Огляд тест-драйву: Acura MDX 2016

Добавлено: 09.10.2017
(4.4)
Висококласний позашляховик, який добре справляється з більшістю функцій
Вражаюча економія палива для класу
Стандартний третій ряд сидінь це та особливість, яку не можуть запропонувати більшість конкурентів
Зручний доступ до сидінь третього ряду
Комплекс засобів безпеки
Елементи управління розчаровують, особливо розташування сенсорного екрану з кнопковим перемикачем
Відсутність плавного перемикання з дев’ятиступеневою автоматичною коробкою передач
Не надто спритний та спортивний
Деякі атрибути розкоші доступні лише в комплектації Advance

Висококласний Acura MDX  вже здобув популярність у США та здобуває її в Україні. Легко зрозуміти, чому він є одним з найбільш високо рейтингових позашляховиків: це добре продуманий, функціональний і конкурентоспроможний транспортний засіб, який добре справляється з більшістю функцій.     

Як ми тестували Acura MDX 2016

Б/в авто

$10 020 - $34 809

Кабіна з хорошою шумоізоляцією та гнучка їзда виправдовують очікування. Покращений та швидко реагуючий 3.5-літровий двигун V6 забезпечує вражаючі 11.2 л/100 км в цілому. У той час як перехід у 2016 році на дев'ятиступеневу автоматичну коробку передач злегка поліпшив економію палива і прискорення, нова трансмісія страждає в плані рівномірності перемикання і використовує інтуїтивний важіль перемикання з кнопками.

89%

автовласників знову куплять це авто!

  • 79% Дорожні тести
  • 62 % Надійність
  • 89 % Задоволеність водіїв

MDX має просторий, зручний та дуже функціональний салон, який легко вмістить сім пасажирів. Доступ до третього ряду сидінь просто вимагає натиснення на одну кнопку - розумний, зручний дизайн, який повинен стати орієнтиром для конкурентів. Такі широкі можливості салону роблять MDX дуже дбайливим позашляховиком. Але, якщо ви прагнете азартної їзди, то цей автомобіль точно не для вас. Керування MDX передбачає безпеку та довершеність, але немає жодних спортивних претензій. Керування має не дуже хороший зворотній зв'язок, крім того цьому представнику Honda бракує спритності своїх конкурентів BMW X5 чи Dodge Durango.

Салон добре оздоблений. Але, як і у випадку з іншими версіями Acura, дисплей з двома екранами та вмонтована в приладову панель інформаційно-розважальна система настільки незручні у використанні, що здатні відволікти від явних переваг цього автомобіля.

Крім того, Acura має обмежену кількість додаткових функцій. Деякі загальні функції доступні лише у версіях вищого класу або при купівлі дороговартісних пакетів, визначених продавцем. Одним приємним винятком стала система Acura Watch Plus, яка входить до базових комплектації усіх версій. Цей комплексний набір електронних засобів безпеки включає в себе такі передові функції, як самостійне гальмування та керування, що дозволяє автомобілю не виходити за межі смуги руху.

Версії MDX 2007-2013 років мали дуже хороший дизайн, який користувався неабияким попитом та перебував на перших позиціях рейтингів. 2010 рік приніс такі оновлення як шестиступенева автоматична коробка передач і новий зовнішній вигляд, з хромованою передньою частиною.

Покращення 2014 року були більше спрямовані на створення розкішного вигляду ніж на забезпечення спортивних відчуттів. Рівень дорожнього шуму в салоні був значно знижений і їзда стала абсолютно зручною. Проте, керування, від якого можна було отримати справжнє задоволення у моделях, попередніх поколінь, стало більш буденним та прозаїчним. У той час як система управління була розроблена з набагато меншою кількістю кнопок - неінтуїтивний дисплей з двома екранами, який і замінив велику кількість кнопок з попередніх версій, навряд чи можна назвати покращенням. Покращилась система протиаварійного захисту і став доступним високотехнологічний механізм безпеки.

Посеред циклу 2016 року були представлені такі оновлення як: дев’ятиступенева автоматична коробка передач і наділена розширеними можливостями система безпеки  Acura Watch Plus. Acura урізноманітнив оздоблення салону і додав більш стандартне устаткування.

Враження від їзди.  

Управління. У режимі звичайної їзди, управління MDX є досить чутливим, але воно позбавлене будь-яких спортивних відчуттів, попередніх поколінь. Нахил корпусу добре контролюється, що забезпечило цей великий позашляховик швидкою реакцією. Але у порівнянні з найкращими представниками серед позашляховиків, рульове управління, хоча і добре збалансоване, все ж не чітке, крім того йому бракує відчуття зворотнього зв'язку, що зробило б процес розміщення автомобіля на дорозі більш точним.

MDX забезпечує повну безпеку на високий швидкостях. Обмеження управління спрацьовувало чітко, крім того MDX добре тримав баланс, не допускаючи ковзання як передніх так і задніх коліс. Водії відчували себе впевнено керуючи автомобілем. Система повного приводу SH-AWD (Super Handling all-wheel-drive), як це і було заявлено, при застосуванні дроселя, на поворотах спрацювала добре. Але цінність цієї системи можна поставити під сумнів, оскільки мало ймовірно, що багато водіїв використовуватимуть дросель при швидкому входженні в поворот.

Двигун і коробка передач.  3.5-літровий  двигун V6 з 290 кінськими силами демонструє неймовірну продуктивність, з конкурентоспроможним часом розгону в сегменті розкішних позашляховиків. Двигун працює рівномірно і має чималий запас сили. у 2016 році, шестиступенева автоматична коробка передач була замінена на дев’ятиступеневу. Ця зміна збільшила економію палива на 0.56 л/100км, довівши її до 11.2 л/100км. Ці показники є одними з найкращих серед не гібридних трирядкових або середнього розміру позашляховиків.

Двигун V6 має пряме вприскуванням палива і, щоб поліпшити пробіг, може вимкнути подачу палива до трьох циліндрів при невеликих навантаженнях. Було зафіксовано 7.59 л/100км на шосе, при постійні швидкості 104.6 км/год. Як і більшість автомобілів цього класу,  MDX потребує преміум пального.

Нажаль, дев’ятиступенева автоматична коробка передач має певні недоліки. На відміну від шестиступеневої коробки, зміна передач у девятиступеневій відбувається не дуже рівномірна і  не дуже швидко, особливо на низьких швидкостях. Пониження передач відбувається із затримкою. Клавіша для ручного перемикання передач, яка знаходиться на тильній стороні рульового колеса, дозволяє водієві вручну змінювати передачу, що може стати у нагоді при  довгому крутому гірському спуску. Коробка передач також має спортивний режим, який притримує нижній редуктор при прискоренні і допомагає виконувати прискорення при частково відкритій дросельній заслінці але ставить під загрозу економію палива. Кнопка з позначкою IDS контролює рівні складності рульового управління (комфортний, стандартний чи спортивний) і програму перемикання передач.  

MDX можна придбати у передньо- або повнопривідній комплектації. Зробивши свій вибір не на користь повного приводу, ви зекономите 2.000 доларів і зможете зекономити до 0.56 л/100км.  

Бездоріжжя. Система повного приводу MDX покращує зчеплення на слизькій дорозі. Але MDX не призначений для виконання будь-яких технічних розрахунків при потраплянні на бездоріжжя. Йому не вистачає зчеплення нижнього редуктора, системи регуляції тягового зусилля для різних дорожніх покриттів та системи керованого спуску.

Буксування. Буксировка MDX розрахована на 2267.96 кілограм - що вимагає відповідної буксувальної штанги. Можуть знадобитись додаткові витрати на монтажний джгут та охолоджувач коробки передач. Багато інших позашляховики пропонують аналогічний набір приладів але вже встановлених при виробництві. Кріплення пристрою для щеплення з причепом без додаткового охолоджувача для коробки передач, додасть вам 1.63 кг ваги. Якщо ви збираєтесь використовувати пристрій щеплення лише для велосипедної стійки або маленького причепу, можете не додавати охолоджувач.  

Комфорт їзди. MDX їздить добре. Міцна підвіска добре контролюється і ефективно згладжує вибоїни дороги, хоча і трохи шумить при поганому дорожньому покритті, особливо в межах міста. Їзда на шосе спокійна і рівномірна.

Шумоїзоляція. Тихий і виважений інтер'єр MDX вигідно відрізняється від більш дорогих і розкішних позашляховиків. Можна відчути незначний гул двигуна та другорядний шум вітру чи дороги. Іноді може шуміти підвіска.

Гальмування. Загальна продуктивність дуже хороша для даного класу. Гальмування відбувається швидко на сухому дорожньому покритті і трохи довше на мокрому. Педаль гальм передбачувана і легка у регулюванні.

Фари. Яскраві світлодіодні фари ближнього і дальнього світла "jewel eye" мають хорошу дальність і забезпечують хороше освітлення вночі. Проте, вони залишають гострий кут між світлом і темрявою в верхній частині спектра фар ближнього світла, який може зменшити видимість при постійній зміні лінії горизонту на нерівній дорозі.

Салон Acura MDX

  

Дизайн салону. Зі зменшеною кількістю дерев'яних та хромованих деталей у оздобленні салон MDX є зовнішньо привабливим для того щоб залишатись у списку розкішних позашляховиків. Салон можна назвати змістовним але не розкішним. Усі поверхні приладової панелі та дверей добре оздоблені та оброблені. А дерев'яне оздоблення полиці консолі вражає.  

Водійське місце. Місця навколо сидіння водія предостатньо, а центральний підлокітник і телескопічний руль, з щедрим діапазоном регулювання, дозволяють зручно розміститись водіям будь-якого зросту. Нарікання може викликати тільки незначна недостача місця для лівої ноги.

Видимість. Великі вікна забезпечують хорошу бокову та фронтальну видимість. Задня видимість є посередньою як для позашляховика цього класу. Товсті задні стійки даху можуть створювати сліпі плями у кутках. Є невелика задня поворотна кватирка, але вона блокується підголівниками другого ряду. Заднє вікно трохи замале і може бути заблоковане підголівниками сидінь третього ряду. Склавши ці сидіння ви зможете покращити видимість. Великі бокові дзеркала заднього виду і камера заднього виду можуть компенсувати ці недоліки. Більшість MDX включатиме  моніторинг сліпої плями, оскільки він входить в пакет комплектації вищого рівня.

Комфорт сидінь. Передні сидіння, оснащені м'якими подушками, добре оздоблені і забезпечують хорошу підтримку. Але деяким водіям може не вистачати регулювання сидінь. Також водії скаржились на те, що неможливо адекватно знизити передню частину нижньої подушки. Крім того, водіям не подобається те, що поперекова підтримка регулює тільки тиск, а не висоту, як це зроблено у більшості автомобілів класу люкс. Регулювання пасажирського сидіння також недостатнє, без можливості нахилити нижню подушку сидіння або відрегулювати відділ попереку.

Сидіння другого ряду мають достатньо місця для зручного розміщення трьох дорослих пасажирів. Задні сидіння відкидаються і можуть зміщуватись назад і вперед щоб збільшити кількість місця для ніг пасажирів другого або третього рядів.

Сидіння третього ряду краще підходять для дітей, але в разі необхідності і дорослі пасажири зможуть там розміститись. Місця для ніг, рук та голови замало. Низькі сидіння змушують значно підігнути коліна, що зменшую їх підтримку.

Посадка. Великі квадратні двері з майже плоскими порогами роблять доступ досить легким, як спереду так і ззаду. Помірна висота дверей дозволяє заходити до автомобіля не нагинаючись. Але при відкриванні або закриванні задніх дверей, будьте обережні щоб не зачепити гостру лінію скління. Задні двері могли б відкриватись трохи ширше, крім того дітям потрібно буде докласти чимало зусиль щоб впоратись з високими та жорсткими ручками задніх дверей. Можна легко скласти задні сидіння для забезпечення доступу до сидінь третього ряду, завдяки кнопці, яка розташована збоку задньої подушки сидіння. Інша кнопка, на верхній частині сидінь другого ряду допомагає пасажирам третього легко вийти. Як тільки ви натисли на кнопку, все що вам залишається це пройти до сидінь третього ряду, хоча прохід досить вузький. Діти легко туди доберуться, а от дорослим потрібно докласти певних зусиль.

Вимірювальні прилади. Основні прилади великі з яскравою підсвіткою і  їх легко зчитувати.

MDX мають багато дисплеїв: один великий в центрі приладової панелі, менший сенсорний екран під ним та ще один між приладами. Вони як правило мають великі шрифти і легкі для читання. Велика кнопка приладової панелі дозволяє легко налаштувати яскравість і вимкнути екрани, що може стати корисним в нічний час.

На жаль, логіка дисплея заплутана. Навіть при наявності усіх цих екранів, неможливо відобразити аудіо інформацію (назви пісень), економію палива і запас палива одразу.  При використанні кнопки для зміни режимів екрану, відбувається незначна затримка. Управління екраном приладової панелі може стати складним завданням. Наприклад, складним завданням може стати перезапуск комп'ютера економії палива.   

Управління. Чимало скарг виникло з приводу управління. Очолила список скарг кнопка перемикання, представлена разом з дев'ятиступеневою автоматичною коробкою передач для 2016 модельного року. Ви завжди повинні дивитися на важіль перемикання передач, щоб переконатися у правильно обраній передачі. Система управління Acura поєднує звичайні кнопки з сенсорним екраном і дисплеєм другого екрану, який розташований зверху на приладовій панелі. Така заплутана система вимагає чимало кроків для пошуку того, що вас цікавить. Не допомагає навіть те, що предмети пошуку можуть бути відображені одразу на двох екранах. Екрани дуже часто повторюють один одного, а іноді вони не можуть синхронізуватись. Досягнення необхідного результату вимагає неодноразового натиснення на сенсорний екран.

Навіть деякі з основних аспектів управління радіоприймача здаються безглуздими. Регулятор гучності маленький і при натисканні він просто занурюється в приладову панель, де ви не можете його схопити. Поруч з ним знаходиться навіть менша за розміром кнопка гучності, яку важко знайти з першого погляду.  Ви можете перенести налаштування радіо на багато функціональну кнопку, але дуже складно знайти меню яке б активувало цю функцію.

Налаштування клімат-контролю тягне за собою використання одразу декількох кнопок і центрального сенсорного екрану. Ручні налаштування передбачають виведення кожної окремої функції на екран перед зміною.

Навіть включення підігріву сидінь являє собою двоступеневий процес.  

З позитивного боку можна відмітити те, що сенсорний екран налаштування радіо та клімат-контролю має чітку графіку та великі сенсорні кнопки. Зворотній зв'язок забезпечується через сигнал “дзижчання”  при натисканні на сенсорний екран. На відміну від системи Cue компанії Cadillac, система Acura вібрує в момент натискання на екран, а не пізніше.

Електроніка. Сполучення телефону легке, до того моменту поки ви не починаєте приєднувати інші прилади. Якщо ви так зробите, може бути складно знайти відповідне меню для від'єднання попередніх приладів переш ніж приєднати новий.

Сумісні телефони будуть відображати текстові повідомлення на екрані, який дозволяє відправляти їх через систему. Багато з сучасних моделей телефонів не повністю підтримують цю функцію.

Телефони на Android матимуть лише відтворювальну функцію через Bluetooth, так що  ви не зможете управляти ними за допомогою системи голосових команд автомобіля.

Ви можете підключити IPod або флеш-накопичувач за допомогою USB і управляти всіма функціями відтворення через елементи управління автомобіля, включаючи рульове колесо. Інтернет радіо від Pandora і Aha також може бути підключене в автомобілі, але для забезпечення максимальної функціональності необхідно використовувати їх через безкоштовний додаток Acura. Супутникове радіо Sirius XM є безкоштовним протягом перших трьох місяців.

Версії вищого рівня забезпечені жорстким диском на 15 Гб для зберігання музики, яку ви можете записувати на нього з компакт-дисків.

Пакет розваг включає в себе 23-сантиметровий екран для пасажирів на задніх сидіннях, щоб дивитися фільми або грати в ігри. А купівля пакетів Advance і Entertainment разом, які йдуть з 41.15-сантиметровим екраном, дозволить відображати два джерела відеосигналу одночасно. Пакет Advance забезпечує більшою кількістю динаміків, для забезпечення більш об’ємного звучання.  

Система голосового контролю виглядає застарілою по відношенню до наявних кращих систем. Acura вимагає введення певних частин адреси у відповідний час, переходячи від держави до міста та вулиці і т.д. За допомогою голосових команд можна набрати номер та відповісти на дзвінок або налаштовувати клімат-контроль. Голосове управління відтворення музики входить в комплектацію Technology, але воно працює тільки на жорсткому диску або пристрої, підключеному через USB.  

Одна розетка розташована під радіо біля попільнички/прикурювача і ще одна в центральній комірці поруч з USB роз'ємом. Багажне відділення також має розетку.

Навігаційна система може отримувати інформацію про трафік і перенаправити вас автоматично, але тільки тоді, коли увімкнена сотова система передачі даних Acura Link. Додатки Acura Link Streams і Acura Link Connect, які ви можете завантажити на свій смартфон, забезпечать ще більше інтернет інтеграції. Acura Link Streams це безкоштовний додаток, який включає в себе 3000 станцій і з'єднує аудіо систему автомобіля з інтернет радіо Ahа, також може бути використаним для пошуку ресторану, готелю та інших потрібних місць. Крім того, дозволяє шукати пункт призначення на телефоні і відправити його в систему навігації автомобіля.  

Acura Link Connect вимагає платної підписки, з трьома рівнями доступних послуг. Стандартна послуга включає в себе супутникове радіо і звіти про трафік; наступний рівень, який називається Connect, активує автомобільний стільниковий приймач, щоб дозволити вам розблоковувати двері через програму Acura Link Connect на смартфоні, відправляти пункт призначення в навігаційну систему автомобіля, перевіряти наявність проблем з автомобілем або викликати допомогу, коли це необхідно. Послуга Premium на постійній основі приєднується до системи Acura консьєрж, яка допомагає резервувати ресторани, бронювати квитки або шукати пункти призначення. Знайшовши необхідне, вона відправить його в навігаційну систему автомобіля. Підписка на пробну версію Connect і Premium безкоштовна протягом трьох місяців.

Клімат-контроль. Система автоматичного клімат-контролю для трьох зон працює добре, але деякі водії вважають, що за ту вартість, в яку обходиться MDX, можна було б додати і підігрів рульового колеса (на даний момент ця функція можлива лише за додаткову плату). Вам також потрібно перейти на рівень Advance щоб отримати підігрів передніх сидінь та охолодження задніх. У іншому випадку можна запрограмувати улюблені налаштування самостійно - автомобіль може підібрати деякі з таких налаштувань як позиція сидінь та дзеркал заздалегідь і відтворити їх як тільки відчує індивідуальний ключ. Майже усіма функціями клімат-контролю можна керувати за допомогою голосових команд. Рівень оснащення Technology має сонячний датчик GPS, який моніторить інтенсивність та місце положення сонця по відношенню до автомобіля і  зберігає задану температуру для кожної сторони кабіни.

Місткість салону.  Цей позашляховик ставить параметри корисного розміщення речей на перше місце. Пасажири передніх сидінь мають невеликий відсік навпроти ручки перемикання передач, в якому ви можете розмістити ваш смартфон, крім того є місткий відсік з кришкою між передніми сидіннями, в якому ви можете розмістити навіть дисковий телефон. Центральний підлокітник також має відсік всередині. Рухлива кришка накриває великий глибокий відсік; прогумовані ручки допомагають захистити дрібні предмети. Бардачок дуже місткий.  

Тримачі напоїв. Передні пасажири мають два тримачі напоїв між передніми сидіннями. Пасажири задніх сидінь мають два тримачі напоїв у відкидному підлокітнику між сидіннями. Пасажири третього ряду мають по одному тримачу напоїв у бокових підлокітниках. Тримачі для пляшок є у всіх чотирьох дверях.

Місткість багажного відділення. При складених сидіннях другого і третього рядів,  MDX може вмістити до 0,96 метри кубічних. Є багато варіантів для розширення вантажного відділення. Спинки сидінь третього ряду складаються в рівень з підлогою багажного відділення у роз’єм, розміром 50/50 - для збільшення місця можна скласти одне або обидва сидіння. Спинки сидінь другого ряду можуть бути сховані у роз’єм розміром 60/40. Крім того, сидіння можуть зміщуватись вперед та назад для збільшення місця для пасажирів або багажу. Центральний пасок безпеки має бути від'єднаний і складений.

Відкрити або закрити двері багажного відділення, включаючи відкриття в салон, можна або за допомогою відповідної кнопки на брелку або за допомогою двох сенсорних панелей біля заднього люку. Підлога багажного відділення знаходиться на одному рівні з порогом, що робить завантаження дуже простим. Багажне відділення забезпечене електроджерелом на 12 вольт і кріпильними петлями. Крім того у підлозі багажного відділення є закріплений на шарнірах відсік, кришка якого піднімається коли відкривається багажне відділення. Вантажопідйомність становить 0.45 кілограм.

Запасне колесо. Тимчасова запасне колесо зберігається під підлогою багажного відділення.  

Безпека.  

Результати краш-тесту.  MDX входить в рейтинг найбезпечніших автомобілів завдяки хорошим результатам краш-тестів і доступній автоматичній функції уникнення аварії.

Системи попередження зіткнень. Пакет Technology включає систему попередження про можливе зіткнення, систему слідкування за розміткою, систему допомоги при зміні смуги руху та систему моніторингу сліпих зон з системою попередження перехресного руху. Пакет Acura Plus включає систему утримування автомобіля в межах дороги, систему пом’якшення гальмування при зіткненні та адаптивний круїз-контроль.

Система попередження про можливе зіткнення. Ця система використовує камеру щоб спостерігати за автомобілями попереду і попереджає, якщо зближення з автомобілем відбувається занадто швидко. Таке попередження можна зробити автоматичним відповідно до відстані до транспортного засобу, що наближається. Відстань можу бути великою, нормальною або короткою. Увімкнення попередження на великій відстані дасть вам можливість краще зорієнтуватись. Система подає аудіо та відео сигнали. Візуально це відображається у великому написі “Гальмуй”, який з’явиться в центрі приладової панелі. Ця система також повідомить про появу пішоходів на шляху автомобіля.

Додайте функцію гальмування при зіткненні і система буде автоматично гальмувати, коли виявить, що зіткнення неминуче. Крім того, система допомоги при гальмуванні фіксує швидкість і силу, з якими водії натискає на педаль для того, щоб визначити коли водій виконуватиме аварійну зупинку. І застосовує велику гальмівну силу.

Система моніторингу сліпих зон. Використовуючи радар попередження, ви завжди зможете помітити коли ввімкнеться значок на стійці А у ваших бокових дзеркалах заднього виду, який попереджатиме про те, що інший транспортний засіб ховається в сліпій зоні. Система відображатиме значок і видаватиме звуковий сигнал, якщо автомобіль з'явиться в зоні вашої сліпої плями при ввімкненому сигналі повороту.   

Попередження перехресного руху. Система спрацьовує якщо помічає інший транспортний засіб в той момент коли ви рухаєтесь заднім ходом. Подумайте про процес  виїзду зі стоянки або проїжджої частини, не маючи можливості бачити автомобілі, які рухаються по вулиці. У такому випадку система дає візуальне і звукове попередження.

Система слідкування за розміткою. Ця система попереджає вас, якщо ваш автомобіль перебуває  надто близько біля смуги розмітки без активованого сигналу повороту.  Вона використовує камеру для моніторингу розмітки і змусить завібрувати рульове колесо у якості попередження. Система також відображає візуальне повідомлення на приладовій панелі.

Система допомоги при зміні смуги руху. Ця система використовує моментом повороту керованих коліс автомобіля щоб допомогти зберегти ваш автомобіль в наміченої смузі. Система також відображає візуальне повідомлення на приладовій панелі.

Система утримування автомобіля в межах дороги. Ця система забезпечує підтримку в процесі дотримання смуги руху і активує гальма, якщо автомобіль наближається до суцільної розмітки. Якщо система активується кілька разів без уваги з боку водія, вона буде видавати звукові та візуальні сигнали попередження.  

Їзда з дітьми.  Більшість дитячих сидінь, розташованих в напрямку руху автомобіля, будуть надійно зафіксовані при установці за допомогою пасків безпеки. З сидіннями, розташованими на другому ряду проти напрямку руху автомобіля, можуть виникнути проблеми через надто довгі застібки пасків безпеки, а третій ряд може виявитись затісним. Розташувати сидіння у центрі другого ряду теж навряд чи вдасться, оскільки місця занадто вузькі. Анкери кріплення дитячого крісла доступні на всіх сидіннях другого ряду. Хоча можуть проблеми з доступом до анкерів центрального сидіння. Анкери якірного ременя розміщені на сидіннях другого та третього рядів, хоча анкери другого ряду можна легко загубити, оскільки вони розміщені дуже низько на спинках сидінь.

Перейти до оголошень Акура МДХ

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня