Огляд тест-драйву: Honda Odyssey 2016

Добавлено: 07.02.2018
(4.6)
Дуже адаптивний інтер'єр з можливістю розміщення 8 пасажирів, та великими розмірами площі для багажу
Найкращі показники економії палива серед усіх мінівенів
Найбільш орієнтований на перевезення дітей автомобіль, з можливістю встановити 3 дитячих сидіння у другому ряді
Стандартні електронні системи безпеки, включаючи систему попередження зіткнень та дотримання розмітки, на вищих рівнях комплектації
Характеристики управляння цим автомобілем набагато кращі ніж у багатьох мінівенів та деяких позашляховиків
Дуже комфортний салон та достатній рівень шумоізоляції
«Розумні» функції, включаючи відділення для прохолоджуючих напоїв
В автомобілі передбачений унікальний вбудований пилосос
Заплутані елементи радіо
Відсутній повний привід
Якість оформлення автомобіля не повністю відповідає своїй ціні
Єдиний автомобіль в якому використовується традиційна система контролю сліпих зон - першокласний Touring Elite

Батьки, які піклуються про свій імідж, можуть уникати цей автомобіль, але на сьогоднішній день не існує мінівена, який би обігнав його по універсальності та практичності застосування для сім'ї. Honda Odyssey - це кращий мінівен на ринку, який поєднує в собі комфортну кабіну, гнучкі сидіння, простір для восьми пасажирів з чутливим керуванням та вражаюче економічну витрату палива.

Honda Odyssey 2016

Б/в авто

$12 050 - $35 599

Всі автомобілі Одіссей обладнані 6-ступеневою автоматичною трансмісією, яка підняла показник економії палива до кращих у своєму класі - 11.2 л/100 км. Це дуже гарна відмітка для транспортного засобу таких розмірів. Результати краш-тесту чудові. Також, більшість автомобілів Honda Odyssey обладнані такими передовим електронними засобами безпеки, як система запобігання зіткнень та система дотримання розмітки.

78%

автовласників знову куплять це авто!

  • 84% Дорожні тести
  • 55 % Надійність
  • 78 % Задоволеність водіїв

Його спритний двигун та трансмісія забезпечують приємну подорож та посилену потужність. В русі автомобіль гнучкий та стабільний. Одіссей характеризується похвально динамічним управлінням та чіткою роботою рульового механізму, ставлячи під сумнів думку, що мінівен - «нудний» автомобіль.

Всередині автомобіля, ви маєте справу із звукоізольованою кабіною та підтримуючими, м'якими сидіннями. Просторий другий та третій ряд сидінь можуть бути складені або розгорнуті в численних комбінаціях, щоб задовольнити потреби пасажирів та багажу. Легка посадка, широкі можливості установки дитячих сидінь, та безліч місця для розміщення багажу дозволяють вам відзначити ще три переваги в списку побажань до підходящого для сім'ї транспортному засобу.

Серед незначної кількості нарікань: двох-ярусна, 2-екранна приладова панель та дизайн радіо, в якому відійшли від зручних простих кнопок до непопулярного, складного та високотехнологічного центру управління.

Те, що не має в своєму розпорядженні автомобіль Odyssey - це повний привід. Якщо ви хочете мінівен з повним приводом, ваш єдиний вибір на сьогоднішній день - Toyota Sienna. Ви, також, можете розглядати позашляховики, обладнані третім рядом сидінь, але жоден з них не зрівняти з багатофункціональністю та універсальністю застосування третього ряду сидінь мінівена Хонда Одіссей. Реконструйована Honda Odyssey ймовірно буде представлена покупцеві у 2017 році.

Враження від їзди

Комфорт під час їзди: 

На дорозі Одіссей демонструє хороші експлуатаційні характеристики, ефективно згладжує нерівності, утримуючи кузов спокійним та стабільним. Навіть пасажири 3-го ряду сидінь не будуть відчувати поштовхів. Їзда по автомагістралі - це, також, рівномірна та приємна подорож.

Шумоізоляція: 

Хонда впоралася із завданням зниження шумів всередині кабіни до рівня, який забезпечує всім пасажирам можливість спілкуватися, не підвищуючи голос. Цей місткий фургон не піддається значному впливу аеродинамічних шумів.

Управління: 

Автомобіль Odyssey похвально швидкий, як для свого розміру. Кузов злегка нахиляється на поворотах, але відповідна реакція керма досить швидка з хорошим підсиленням. Також, легке відчуття дороги вселяє водієві впевненість в своїх рухах.

Під час нашого тесту Одіссей підтвердив такі експлуатаційні якості, як: стабільність, рівновагу та безпеку. Управління, по відчуттях, можна порівняти з набагато меншим автомобілем. Цей автомобіль показав хороше зчеплення коліс з дорогою та передбачувано погано слухався керма на граничних швидкостях, що легко коригувалося натисканням на педаль газу. Його максимальна швидкість, під час наших маневрів, уникаючи зіткнень, була досить низькою. Це відбувалося під впливом його пильної системи курсової стійкості, але основний висновок - стійкі ходові характеристики.

Силовий агрегат: 

У всіх автомобілях Odyssey встановлений двигун V6, 3.5л, потужністю 248 к.с. Частиною поліпшень 2014 р. була заміна 5-ступеневої, стандартної для всіх попередніх версій, трансмісії на автоматичну 6-ступеневу.

Спритний та високоякісний силовий агрегат забезпечує потужну динаміку зі значним прискоренням. Ми зафіксували час розгону до 96.5 км/год за 8.4 с. - це досить швидко.

Витрата палива, в середньому, дорівнює 11.2 л/100 км - це значно кращий показник, ніж у останньої моделі цього автомобіля (12.38 л/100 км). Перемінна система розподілу палива припиняє подачу палива до половини циліндрів, в разі відсутності запиту потужності.

Перемикання передач відбувається швидко та гладко. Для цього автомобіля не передбачена опція, яка відтворює ручне перемикання передач. Все, що ви можете використовувати - кнопки підвищення передачі «Drive», зниження передачі «Low», та кнопка блокування трансмісії на 4-ій передачі.

Буксирування: 

Так як і інші мінівени, Odyssey має надзвичайно стійку платформу. Він здатний буксирувати масу - 1 587 кг, якщо додатково обладнаний охолоджувачем масла коробки передач, тягово-зчіпним пристроєм та тросом. Всі ці додаткові засоби ви можете придбати у дилерів.

Система гальмування: 

Загальні робочі характеристики системи гальмування хороші, з коротким гальмівним шляхом як на мокрій, так і на сухій поверхнях. Педаль гальма була добре відчутною та легкою у використанні.

Фари: 

Близьке галогенове світло забезпечує хороший огляд та має добру інтенсивність. Дальнє світло краще по обом параметрам, з дуже хорошою дистанцією освітлення та поліпшеною яскравістю. Лампи з високою інтенсивністю (HID) стандартні для топової комплектації Touring Elite.

Салон Хонда Одіссей

Якість оформлення автомобіля: 

На перший погляд інтер'єр виконаний добре, але придивившись, ви побачите кілька недоліків, що знижують його цінність. Більшість поверхонь в салоні - це жорсткий пластик, за винятком набитого маленького відділення приладової панелі та верху дверних панелей. Деякі елементи виглядають відверто непривабливо, як наприклад, дешеві перемикачі на дверях, та пластикові панелі навколо них.

Безліч деталей інтер'єру мають нерівні, необроблені краї, особливо це помітно на кишенях для карт, всередині відділень для дрібниць та бардачку.

Позиція водія: 

Водій відчує, що його місце досить просторе в зоні голови та плечей, а телескопічне кермо має гарний діапазон регулювання. Кожне переднє сидіння передбачає вбудований підлокітник, висоту якого можна регулювати. Простір для ніг з лівого боку трохи тісний - опора для ніг розташована дуже близько та трохи зміщена всередину салону. Високі водії можуть висловити побажання, щоб була можливість пересувати сидіння вперед та назад.

Огляд: 

Великі вікна автомобіля забезпечують хороший рівень огляду, але широкі стійки даху створюють незначні сліпі зони. Маленькі вітрильні вікна в передніх кутах покращують рівень огляду з боку пасажира, але ніяк не позначається на його якості з боку водія.

Зовнішні дверні дзеркала великі; дзеркало з боку водія обладнано додатковим сферичним склом, щоб відображати об'єкти в сліпій зоні водія, але воно не покращує значною мірою рівень огляду.

Автомобіль Odyssey стандартно обладнаний камерою заднього виду - це прекрасна властивість для сімейного транспортного засобу. Моделі більш високого рівня комплектації обладнані дорожчими системами з більш широким діапазоном огляду. Комплектація EX та вище стандартно укомплектовані системою LaneWatch, компанії Honda. Коли ви вмикаєте правий поворотник, ви отримуєте живу трансляцію обстановки на дорозі з правого боку. Лінії координатної сітки визначають відстань до інших автомобілів, допомагаючи вам міняти смуги руху. Вона також ефективна для уникнення зіткнень з велосипедистами, які можуть бути у вашій сліпій зоні.

LaneWatch зручна при русі по автомагістралі, відображаючи транспортні засоби з боків і позаду вас, але вона менш корисна на сільських дорогах, де будуть часто транслюватися тільки придорожні пейзажі з поштовими скриньками та сміттєвими баками. Це може бути великим відволікаючим чинником, так як кожен раз, коли ви вмикаєте правий поворотник, рухоме зображення спливає на великому центральному екрані приладової панелі (за допомогою кнопки ви можете вручну закрити або відкрити зображення; систему можна повністю вимкнути за бажанням). Система відображає тільки ситуацію на дорозі з боку пасажира, таким чином, обстановка з боку водія залишається без контролю, де додаткова пара очей, також, не завадила б.

Загалом, ми б вважали за краще використовувати традиційну систему контролю сліпих зон, яка встановлена у висококласному автомобілі Odyssey Touring Elite, замість LaneWatch. Вона працює з обох сторін, менш відволікаюча, та активно попереджає вас про потенційну небезпеку, а не просто показує зображення на екрані, в якому ви повинні самі розібратися.

Комфорт сидінь: 

Передні ковшеподібні сидіння дуже добре набиті та підтримуючі. Кілька водіїв виявили бажання трохи опустити передню частину подушок сидінь, але в цілому, ці сидіння виявилися дуже комфортними. Підтримка поперекового відділу чудова; всі автомобілі Одіссей, крім базового LX, обладнані функціями електрорегулювання підтримки сидіння в зоні попереку.

Електропривод водійського та пасажирського сидінь стандартні. Можливості регулювання положення водійського сидіння охоплюють функції зміни висоти, нахилу подушок сидінь та відкидання. Але незалежно від рівня комплектації, регулювання пасажирського сидіння обмежене здатністю відкидання спинки та рухом вперед і назад.

Можливо, найкращі сидіння в цьому автомобілі знаходяться в другому ряду. Кожен пасажир на бічній позиції розпоряджається індивідуальним сидінням з відкидною спинкою, м'якою подушкою і підлокітниками. Також, пасажири відзначать наявність великого простору для голови та плечей. Простір для ніг, також, сповна, та його можна збільшити за рахунок ковзання сидіння до задньої межі. Разом з тим, їх можна зрушити вперед, щоб збільшити місце для ніг пасажирам третього ряду сидінь.

У моделі LX може розташуватися тільки 2 пасажира на «капітанських» сидіннях другого ряду. У всіх інших автомобілях Одіссей можна встановити невелике центральне сидіння в другому ряді, завдяки чому збільшиться місткість сидінь до 8 осіб. Три людини пересічної статури можуть розташуватися на другому ряді сидінь і ледь торкатися один одного. Центральне сидіння не таке комфортне як два інших, але, тим не менше, воно досить зручне.

Сидіння другого ряду можуть бути демонтовані, також, два бічні сидіння можуть бути зміщені один до одного. Ви, також, можете зняти або скласти центральне сидіння, утворюючи прохід. З такою конфігурацією сидінь, передню консоль можна пересунути між передніми сидіннями до другого ряду сидінь. Цей автомобіль як трансформер, але безшумний.

На третьому ряді сидінь може розташуватися 3 дорослих людини, але він досить вузький, пасажири не відчуватимуть себе комфортно тривалий час. Тим не менш, в порівнянні із тісною секцією сидінь третього ряду в позашляховиках, третій ряд сидінь в автомобілі Odyssey приємний та комфортний, з відповідними сидячими позиціями та прийнятним простором для голови і ніг.

Посадка: 

Важко знайти автомобіль з кращою якістю посадки, ніж у Honda Odyssey. Величезні двері, низька висота кузова, та плоскі дверні пороги ефективно усувають всі перешкоди. Електропривод задніх дверей стандартний для комплектації EX та вище. Механізм активується за допомогою кнопки на брелочному ключі, приладової панелі та перемикачем біля замка на висувних дверях.

Щоб дістатися до третього ряду сидінь потрібно натиснути важіль на другому ряді сидінь; спинка складається і сидіння відсувається вперед. Цей рух утворює плоску підлогу та досить великий прохід до третього ряду. Як альтернатива, якщо центральне сидіння другого ряду знято, діти можуть пробігти назад через утворений прохід.

Вимірювальні прилади та відображення маршрутної інформації: 

Головні датчики великі, але їх сірій кольоровій гамі не вистачає контрастності для легкої читабельності.

Дуже погано, що використання різних меню та моніторів перетворюється в неприємну справу. Комплектація Одіссей EX та вище обладнані 3-ма моніторами: маленький між спідометром та тахометром, величезний дисплейний екран на вершині приладової панелі і менший сенсорний, в центрі панелі приладів. Незважаючи на всю корисну площу екранів, вони не зможуть одночасно відображати, наприклад, інформацію про поточний залишок палива в баку, середню витрату палива, інформацію про пісні (як назва та виконавці). Безліч інших машин легко справляються із цим простим завданням.

Переглядаючи інформацію про аудіо, витрату палива, та користуючись телефоном через центральний монітор, за допомогою підрульових елементів управління, ви помітите ефект уповільнення. Це відбувається через надлишок анімації, яка, здається, виконана добре, але вона суттєво уповільнює процес зміни інформації на моніторі. Численні можливості управління на центральному моніторі більш наочні.

Інформація на центральний екран відображається великим шрифтом і він добре захищений від сонячних відблисків. Але нижній сенсорний екран часто автоматично надмірно тьмяніє, що псує читабельність інформації. Сонячні відблиски, також, заважають чіткості зображення на цьому моніторі та підсвічують багато елементів настройки радіо.

Елементи управління: 

Традиційні елементи управління включають великі, розбірливо підписані кнопки та джойстики. Це добре, але деякі з них розташовані досить далеко по відношенню до водія.

Користування елементами налаштувань на сучасному сенсорному екрані радіо може перетворитися на випробування. Для застосування таких простих функцій як пошук/сканування, вибір джерела, та налаштування радіостанцій, вам буде потрібно пройти багато кроків, а окремого джойстика для налаштування радіостанцій не передбачено. Навіть не дивлячись на те, що екранні кнопки та шрифт великі, логіка системи заплутана. Процес налаштування може звести з розуму. Великий джойстик використовується для переміщення по списку радіостанцій та попередніх налаштувань, але не для налаштування радіохвилі. Також, дуже легко загубитися в складній схемі розташування інформації, особливо в тому, що відображається на верхньому дисплейному екрані та нижньому, меншому сенсорному екрані.

Базова модель LX обладнана прийнятним, простим радіо з великими традиційними кнопками для налаштувань та вибору режиму, але навіть в ньому не передбачений спеціальний джойстик для налаштування радіохвилі.

З'єднання з електронними пристроями: 

Сполучення з телефоном досить легке, але воно відбувається через монітор, а не телефон, як у більшості транспортних засобів.

Користувачі Android можуть успішно використовувати додатки Pandora і Aha, для прослуховування музики або інших потокових інформаційних ресурсів, але система досить «примхлива» щодо повторного з'єднання. Ви можете транслювати інформацію використовуючи джерело аудіо Bluetooth, замість цих додатків. Але в цьому випадку ви не зможете переглядати інформацію на екрані, та деякі функції вбудованих додатків стануть недоступні.

Для користувачів iPhone передбачений набагато кращий механізм взаємодії, ніж Android користувачів, завдяки більш стабільній інтеграції. Навіть відтворюючи інформаційний потік з інших джерел (таких як Stitcher або радіо Slacker) за допомогою Bluetooth потоку або USB з'єднання, він працює дуже добре.

Навігація пропонується в якості додаткової опції для комплектації EX-L. Разом з цією дорогою опцією ви отримуєте поліпшену радіосистему, з місцем на жорсткому диску 16 Гб та якісну камеру заднього виду. Система навігації стандартна для моделей Touring і Touring Elite.

Є кілька способів зарядити ваші пристрої в цьому транспортному засобі: через джерело живлення/USB-порт в передній частині салону, або електричний роз'єм і додаткове джерело живлення в районі задніх сидінь або багажника. Також, на центральній консолі ви знайдете допоміжний порт. Інформаційно-розважальна система в задній частині салону демонструє роботу DVD-програвача з 8-дюймовим екраном, який повинен бути обладнаний HDMI входом. Але замість цього Honda прийняла рішення використовувати застарілі "RCA" входи, які були розроблені в 1940-х роках і більше підходять для вашого електропрогравача або VCR.

Клімат-контроль: 

Наш автомобіль середнього рівня EX-L має безліч функцій регулювання клімату, включаючи пристрої налаштування у другому ряду, та вентиляційні отвори у третьому ряду сидінь. Доступна додаткова «охолоджуюча» функція: центральна ніша включає занижене відділення, яке називається «Cool Box», воно здатне зберігати низьку температуру попередньо охолоджених напоїв та їжі. Це всього лише місце для кількох пляшок по 600 мл, але ніяк не холодильник або морозилка, не розраховуйте що в ньому можна зберігати морозиво. Дивно, але незважаючи на всю пропозицію супутніх опцій, в жодному автомобілі Odyssey не передбачений підігрів керма.

Відділення для зберігання речей в салоні: 

В автомобілі передбачено безліч можливостей для зберігання речей в салоні. В обох передніх дверях розташовані двох-ярусні відкриті відділення. Пасажири передніх сидінь, також, можуть використовувати опущене маленьке відділення в центрі, та величезне закрите відділення між сидіннями. Задні висувні двері обладнанні кишенями для зберігання карт, товщиною в журнал.

Підстаканники: 

Пасажири передніх сидінь мають в своєму розпорядженні 2 підстаканники, а другого ряду - до 5. Пасажири позаду можуть використовувати підстаканники, вбудовані в підлокітники. Всі двері передбачають литі тримачі для пляшок.

Підключення електронних пристроїв: 

Ви знайдете допоміжний і USB-порти, розташовані в центральному відділені салону.

Джерела живлення: 

Пасажири передніх сидінь можуть використовувати 12-вольтний роз'єм в приладовій панелі. У другому ряді сидінь не передбачено виходів для під'єднання електронних пристроїв. Але в третьому ряді ви виявите 115V/150W роз'єм.

Багажник: 

Ми визначили значну місткість багажника - 1.74 м3 - після демонтування другого ряду сидінь та складання третього ряду в пропорції 60/40.

Кожне сидіння другого ряду важить 25 кг, і якщо відкріпити їх легко, то для того, щоб витягнути їх з фургону та встановити назад будуть потрібні зусилля.

Сидіння 3-го ряду складаються повністю та утворюють нішу на рівні багажника, забезпечуючи дуже хорошу місткість, без необхідності демонтувати та зберігати в гаражі масивні сидіння. Якщо третій ряд сидінь підняти, ви все ж зможете розміщувати у глибокому багажнику валізи та сумки з продуктами.

Наш Одіссей обладнаний зручним електроприводом дверей багажника, ця функція стандартна в комплектації EX-L та вище. Вантажопідйомність значна - 607.81 кг.

Запаска: 

Тимчасове запасне колесо зберігається під підлогою перед другим рядом сидінь.

Безпека

Ремні безпеки: 

Передні сидіння обладнані плечовими ременями безпеки з натягувачами, їх висоту можна відрегулювати.

Подушки безпеки: 

Пасажири передніх сидінь захищені фронтальними, бічними та подушками безпеки з боку головної перегородки (це характерно для всіх трьох рядів сидінь). Система визначення присутності пасажира не дозволить розкритися фронтальній подушці безпеки з боку пасажира, якщо буде виявлено, що сидіння зайнято дитиною або вільне. Також, передбачена система визначення позиції пасажира, яка дезактивує бічну подушку безпеки, якщо низький пасажир або дитина спирається на місце розкриття подушки безпеки.

Підголівники: 

Автомобіль Odyssey обладнаний активними підголівниками, які будуть зміщені вперед, у відповідь на тиск пасажира на спинку сидіння; ця функція знижує ризик травми від раптового різкого руху голови. Підголівники всіх бічних сидінь досить високі, щоб забезпечити безпеку, навіть в опущеному стані. Що стосується підголівників центральних сидінь другого та третього ряду - навіть якщо їх повністю підняти, вони не забезпечать необхідний рівень безпеки.

Система запобігання зіткнень: 

Комплектація EX-L і вище обладнані стандартними системами запобігання зіткнень та дотримання розмітки. Це щедрий жест від виробника, беручи до уваги, що покупка і встановлення таких систем часто коштує більше тисячі доларів, на інших автомобілях.

Як і у випадку з іншими системами дотримання розмітки, деяким водіям вона подобається, а деяким ні. Попередження від системи починаються зі швидкості більше 64.4 км / год; ви отримаєте безліч попереджень, якщо їдете, в основному, по дорозі другорядного значення, маєте намір зрізати кути і пересуватися ближче до середньої лінії розподілу. Цю систему легко вимкнути.

Система попередження зіткнень працює добре. Її параметри налаштування передбачають вибір 3 видів дистанції та дозволяють вам обрати ту, яка найбільше підходить вашому стилю їзди.

Їзда з дітьми: 

З можливістю розмістити 6 пасажирів на задніх сидіннях, та встановити 3 дитячих сидіння у другому ряду сидінь, автомобіль Odyssey - найбільше підходить для перевезення маленьких дітей серед всіх автомобілів, які ми тестували. Досить легко надійно встановити дитячі сидіння на бічних позиціях задніх сидінь, використовуючи всього лише ремінь безпеки. Хоча встановити дитяче сидіння проти напрямку руху на центральній позиції за допомогою одного лише ременя - складно. Ви знайдете якорні ремені безпеки на кожній позиції. Також, на всіх позиціях задніх сидінь, крім центральної третього ряду, знаходяться легкодоступні якоря системи кріплення дитячих крісел. Бічні сидіння другого ряду можна розмістити трохи ближче до дверей, збільшивши, тим самим, простір для встановлення дитячих засобів безпеки.

Перейти до оголошень Хонда Одіссей

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Honda в Україні