Огляд тест-драйву: МТЗ 80 Беларус

Добавлено: 07.07.2016
Проста та дешева експлуатація
Практичність
Проведення ремонтних робіт можливе без звернення до сервісного центру
Комфортабельна кабіна
Легкодоступні комплектуючі
Широкий вибір додатково обладнання
Доступна ціна
Відносно не велика потужність, особливо при обробці великих площ
Невеликий розмір кабіни
Відсутність повного приводу

Гостра необхідність у хорошій техніці та бажання отримати швидкий результат призвели до появи у середині 70-х років однієї з найпопулярніших моделей Мінського тракторного заводу – МТЗ-80. Тепер його можна зустріти під назвою «Білорус-80». Якщо розібратись детальніше, то основою для створення вище зазначеного трактору став вже існуючий на той час - МТЗ-50. Подібність цих моделей помітна і досі. Хоча, представники МТЗ-80 є більш потужними, швидкими та мають сучаснішу зовнішність.

МТЗ 80 Беларус null

Б/в авто

$2 900 - $8 500

Основним призначенням даної техніки є виконання сільськогосподарських, завантажувальних, розвантажувальних та будівельних робіт.  

86%

автовласників знову куплять це авто!

  • 75% Дорожні тести
  • 89 % Надійність
  • 86 % Задоволеність водіїв

Хороша продуктивність зробили його популярним не лише на теренах колишнього Радянського Союзу, але і закордоном.

Конструкція

МТЗ-80 є економічним, надійним та має хорошу продуктивність. Всі ці характеристики, не в останню чергу, забезпечуються завдяки продуманій конструкції цього представника спецтехніки:

  • Ширина – 1970 мм

  • Загальна довжина – 3815 мм

  • Висота – 2470 мм

  • База трактора – 2370 мм

  • Розмір шин (стандартний)

          - передніх - 9,0-20

          - задніх - 15,5R38

  • Експлуатаційна маса -  3770 кг

Силовий агрегат

МТЗ-80 оснащений чотирициліндровим дизельним двигуном з безпосереднім вприскуванням палива та об’ємом 4.75 літра – Д-240. Важить даний двигун чимало, а саме - 430 кг. Окружність кожного з чотирьох циліндрів становить 110 мм при ході поршня в 125 мм. Як вже зазначалось, потужність двигуна значно зросла і тепер становить 80-82 кінських сили при частоті обертів 2200 на хвилину. Максимальний крутний момент дорівнює 290 Н.м. Витрата палива, при такому устаткуванні, складає 238 кВт/год або 4 -7 літрів в мотогодину. Хоча кількість палива, що витрачається, на пряму залежить від навантажень та роботи, яку виконує трактор. Паливний бак може вміщувати до 130 літрів. Двигун має рідинну систему охолодження. Запалювання відбувається за допомогою електростартера. Наявність електрофакельного підігрівача значно полегшує момент запалювання в холодну пору року. Якщо розглядати параметри швидкості, то можна відзначити 1.89 – 33.4 км/год при русі вперед та 3.98 -8.97 км/год при русі заднім ходом. Усі моделі мають привід на задні колеса. Двигуни для цього трактора випускаються на Мінському моторному заводі.

Дев’ятиступінчаста механічна коробка передач має редуктор пониження. Оператор трактора має можливість обирати з поміж 18 передніх та 4 задніх передач. На моделі, які сходили з конвеєра після 1985 року, встановлено коробку передач з гідрокеруванням, перемикання якої відбувається під навантаженням. Саме ця коробка дозволяє оператору переходити на будь-яку передачу при увімкненій муфті зчеплення. Педаль, розташована на підлозі кабіни, керує процесом блокування диференціалу. Гідравлічне блокування притаманне моделям, які з’явились пізніше.

Комплектація

Кабіна МТЗ-80 комфортна та відносно тиха. Перевірена конструкція гарантує високий рівень безпеки. Оператор може скористатись функціями опалення та вентиляції. Сидіння регулюється по висоті та масі. Рульове управління, режим якого ви можете обрати за допомогою перемикача під приладовою дошкою, є досить збалансованим. В деяких моделях можна зустріти гідропідсилювач керма.  

Зовнішність цього трактора можна назвати типовою. Він має великі ведучі задні колеса з жорсткою підвіскою та менші передні з напівжорсткою. Клемові з’єднання використовуються для кріплення задніх коліс на основних осях. Така конструкція дозволяє змінювати ширину колії в межах від 1400 до 2100 мм, не переходячи на інший ступінь. Колію передніх коліс, також, можна відрегулювати в межах від 1200 до 1800 мм. При основній модифікації, дорожній просвіт становить 465 мм. Передні колеса відповідають за поворот, радіус якого становить 3.8 м.

Гідравлічна система трактору включає: насос НШ-32, гідророзподільник на три секції та гідроциліндр керування навісним плугом.

МТЗ-80 приємно здивує свого власника простою та відносно дешевою експлуатацією та здатністю працювати в практично будь-яких кліматичних умовах.

Додаткові комплектуючі

В залежності від сфери застосування, до базової комплектації може бути додано певне обладнання та навіть змінено розмір кабіни. Доступні моделі зі зниженим кліренсом та реверсним редуктором. За бажанням базову комплектацію можна доповнити: ходозменшувачем, комплектом причіпних пристроїв, силовим регулятором та баластними грузами.

Перейти до оголошень МТЗ 80 Бєларус

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери МТЗ в Україні