Огляд тест-драйву: Hyundai Tucson 2016

Добавлено: 26.05.2016
(4.1)
Просторий;
Комфотрна їзда та затишний салон;
Прості у використанні системи контролю.
Через невеликий об’єм турбодвигуна та подвійне зчеплення автоматичної коробки передач, подача енергії - нерівномірна;
2.0-літровий двигун версії SE забезпечує повільне прискорення і має притаманний гул;
Маленьке заднє вікно та широкі стійки даху ускладнюють видимість;
При наявності 2.0-літрового двигуна, кількість доступних опцій обмежена.

Не надто цікавий, але дуже практичний автомобіль, який доставить вас з пункту А в пункт Б без всіляких проблем. Деяким авто ентузіастам така характеристика може здатись занадто банальною. Але багато споживачів не хочуть - не кажучи вже про відсутність необхідності - якихось надзвичайних характеристик. Натомість вони прагнуть хорошої їзди без додаткових неприємностей. І Хендай Туксон володіє саме такими показниками.  

Hyundai Tucson 2016

Б/в авто

$7 900 - $23 500

Нові авто

$26 740 - $35 150

Хоча зовнішній дизайн Tucson і був дещо оновлений, все інше залишилось традиційно не змінним. Але це не означає, що даний компактний позашляховик поганий. Редизайн 2016 року дещо покращив показники автомобіля Tucson.  

75%

автовласників знову куплять це авто!

  • 79% Дорожні тести
  • 77 % Надійність
  • 75 % Задоволеність водіїв

Можливі два варіанта силової установки: 2.0-літровий чотирициліндровий двигун з шестиступінчастою автоматичною коробкою передач для базової моделі SE та 1.6-літровий чотирициліндровий турбодвигун з семиступінчастою автоматичною коробкою передач з подвійним зчепленням для комплектацій вищого рівня. Може здатись дивним, що більш дорогі комплектації оснащені меншими двигунами, але до цього слід поставитись, як до сучасних тенденцій, які пропонують альтернативу саме у турбо-складовій.  

З точки зору експлуатаційних характеристик двигуна, базовий Tucson SE продемонстрував 11 секунд при розгоні від 0 до 96,5 км/год та 9.8 л/100км, що, як не дивно, співпадає з показниками інших, більш швидкісних конкурентів.

Переключення передач жорстке, особливо при широко відкритій дросельній заслінці, яку ви будете часто використовувати щоб отримати будь-яке зусилля від двигуна.

Модель Sport демонструє кращі показники - 9.05 л/100км. Його коробка передач з подвійним зчепленням забезпечує кращу тягу для коліс, але ви можете відчути коливання, якщо рухаєтесь в режимі "California stop".

Управління жваве, безпечне та має хороший зворотній зв'язок, крім того ви не помітите значної різниці між моделями SE і Sport. Насправді, в певному сенсі SE, незважаючи на його більш вузькі 17-дюймові шини, виявився більш спортивним ніж Sport, особливо доведений до меж своїх можливостей. Їзда автомобіля стійка, нерівності дороги добре поглинаються, важливі характеристики, особливо для автомобілів даного класу. Гальмування відмінне.

Tucson місткий і просторий як для компактного позашляховика. Доступ до задніх сидінь, на яких можна просто відпочивати, легкий. Місця для голови та колін достатньо. Водії, навіть не високого зросту, можуть комфортно розміститись на високих сидіннях та мати хорошу фронтальну видимість. Сидіння зручні, але деякі водії скаржились, що нижні подушки не забезпечують достатньої підтримки під час довгих подорожей. Багажне відділення може вмістити три великих валізи, але захисна завіса доступна лише за додаткову плату.

Системи управління автомобіля Tucson є прикладом простоти. Оздоблення салону стримане та лаконічне. Панелі дверей оздоблені жорстким пластиком, приладова панель має певні ділянки, які покриті приємним на дотик, м'яким матеріалом, але знаходяться  він, здебільшого,  біля лобового скла, де до нього ніхто не буде торкатись. Деталі добре поєднуються між собою та мають мінімум щілин.  

Завдяки хорошим результатам краш-тестів, Hyundai Tucson входить в Top Safety Pick Plus.

Комплектації мало чим відрізняються одна від одної, обрати можна лише колір або привід автомобіля. Оздоблення моделі SE дуже стримане, крім того електроприводу водійського сидіння не передбачено. Функція підігріву сидінь та дверцята багажного відділення з електроприводом доступні лише у комплектації Sport, але автомобіль не оснащений люком та системою клімат-контролю.

Найкращою комбінацією, з поміж представлених, можна вважати турбодвигун моделі Sport з 17-дюймовими колесами та автоматичною коробкою передач.

Враження від їзди

Управління.  Tucson є спритним та швидко реагуючим автомобілем. Його не можна вважати спортивним, але реакцію керма він має хорошу. Нахил корпуса добре контролюється, а різниці між 17-дюймовими шинами моделі SE та 19-дюймовими шинами моделі Sport, ви майже не помітите. Модель Sport має кращий зворотній зв'язок на поворотах, але більшу центральну зону невизначеності. Рульове управління добре збалансовано. Виявилось, що доведена до меж своїх можливостей, модель SE з її 17-дюймовими шинами поводить себе набагато краще ніж модель Sport з її 19-дюймовими. Обидві моделі Tucson виявились безпечними, хоча система контролю стабільності автомобіля Sport виявилась менш послідовною, що у свою чергу призвело до демонстрації меншої швидкості при виконанні маневрів ухилення - 85.3 км/год на відміну від 86.9 км/год моделі SE.  

Відмінностей на трасі майже не помітно, хоча модель Sport не так добре дотримується зазначеного радіусу на поворотах. Обидві моделі Tucson виявились надійними та безпечними.

Двигун і коробка передач. Представлено два варіанти силового агрегату автомобіля Tucson. Базова модель SE оснащена 2.0-літровим двигуном у поєднанні зі звичайною шестиступінчастою автоматичною коробкою. Прискорення, яке забезпечує така комбінація, ненав'язливе і передбачуване, але може здаватись, що автомобілю не вистачає потужності. 11 секунд, необхідні для розгону від 0 до 95,6 км/год, не можна назвати хорошим результатом, особливо у порівнянні з моделями конкурентів. Для руху на високій швидкості, ви постійно повинні вижимати максимум з педалі газу, що може дратувати та виснажувати. Базова комбінація двигуна та коробки передач здатна продемонструвати 9.8 л/100км, показник, який, в принципі видають і деякі більш швидкі конкуренти.

Усі інші моделі Tucson оснащені 1.6-літровим турбодвигуном з семиступінчастою автоматизованою механічною коробкою передач з подвійним зчепленням. Даний двигун “дихає вільніше” і здатний постачати більше необхідної потужності, при докладанні менших зусиль, що не вимагає частого збільшення обертів.

При стабільному прискоренні, механічна коробка, здатна підвищувати передачі швидко та плавно. Проте на низьких швидкостях, в межах міста або передмістя, робота цього двигуна та коробки передач здатна довести до сказу.  Tucson з такою комбінацію просто не готовий до частих зупинок на перехрестях.

Гарна новина полягає в тому, що економія палива у такому поєднанні складає 9.05 л/100км, що є найкращим показником класу.

Бездоріжжя. Автомобіль Tucson не призначений для бездоріжжя, навіть якщо має функцію спуску з пагорбу.

Буксирування.  Tucson SE розрахований для буксирування максимум 675 кг. Версії з 1.6-літровим двигуном можуть буксирувати 743 кг. Якщо причіп має свої власні гальма, максимальна тонажність становитиме 907 кг.

Комфорт їзди. Автомобіль Tucson здатний забезпечити мабуть найбільш комфортною їздою поміж невеликих позашляховиків, які ніколи особливою розкішшю не відзначалась. Оснащені 17-дюймовими шинами моделі SE and Eco та моделі з 19-дюймовими шинами їздять добре. Але модель SE є більш піддатливою, що дає їй невелику перевагу в плані комфорту. Підвіска добре згладжує нерівності дороги. Рухи автомобілю плавні та добре контрольовані, роблячи Tucson стійким і спокійним.

Шумоізоляція.  Tucson має хорошу ізоляцію шуму вітру та дороги. У моделі Sport не має необхідності весь час збільшувати обороти двигуна, так як це робить SE, що дає їй перевагу над більшістю конкуруючих моделей. Двигун SE звучить не настільки шовковисто як деякі інші автомобілі, хоча як і раніше є конкурентоспроможним в своєму класі.  

Гальмування. Гальмівний шлях обох моделей був коротким, як на сухому, так і на мокрому дорожньому покритті. Педалі гальма трохи не вистачає зворотного зв'язку на низьких швидкостях, але її легко модулювати.

Фари. Стандартні галогенні фари забезпечують хорошу інтенсивність та дальність освітлення. Світлодіодні фари ближнього світла входять в базову комплектацію “Limited”, крім того їх можна придбати з дороговартісним пакетом “Ultimate Package”.  На жаль, занадто легко ненавмисно вимкнути денні ходові вогні.

Салон Hyundai Tucson  

Дизайн салону. Оздоблення салону стримане, але дуже охайне. Пластикове оздоблення панелей дверей жорстке, приладова панель має певні ділянки, які оздоблені приємним на дотик, м'яким матеріалом, але знаходяться  він, здебільшого,  біля лобового скла, де до нього ніхто не буде торкатись. Деталі добре поєднуються між собою та мають мінімум щілин. Неприховані голівки гвинтів на сонцезахисному козирку виглядають дешево.

Водійське місце. Завдяки відкритій стилізації салону, Tucson відчувається особливо просторим як для маленького позашляховика. Місця для колін та голови достатньо, підніжка для лівої ноги велика, телескопічне кермо має щедрий діапазон регулювання. Водії, навіть не високого зросту, можуть комфортно розміститись на високих сидіннях та мати хорошу фронтальну видимість.

Видимість. Загальна видимість є досить посередньою для позашляховика середнього розміру. Tucson бракує вузьких стійок даху та великого лобового скла деяких конкурентів. Натомість, передні та задні стійки даху, даного автомобіля, широкі. Заднє вікно також не велике.

Камера заднього виду стандартна. Базовий екран радіо замалий для відображення картинок камери. Більший екран в комплекті з опційною навігаційною системою працює краще, забезпечуючи достойну видимість, того, що може ховатись за бампером автомобіля. Система моніторингу сліпих зон входить в комплектації “Sport” і “Limited”.

Комфорт сидінь. Широкі та з правильною формою, сидіння забезпечують хорошу підтримку. Подушки сидінь могли б бути більш щільними. Деякі водії скаржились, що відчували брак підтримки під час довгих поїздок. У моделі SE, водійське сидіння з електроприводом є опційним, але його слід придбати, оскільки, стандартне сидіння не здатне забезпечити підтримку попереку. Усі інші комплектації оснащені водійським сидінням з електроприводом, а “Limited” пропонує шкіряне сидіння з електроприводом і для переднього пасажира.

Просторі задні сидіння мають достатньо місця для голови, колін та ніг. Спинки сидінь складаються. Вони здатні вмістити трьох дорослих пасажирів, хоча центральне сидіння тверде та вузьке.

Посадка. Великі двері та низькі дверні пороги роблять легким процес посадки на передні сидіння. Задні дверні пороги трохи вищі. Вам доведеться злегка нахилитись щоб добратись до задніх сидінь.

Датчики. Великі підсвічувані датчики легко зчитувати. Екран відображає інформацію щодо економії палива, обраного маршруту та аудіо композиції, що відтворюється. Моделі кращої комплектації мають більш висококласний повноколірний екран.

Системи управління. Система клімат-контролю та аудіо мають звичайні ручки і кнопки та є простими у використанні. Хоча розміщені вони досить далеко, отож вам доведеться тягтись до них.

Версії автомобіля Tucson, які не оснащені навігаційною системою, постачаються з невеликим сенсорним стерео екраном. Назви пісень та частота радіостанцій, які відображаються на цьому екрані, маленького розміру, що робить їх важкими для зчитування. Маленький розмір дисплею ускладнює швидке переміщення через екранні меню.

Навігаційна система даного автомобіля легка у програмуванні і використанні та має чіткий дисплей.

Система голосових команд дозволяє змінювати частоту радіо, обирати бажану музичну композицію та здійснювати телефонні дзвінки. Вибір відповідної композиції з  під'єднаного iPhone, потребуватиме використання навігаційної системи.

В автомобілі є один USB порт і один допоміжний аудіо роз'єм. Потокове аудіо через Bluetooth є стандартним. Автомобілі, вищого рівня комплектації, мають можливість використання телиматичної служби “BlueLink” від компанії Hyundai. Вона здатна повідомити аварійно-рятувальні служби в разі потреби, надати текстове повідомлення при перевищенні встановленого ліміту швидкості та дистанційно вмикати запалення/відчиняти/зачиняти автомобіль.  

Інформаційно-розважальна система. Більшість версій Tucson оснащені 5-дюймовим сенсорним екраном. У той час, як такий розмір екрану вважається нормальним для класу, він все одно здається замалим для використання. Автомобіль в комплектації “Limited” має 8-дюймовий екран та навігаційну систему.

Переваги:

  • Великі кнопки та традиційні ручки;

  • Системою легко керувати;

  • Деякі функції можливо виконувати за допомогою голосових команд.

Недоліки:

  • Застарілий спосіб інтеграції смартфону, стереосистема не передбачає використання Apple CarPlay або Android Auto;

  • Стандартний екран замалий.

Клімат-контроль. Tucson SE оснащений лише базовими функціями клімат-контролю: кондиціонування повітря, яке необхідно регулювати вручну, підігрів дзеркал і дисплей зовнішньої температури. Всі вони працюють злагоджено. Версія Tucson Sport додатково пропонує функцію підігріву передніх сидінь, хоча за таку вартість, можна було б додати і автоматичний клімат-контроль, який доступний лише в комплектації “Limited”.

Місткість салону. Передні пасажири мають доступ до місткого відсіку, розташованого перед перемикачем передач та ще декількох відкритих відсіків на центральній консолі. Між передніми сидіннями, під підлокітником, є великий критий відсік.

Тримачі напоїв. У центральній консолі міститься два тримача напоїв. Пасажири задніх сидінь мають змогу скористатись двома тримачами, розташованими у центральному відкидному підлокітнику. Всі четверо дверей облаштовані тримачами пляшок.

Місткість багажного відділення. До комплектацій “Sport” та вище входить система відкривання дверцят багажного відділення “вільні руки”. Водієві варто буде лише підійти до дверцят відділення з брелоком і вони відчиняться. Саме по собі багажне відділення достатньо просторе, але площа може зменшуватись за рахунок ніші коліс. Весь ваш спортивний інвентар, ще й з дитячим візочком на додачу, легко помістяться у багажнику. Підлога відділення може бути опущена, що, звісно ж, збільшить вантажну площу. Задні сидіння можна легко скласти. Хоча водіїв може злегка розчарувати той факт, що захисна завіса не є стандартною. Під підлогою багажного відділення є додатковий відсік для зберігання. Крім того, відділення оснащено однією 12-вольтовою розеткою.

Запасне колесо.  Запасне колесо стандартне.

Безпека

Результати краш-тестів. Завдяки хорошим результатам краш-тестів, Hyundai Tucson  входить в Top Safety Pick Plus.

Системи попередження аварій. Придбавши автомобіль в комплектації “Sport” та вище, можна отримати систему попередження про можливе зіткнення, яка використовує камеру і радар для спостереження за автомобілями, які їдуть попереду та попередить водія про можливість аварії. Система, в залежності від нагальності, застосовує як візуальні так і аудіо сигнали. Покращена гальмівна система активує гальма у разі неминучості зіткнення. Вона зупинить автомобіль при швидкості до 24.14 км/год. При більш високих швидкостях, система не зупинить автомобіль вчасно, але все одно гальмуватиме щоб звести до мінімуму сили удару і підготувати ремені безпеки і подушки. Ця ж система реагує на появу пішоходів і зупиняє транспортний засіб при швидкості, що не перевищує 70.8 км/год.

Система моніторингу сліпих зон використовує радар та висвічує зображення у бокових дзеркалах заднього виду для попередження про автомобіль з сусідньої смуги, який може зникнути з поля зору. Ця система увімкне звукове попередження у разі, якщо ви намагатиметесь перетнути розмітку.

Система допомоги при зміні смуги руху співпрацює з системою моніторингу сліпих зон. У разі виявлення автомобіля на суміжній смузі, який наближається занадто швидко та з'ясуванні, що перетин лінії є небезпечним, у дзеркалі заднього виду почне мигати значок. Якщо водій ігноруватиме це попередження, система активує звуковий сигнал.

Система попередження перехресного руху відстежує ситуацію позаду автомобіля та попереджає водія про наближення іншого транспортного засобу, при здаванні назад. У дзеркалах заднього виду відображатиметься відповідний значок і звучатиме аудіо попередження. На приладовій панелі з'явиться зображення.

Система слідкування за розміткою попереджає водія, якщо автомобіль перетинає свою смугу без увімкненого сигналу повороту. Система використовує камеру для стеження за розміткою та вмикає відео та аудіо сигнали.  

 

Перейти до оголошень Хендай Туксон

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Hyundai в Україні