Трактор

З чого все почалося і на що він годиться?

Перший прототип того, що ми зараз називаємо «трактором» з'явився в 1837 році в Англії. Машина була паровою, ходила на гусеницях і призначалася для оранки і осушення боліт. У тому ж році «екіпаж» з гусеницями з'явився на території Російської імперії. Удосконалення зробило його незамінним у багатьох галузях. На етапі вдосконалення для техніки застосовувалися різні види палива, нині всім відомий дизельний трактор. Поліфункціональність визначається самою назвою, адже в перекладі з латині він означає «тягти». У його спеціалізацію входить виконання сільськогосподарських, будівельних, транспортних, дорожніх, земельних та інших робіт. А з урахуванням сучасного модельного ряду, застосовність майже безмежна. Пару йому складає велику кількість навісних знарядь.

Надійний помічник

Перш за все, треба визначитися з типом і метою, з якою ви його купуєте. Купити трактор в Україні легко, ціни благо дозволяють. Однак враховувати його тип все ж слід. Так, гусеничний варіант, що володіє значною тяговою силою, добре себе зарекомендував, виконуючи роботи підвищеної складності на полях, в кар'єрах або при транспортуванні лісоматеріалів. У колісних тракторів сфера використання ширше, вони здатні їздити по стандартному покриттю. Будівництво, дорожні роботи, транспортування, сільськогосподарські завдання, комунальне обслуговування - все під силу. Визначившись з тяговою необхідністю, можна розглянути спеціалізацію. Покупець, який переглядає оголошення трактора з бажанням знайти машину для оранки, прополки, посадки, удобрювання та збору врожаю, цікавлять можливості використання в якості фермерського знаряддя. Ті, кому техніка знадобилася для укладання труб, риття ям і транспортування, в кінцевому рахунку, будуть мати справу з промисловою одиницею. Тут слід згадати про гідравлічний механізм, трактор поєднується з ковшем і стрілою. Як специфічний тип існує трелювальний агрегат, який використовується при лісозаготівлі.

Чим би відзначитьсь?!

Першою і, мабуть, основною відмінною рисою спецтехніки стала тягова сила. Складовими 99% тракторів є двигун, коробка передач, механізм управління та ходова. Рульове управління, принаймні, у сучасних одиниць, схожий на автомобільне. Для зчіпки розроблена гідравлічна навісна система. Життєдіяльність навісних знарядь забезпечує вал відбору потужності. Дизельний двигун продукує необхідний крутний момент. Коробка передач, має кілька передніх і задніх швидкостей. З огляду на специфічність поверхні, йому дісталися колеса з великою контактною площею і спеціальними зчепами. На ринку представлені моделі з кабіною і без. Вже були і продовжують створюватися різні види, включаючи мінітрактора, мототрактора, мотоблоки та ін.

За і проти

Перед придбанням, не зайвим буде розглянути очевидні переваги і недоліки. Якщо з першими ми поступово знайомилися по ходу статті, погоджуючись з силою тяги, багатофункціональністю, простою спорудження і міццю, то другі ще належить з'ясувати. Отже, першим мінусом стала невисока швидкість. Рідко який екземпляр розганяється більше, ніж на 40 км/год. Багато володіють значними габаритами, що вимагає віртуозності управління. Комфорт при роботі з такою технікою справа відносна. Відсутність кабіни або її не облаштованість зводиться до того, що оператор проводить годинник під відкритим небом і палючим сонцем. Дискомфорт створюють постійний шум і тряска. Ще один недолік відноситься до гусеничного типу, ці машини не здатні пересуватися по звичайному покриттю, не пошкоджуючи його.

Кращі з кращих

Де купити трактор - питання актуальне. Сьогодні у кожного є можливість використовувати сайти як автобазар тракторів. Часто, крім характеристик і можливостей техніки, покупці звертають увагу на її популярність. Automoto.ua підготував своїх лідерів. Перше місце дісталося китайському творінню John Deer. Лідирує він не перший рік, пропонуючи безпроблемне функціонування, простоту обслуговування і якість. Друге місце забрали представники МТЗ. Знайомі «білоруси» завжди займали місце в серцях і на полях наших аграріїв. Трійку замикає вітчизняний ХТЗ зі звичною легкістю і витривалістю. До переліку потрапив і знайомий ЮМЗ. Маючи багато спільного з МТЗ, він, тим не менш, відрізняється квадратною «мордочкою». Не зайвим буде згадати і про підвищення комфорту оператора.