Викрадення автомобіля: все, що вам потрібно про це знати

Додано: 15.05.2017

На жаль, в інформаційних випусках дуже часто з'являються оголошення про викрадення автівок.

Причому, жертвами викрадення стають не тільки власники дорогих іномарок, а й господарі "простеньких" транспортних засобів.

Викрадення автомобіля: все, що вам потрібно про це знати

Перша думка, яка з'являється в голові потерпілого: «Чому ця неприємність трапилася саме зі мною?" У цій статті ми постараємося пояснити, яким же чином зловмисник провертають подібні справи, і як захистити себе і свій автомобіль.

Як все відбувається

На жаль, зловмисника сьогодні є з чого вибирати, адже варіантів викрадення автомобіля — безмірне безліч. Тому кожен водій повинен знати про всі схеми.

 1. Метод викрадення з використанням насилля

В даному випадку водія витягують з авто і відбирають ключі силою. Оскільки Зловмисник беруть своє несподіваністю, потрібно вміти більше прогнозувати, аніж захищатися.

Як себе захистити?

 • Будьте обережні, якщо спрацювала сигналізація, і не поспішайте до авто, біля якого крутиться стороння людина.

 • Разом з сигналізацією поставте на машину блокування, яке запитує відбиток пальця водія, а в тому випадку, якщо власника авто не розпізнано — глушить мотор.

 1. Викрадення в нічний час доби

Близько 57% викрадень трапляються ввечері або вночі. Насамперед, викрадач зламує сигналізацію, заводить двигун і переміщує авто, наприклад, на сусідню вулицю, щоб збити з пантелику диспетчера охоронної служби.

Читайте також: Як захистити автомобіль від викрадення? Механічні протиугонні пристрої

Як себе захистити?

 • Основний метод — поставити якісний іммобілайзер, до якого важко підібрати блокування.

 • Встановити замки на капот і кермовий вал.

 1. Викрадення в денний час доби біля ТЦ

Незважаючи на те, що біля великих торговельниих центрів встановлено відразу кілька камер зовнішнього спостереження — в розслідуванні це мало чим допомагає. Ось як все відбувається. Одна людина стежить за водієм, коли той іде від авто, а друга викрадає. Це легко зробити з машинами без сигналізації. Але навіть якщо сигналізація встановлена, і навіть якщо її код динамічний — його все ще можна перехопити. Код підбирають, блокування двигуна відключається, а супутникова система глушиться через введення сильних перешкод, і більше не може передавати координати авто.

Як себе захистити?

 • Встановити систему безпеки з різними рівнями складності.

 • Бути уважним при блокуванні автомобіля: якщо з першого разу у вас не виходить поставити машину на сигналізацію — це може бути зумовлено спробою злому брелока.

 1. Викрадення за допомогою евакуатора

Оскільки робота евакуаторів мало у кого викликає інтерес, на ньому можна везти навіть автомобіль, у якого щосили працює сигналізація.

Як себе захистити?

 • Встановити на авто датчик транспортування, Який реагує на зміну кута нахилу і передає координати.

 • Паркувати машину на автостоянці або в гаражі з замком і охоронною системою.

 1. Різного роду шахрайські дії

Цей метод викрадення полягає в тому, щоб обдурити водія, змусивши його покинути авто на лічені секунди. Найчастіше злодії прив'язують до заднього бампера гуркітливий предмет (наприклад, консервну банку). Коли водій заводить мотор і починає рух, гуркіт змушує його зупинитися. Більшість водіїв вискакують з машини, навіть не вимкнувши мотор. Поки ви відв’язуєте банку від бампера — викрадач уже рушив з місця на вашій машині.

Як себе захистити?

Покидаючи автівку навіть на хвилину — не залишайте ключі в замку. Окрім цього, завжди ставте авто на сигналізацію.

Покарання за викрадення автомобіля

Стаття 289 Кримінально кодексу України, яка називається "Незаконне заволодіння транспортним засобом" передбачає покарання залежно від завданих збитків і характеру дій підозрюваного.

Види покарання:

 1. Штраф від 1000 до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (при Заява про вчинений злочин, повернення транспортного засобу власникові і повне відшкодування заподіяної шкоди).

 2. Обмеження волі на період від 3 до 5 років (при першому і єдиному правопорушення без застосування насильства).

 3. Позбавлення волі на період від 3 до 8 років з конфіскацією майна (при злочинного змові групи осіб).

 4. Позбавлення волі на період від 7 до 12 років (при застосування насильства або нанесення великої матеріальної шкоди).

Як бачите, кожен водій повинен не тільки захистити свій автомобіль за допомогою установки на нього якісної охоронної системи, а й бути уважним протягом всього часу, а не тільки за кермом. Якщо з вами вже сталося найстрашніше — пам'ятайте, що правоохоронні органи допоможуть знайти і покарати правопорушника. А ви повинні в цьому посприяти.