Огляд тест-драйву: Volkswagen Phaeton 2016

9 листопада 2016

Седан Volkswagen Phaeton з’явився у 2002 році. Він не частий гість на європейських дорогах. Але завдяки попиту на Китайському ринку, компанія продовжує виробництво і оновлює автомобіль. У 2010 році відбувся рестайлінг, в результаті якого седан отримав осучаснений екстер’єр. З’явилось декілька нових силових агрегатів. Хоча і до цього Phaeton відзначався значним переліком двигунів. Автомобіль представлений у довгій та короткій колісній базі. Він належить до представницького класу. Відповідно, його конкурентами вважаються вишукані Audi і Mercedes. Як флагман Volkswagen, Phaeton відрізняється високою якістю матеріалів та продуманим інтер’єром. Бонусом автомобіля став доступний повний привід.

Огляд тест-драйву: Volkswagen Phaeton 2016

Враження від їзди

Якість їзди стає особливо важливою, коли мова заходить про автомобілі представницького класу, до якого належить Volkswagen Phaeton. Слід віддати седану належне, їзда дійсно комфортна. Його пневматична підвіска з самовирівнюванням опускається на низьких швидкостях для покращення стабільності. На високих швидкостях, завдяки їй же, водієві не доведеться змагатись зі значною вагою автомобіля. Вібрація у салоні не відчувається. Нажаль, характер їзди седану надто одноманітний. Тому азартної їзди від нього годі очікувати. Автомобіль з легкістю поглинає кілометри шляху, але при входженні у повороти відчувається глухий стукіт. Він з’являється як наслідок намагань підвіски контролювати рухи корпусу. У даному випадку все залежить від того, який з чотирьох режимів амортизації Ви оберете. Різниця, насправді, полягає лише у м’якості. М’якше налаштування спричиняє більше крену корпусу, жорсткіше покращує контроль, але погіршує комфорт. Сказати, що Phaeton їздить погано неможливо, адже із більшістю нерівностей дороги він справляється добре. Скоріше йому бракує балансу та впевненості конкурентів. З рульовим управлінням таж історія. Воно не викличе особливих нарікань, хоча нічого надзвичайного очікувати не варто. Врешті, немалу роль грає вага седану. Зберігати баланс масивного корпусу на м’якій підвісці завдання не з легких. І треба сказати, що Phaeton непогано з ним справляється.

Детально про автомобіль Volkswagen Phaeton

нажмите на фото для просмотра в полноэкранном режиме
Дивіться також каталоги:

Інтер’єр

На тих, хто добре знайомий з інтер’єром розкішних автомобілів, Volkswagen Phaeton навряд чи справить особливе враження. Використання сірого пластику з металевим ефектом, прийом, який був відомий з десяток років тому. Це видає вік автомобіля. Доки конкуренти докладали зусиль для удосконалення інтер’єру, Volkswagen залишався незмінним. Не виникає жодних сумнівів, що седан відповідає високим вимогам якості збірки, але відчуттям розкоші не забезпечує. В плані ергономічності Phaeton теж відстає. Сидіння розміщені надто високо для більшості водіїв. Вимикачі склопідйомника розташовані далеко від водія. Компанія, намагаючись йди в ногу з часом, оснастила салон навігаційною системою з сенсорним екраном. Але кого у наш час цим здивуєш. Вимикачі підігріву сидінь надто заморочливі. А тримачі напоїв використовуються лише за прямим призначенням, у той час, як більшість сучасних автомобілів давно пристосували їх для іншого дріб’язку. Тішить те, що місця у салоні багато. Це стосується і задніх сидінь. Пасажирам можна розслабитись. Об’єм багажного відділення становить 500 літрів.

Екстер’єр

З моменту появи у 2002 році екстер’єр седану особливо не змінювався. У 2010 році автомобіль трохи посвіжів. Зміни вивели Phaeton на один рівень з іншими творіннями Volkswagen. Посвіжівший седан виглядає елегантно з хромованими елементами передньої частини кузова. Порівнявши старі та нові моделі, стають очевидними й інші зміни. Phaeton залишається автомобілем, який часто зустрічається на дорогах. Тим не менше, така зовнішня простота подобається багатьом водіям.

Базова комплектація

До переліку базових елементів безпеки відносяться: подушки безпеки, електронний контроль стабільності та антиблокувальні гальма.

Під капотом

За потужність габаритного седану відповідають бензинові та дизельні силові агрегати. Бензиновий перелік починається з 3.2-літрового V6 на 240 кінських сил. До сотні седан розганяється за 8.4 секунд. Витрачає він 11.4 л/100км. 3.6-літровий V8 двигун пропонує 280 кінських сил. Розгін з ним відбувається за 8.6 секунд. Витрата палива перебуває на рівні 11.7 л/100км. Пару двигуну складає шестиступінчаста автоматична коробка. Наступним у переліку є 4.2-літровий V8 на 335 конячок. Седан він розжене за 6.9 секунд, витрачаючи 12.9 л/100км. Компонується він шестиступінчастою автоматичною коробкою. Дизельний перелік розпочинає 3.0-літровий V6 TDi на 240 кінських сил. Витрачає він 9.0 л/100км. 5.0-літровий V10 TDi на 313 кінських сил розжене Phaeton за 6.9 секунд, витрачаючи 11.4 л/100км. Компонується він шестиступінчастою автоматичною коробкою передач. Верхівку дизельної ієрархії займає 6.0-літровий W12 на 450 конячок. Відмітки у 100км/год автомобіль досягає за 6.1 секунд. Витрата палива перебуває на рівні 14.5 л/100км. До пари йому запропонована п’ятиступінчаста автоматична коробка.

Попередній огляд Огляд тест-драйву: Peugeot 407
Огляд тест-драйву: Peugeot 407
Огляд тест-драйву: BMW 340 2016
Наступний огляд Огляд тест-драйву: BMW 340 2016