Новий законопроект у ВР: чи заборонять водіям їздити на газу?

Додано: 15.06.2016

Якщо законопроект все ж стане Законом - це може вкрай негативно позначитися на водіях, що збираються встановити газобалонне обладнання на свій автомобіль.

Йдеться про внесення варіацій в деякі з українських законодавчих актів у сфері автотранспорту. Як повідомляє autodriving.net, такі дії покликані привести співвіднести законодавство України з існуючими актами Євросоюзу.

Новий законопроект у ВР: чи заборонять водіям їздити на газу?

Всім, хто мав справу зі зміною паливного типу авто, добре відомо: установка ГБО пов'язана зі зміною техпаспорту в СЦ МВД. Наразі Закон України «Про дорожній рух» говорить, що переобладнання мусить відповідати «українським правилам, стандартам і нормативам».

Раніше узгодити переобладнання рухомого транспортного засобу можна було з виробником ТЗ або органом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Оновлена ​​редакція Закону (а саме - статті 32) зобов'язує власника ТЗ будь-яке переоснащення узгоджувати і з виробником авто, і з довіреною особою Кабміну.

У тому випадку, якщо законопроект все ж перетвориться на Закон і вступить у дію, виникнуть суттєві проблеми з установкою ГБО на будь-який автомобіль, а на марки іноземних розробників - поготів. Наприклад, легальна установка газобалонного обладнання на BMW буде складатися з таких кроків:

  • подача запиту на переобладнання до центрального офісу марки в Мюнхені;

  • отримання офіційної відповіді з дозволом;

  • переклад сертифіката українською мовою;

  • подача документації до повноважного органу Кабміну;

  • отримання офіційної відповіді з дозволом.

Що стосується японських або китайських марок автомобілів - складнощі будуть ще більшими. Чому це може бути проблематично?

  • завод за кордоном може або зволікати з відповіддю, або зовсім відмовити з установкою;

  • може виникнути проблема з якісним перекладом документації (актуально для автомобілів зі східних країн);

  • головний офіс виробника може зажадати додаткових відомостей про автомобіль (перевірити, чи сертифіковані обладнання та матеріали по установці, проведена експертиза).

Здавалося б, з українським виробником простіше. Але більшість з них вже проводять нові ТЗ з встановленим ГБО, тому дозволяти установку автогазу на старі машини - суто особисте рішення керівництва автомобільних фабрик.

Швидше за все, всі автомобілі, які потребують переобладнання, будуть відправлятися на певні СТО, що співпрацюють з заводом. Таким чином, переоснащення автомобіля може стати складним, тривалим і витратним.

На цьому етапі законопроект №4683 обробляється профільними комітетами, та є «зареєстрованим в ВР». Нагадаємо, що раніше можливе переобладнання транспорту з вантажного в пасажирський тепер є практично неможливим через зростання акцизного збору. Це і робить операцію недоступною, хоча офіційно вона не заборонена на території країни. Зараз ведеться робота над законопроектом №3251, що дозволить тимчасово знизити акциз. Цілком ймовірно, що до 2018 року з поверненням старої акцизної ставки переобладнання знову стане популярним.