Огляд тест-драйву: Ford Sierra

Добавлено: 26.07.2017
(4.1)
Хороша аеродинаміка
Продуманий, просторий салон
Значний перелік моделей та двигунів
Невисокий рівень витрати пального
Припинення виробництва
Схильність до корозії
Надто скромний перелік стандартного оснащення
Автомобіль не здатний конкурувати з сучасниками

Задньопривідний автомобіль Ford Sierra з’явився у 1982 році. Однією з його особливостей була велика кількість версій та модифікацій, покликаних задовольнити найрізноманітніші вимоги покупців. Від початку автомобіль представили у кузові три, п’ятидверного хетчбеку та універсалу. У 1984 році до переліку приєднався седан. 1987 та 1990 стали роками змін для автомобіля, він успішно пройшов модернізацію. Під капотом Sierra зустрічалось чимало двигунів. Зокрема, спортивна модифікація Sierra XR отримала потужний, для тих часів, 2.8-літровий двигун та систему повного приводу. До переваг транспортного засобу належали просторий салон, ергономічність та аеродинаміка. Нажаль, не обійшлося без недоліків, основним з яких стала схильність до корозії, особливо у ранніх моделей. Випуск Sierra припинився у 1994 році. Його правонаступником став Ford Mondeo.

Як ми тестували Ford Sierra

Б/в авто

$550 - $2 500

Враження від їзди

86%

автовласників знову куплять це авто!

  • 68% Дорожні тести
  • 33 % Надійність
  • 86 % Задоволеність водіїв

Що стосується особливостей їзди автомобіля, то тут хотілося б відмітити його аеродинаміку. А точніше, низький коефіцієнт аеродинамічного супротиву «Cx=0.34». Ближче до середини 80-х років на усі моделі автомобіля почали встановлювати антиблокувальну гальмівну систему, що сприяло підвищенню надійності та стабільності. Автомобіль міг похвалитись незалежною підвіскою MacPherson зі стабілізаторами поперечної стійкості попереду та діагональними важелями позаду. Згодом стабілізатори стійкості з’явились і позаду, але вони не входили до базової комплектації. Більш пізні автомобілі з 2.0-літровими двигунами оснащувались дисковими гальмами.

Детально про автомобіль Ford Sierra

Інтер’єр та екстер’єр

Випущений на початку 80-х, Sierra не вирізнявся міцністю. Давалась в знаки низька якість металу. Крім того, власники дуже швидко помічали основний недолік автомобіля – схильність до корозії. Згодом, виробник прийняв необхідні міри і ситуація покращилась, але, зважаючи на не менше, ніж 20 років за металевими плечима, стан автомобілів навряд чи назвеш відмінним. Автомобілі, які сходили з конвеєру після 1989 року, мали пластикові накладки арок коліс. Всередині автомобіль не вирізнявся особливою вигадливістю. Лаконічний і стриманий дизайн був би прийнятним, як би не якість оздоблювальних матеріалів. Приладова панель MK1 давала тріщини, тому більшість покупців обирали витривалішу MK2. Автомобіль у комплектації Ghia пропонувався з частково шкіряною обшивкою. Власникам Ford Sierra слід бути готовим до пошуку та заміни пошкоджених та зношених деталей.

Базова комплектація та опційне обладнання

Автомобіль представлений у L, GL та Ghia комплектаціях. Старенький Sierra відзначався вкрай скромною базою. Навіть моделі, випущені перед припиненням випуску, не могли похвалитись значними надбаннями. Так, до переліку стандартного оснащення входили: захисні балки дверей, замки «від дітей» на задніх дверях, підсилювач керма та тоноване скло. Як опції пропонувались передні та задні склопідйомники, люк даху, протитуманні фари та 15-дюймові литі диски коліс.

Під капотом

За потужність автомобіля відповідало декілька силових агрегатів різної потужності. До силового переліку належали бензинові та дизельні двигуни. Так, під капотом хетчбеку зустрічався 1.6-літровий бензиновий двигун на 71 кінську силу. З ним Sierra розганявся за 14.9 секунд, витрачаючи 8.0 л/100км у змішаному циклі. Пару двигуну складала п’ятиступінчаста механічна коробка передач. Двигуну 1.6і вдавалося розігнати хетчбек за 14.1 секунд. Витрата палива перебувала на рівні 8.2 л/100км у змішаному циклі. 2.0-літровому бензиновому двигуну вдавалось розігнати автомобіль за 10.8 секунд, при цьому витрата палива становила 7.5 л/100км у змішаному циклі. Компонувався силовий агрегат п’ятиступінчастою механічною коробкою передач. З двигуном 2.0і розгін відбувався за 10.0 секунд, витрата палива сягала 7.8 л/100км. Стандартно до пари двигун отримав п’ятиступінчасту механічну коробку. При сполученні з чотириступінчастою автоматичною коробкою показник розгону зростав до 11.7 секунд, витрата палива залишалась незмінною. Автомобіль з цим же двигуном та повним приводом демонстрував 10.0 секунд розгону та 7.8 л/100км витрати. Хетчбек пропонувався і з дизельним 1.8-літровим двигуном. З ним Sierra розганявся за 16.4 секунд, витрачаючи 6.4 л/100км. Універсалу дістався той самий набір двигунів, але показники були іншими. З 1.6-літровим двигуном автомобіль розганявся за 15.7 секунд, витрачаючи 8.1 л/100км. При двигуні 1.6і розгін відбувався за 14.6 секунд. Нажаль, до 8.5 л/100км збільшувалась витрата палива. Більший 2.0-літровий силовий агрегат розганяв універсал за 11.4 секунд. Витрата палива становила 7.5 л/100км. Двигун 2.0і з п’ятиступінчастою механічною коробкою був здатний на 12.2 секунд розгону та 7.7 л/100км витрати. Приємно, що з чотириступінчастою автоматичною коробкою показники не змінювались. Так само не змінювались вони і при наявності повного приводу. З 1.8-літровим дизельним двигуном універсал розганявся за 16.4 секунд, витрачаючи 6.4 л/100км у змішаному циклі. Седан з двигуном 1.6 розганявся за 14.9 секунд. Витрачав він 8.0 л/100км. При двигуні 1.6і розгін відбувався за 14.1 секунд. Витрата палива становила 8.2 л/100км. 2.0-літровому двигуну вдавалося розігнати седан за 10.8 секунд. Витрачав Sierra 7.5 л/100км. З його колегою 2.0і розгін відбувався за 10.0 секунд. Витрата палива складала 7.8 л/100км. Доповнений чотириступінчастою автоматичною коробкою, двигун демонстрував показник розгону на рівні 11.7 секунд, а витрати пального на рівні 7.8 л/100км. При повному приводі розгін відбувався за 6.9 секунд. Витрачав седан 10.6 л/100км. Дизельному 1.8-літровому двигуну вистачало 16.4 секунд для розгону. Витрата палива становила 6.4 л/100км. 

Перейти до оголошень Форд Сієрра

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Ford в Україні