння.

Телефон: 

Ви можете подумати, що натиснувши на значок «phone» по центру сенсорного екрану, почнеться процес підключення телефону. А ось і ні! Замість цього, вам потрібно зайти в меню «налаштування», знайти розділ «телефон» та вибрати «підключити телефон». Тільки після цього справу буде зроблено. Ми були здивовані, коли побачили, як при вхідному дзвінку висвічується не ім'я контакту, а його телефонний номер.

У комплектаціях EX та вище вбудована система HondaLink - інформаційний хмарний сервіс. Додаток дозволяє вам скористатися такими функціями, як пошук місцезнаходження, погода, обмін повідомленнями, індикатор інтервалів ТО та інші. Навігаційний додаток надає безперервне оновлення інформації про рух, а також, пошук пам'яток та місць, які ви раніше відвідували. Маршрути можна раніше спланувати на смартфоні та вони будуть відображатися на сенсорному екрані транспортного засобу. Додаток Aha надає доступ до аудіоконтенту, включаючи: Internet радіо, подкасти, аудіокниги, новини, оновлення Twitter та Facebook, а також, список ресторанів, кав'ярень, готелів, погоди, парків і заправних станцій.

У пакеті системи, також, є функція HondaLink Assist, яка може допомогти в екстрених ситуаціях, використовуючи підключений телефон. HondaLink Assist призначена для автоматичної спроби відправити оповіщення оператору або повідомити про поточне місцезнаходження автомобіля. Також, є можливість безпосередньо спілкуватися з оператором в разі, якщо сенсор розкриття подушки безпеки був приведений в дію внаслідок зіткнення. Після цього, оператор може зв'язатися з аварійними службами, якщо це буде необхідно.

У деяких автомобілях Honda CR-V є функція читання тексту. Інформаційно-розважальна система може прочитувати вголос тексти з приєднаного телефону.

Музика: 

160-Вт AM/FM/CD система з чотирма колонками встановлена в автомобілях стандартно. Комплектація EX обладнана ще двома додатковими колонками. Разом з тим, деяким тестувальникам здалося, що якість звуку цієї системи досить низька. Зупинивши свій вибір на комплектаціях EX-L та Touring, ви отримаєте 328-Вт систему з сімома колонками і сабвуфером.

Голосові команди: 

Навіть в базових версіях, ви зможете використовувати систему голосових команд для обмеженої кількості аудіо-функцій. Автомобілі компанії Хонда, включаючи СРВ, стали одними з перших, в яких була інтегрована система Siri Eyes Free Integration компанії Apple. Вона дозволяє вам задавати питання та віддавати команди з додатком Siri. За допомогою цієї системи ви можете відправляти і/або читати текстові або email-повідомлення, перевіряти погоду.

Навігація: 

Навігаційна система з розпізнавання голосу доступна тільки для автомобілів комплектацій EX-L та Touring.

Електроніка: 

В комплектації EX передбачений вхід HDMI і два USB-порти всередині закритого центрального відсіку. Крім цього, ви отримаєте два 12-вольтних входи: один прямо під перемикачем передач та ще один всередині центрального відділення.

Клімат-контроль: 

Версія EX має тільки базові функції, включаючи систему ручного управління кліматом і підігрів передніх сидінь. При придбанні комплектації EX-L та вище, ваш автомобіль доповнить двух-зонна автоматична система та функція підігріву дзеркал.

Зберігання речей в салоні: 

Автомобіль Хонда СРВ пропонує велику кількість варіантів для зберігання ваших речей. Спереду є кілька відкритих відділень біля підстаканників, а також, глибоке закрите відділення між сидіннями в самому кінці центральної консолі. Для водія є, також, відділення для монет, зліва від рульової колонки. Навіть в дверях передбачено багато різних кишень та відсіків, де можна приховати кілька шоколадних батончиків.

Підстаканники: 

Передні підстаканники мають дві висувні секції, які перетворюють цей простір у велике відділення для зберігання речей. Для пасажирів ззаду передбачено два підстаканники у центральному відкидному підлокітнику. Також, в передні двері вбудовані тримачі для пляшок.

Простір багажного відділення: 

В автомобілі Honda CR-V можна розмістити досить багато речей, якщо скласти спинки задніх сидінь, що робиться досить легко. Двері багажника легкі та піднімати їх просто. В автомобілі комплектації Touring передбачений електропривод для дверей багажника.

Запасне колесо: 

В підпіллі багажника розташоване запасне колесо.

Безпека

Ремені безпеки: 

Всі сидіння оснащені плечовими і поясними ременями безпеки. Передня пара сидінь має, також, натягувачі.

Подушки безпеки: 

Бічні подушки безпеки захищають пасажирів передніх сидінь, а бічні шторки безпеки охоплюють як передні, так і задні сидіння. У свою чергу, сенсори утримають розкриття бічних і передніх подушок безпеки, якщо виявлять, що переднє сидіння не зайняте або в ньому сидить дитина.

Підголівники:

Передні сидіння мають регульовані підголівники, які блокуються. Вони досить високі, щоб забезпечити безпекою дорослу людину, навіть в опущеному стані. Підголівники другого ряду сидінь можна опустити вперед для поліпшення рівня огляду, але для забезпечення максимальної безпеки вони повинні бути піднятими.

Системи для запобігання зіткнень: 

Системи попередження про зміну смуги руху, допомоги руху по смузі та попередження про можливе зіткнення з автоматичним гальмуванням доступні в комплектації Touring.

Їзда з дітьми: 

За допомогою ременів безпеки можна встановити дитячі крісла, як у напрямку руху автомобіля, так і проти нього. П'ять зручно розташованих якірних ременів дозволяють встановити дитячі крісла, за допомогою системи LATCH, в будь-якій позиції на задньому сидінні. У той же час, неможливо одночасно встановити три крісла підряд. Два бічних верхніх якірних ременя знаходяться на спинках сидінь; для центральної позиції - на стелі.

Перейти до оголошень Хонда СРВ

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Honda в Україні