Огляд тест-драйву: Ford Fusion 2016

Добавлено: 20.01.2017
(4.1)
Велике кермо, довершена їзда і управління доставляють справжнє задоволення від кермування
Витончений стиль став ковтком свіжого повітря для сім'ї Седан
Версі гібрид забезпечує виняткову економію палива і має покращені двигун і коробку передач
Невеликий двигун EcoBoost не дотягує в продуктивності, економії палива та загальних параметрах
Інформаційно-розважальна система MyFord Touch є просто вбивчою для деяких водіїв - майбутня система Sync 3, скоріш за все зробить елементи управління простішими у використанні
Кабіна трохи вузька, сидіння другого ряду тісні, видимість обмежена
Заявлені ціни на декілька тисяч вищі ніж у конкурентів, хоча є надія на великі знижки
Передні сидіння, оздоблені тканиною, не забезпечують достатньої підтримки

У класі, загалом відомому за м'який стиль та недостачу гострих відчуттів,  Ford Fusion схожий на харизматичного новачка. Але, так само як і деякі перспективні і талановиті знаменитості, він є достатньо примхливим, щоб ослабити ваш ентузіазм.  

Як ми тестували Ford Fusion 2016

Б/в авто

$5 500 - $19 000

Fusion виглядає висококласно і стильно, а його управління більше нагадує управління хорошим європейським спортивним седаном. Усі протестовані версії, Titanium з відмінно оздобленим салоном, SE, з менш вишуканим салоном та SE гібрид, забезпечують злагоджену, цивілізовану їзду, притаманну для автомобілів, які коштують вдвічі дорожче. Кабіна неймовірно тиха. Версію Titanium можна віднести до найкращих седанів, середнього розміру, за параметрами управління. А версія гібрид продемонструвала найкращу економію палива серед седанів середнього розміру: 6.03 л/100км в загальному. Також доступна версія з гібридною силовою установкою.

72%

автовласників знову куплять це авто!

  • 81% Дорожні тести
  • 59 % Надійність
  • 72 % Задоволеність водіїв

То які проблеми можуть виникнути з цим автомобілем? Однією з них є пара турбованих чотирициліндрових двигунів EcoBoost, які не виправдовують очікувань як в плані прискорення так і в плані економії палива, у порівнянні з конкуруючими моделями. На приклад, витрата бензину у SE версії, оснащеної 1.5-літровим чотирициліндровим двигуном EcoBoost, складає 9.8 л/100км в цілому, що вище середнього показника у 9.05 л/100км для цього класу і значно вище таких показників як 7.84 л/100км та 7.59 л/100км, продемонстрованих Honda Accord і Nissan Altima відповідно, хоча вони і мають більші 2.4- та 2.5-літрові двигуни. Більш того, розгін від 0 до 96.56 кілометрів відбувається приблизно на секунду довше, ніж у багатьох моделей однолітків. Аналогічно, Titanium, при його 2.0-літровому чотирициліндровому двигуні, продемонстрував 10.69 л/100км в цілому, що загалом гірше ніж у більших 3.5-літрових двигунів V6s в Accord і Toyota Camry. І він є на секунду повільнішим при розгоні до 96.56 кілометрів.  

Іншою проблемою є інформаційно-розважальна система MyFord Touch, яка керує аудіо системою, системою клімат-контролю і функціями зв'язку. Ця, надто вибаглива та складна система є додатковою у версіях, з менш вишуканим салоном та обов'язковою для моделей високого рівня. Моделі 2016 року міститимуть інформаційно-розважальну систему Sync 3, яка, ймовірно, буде простішою у використанні. Салон автомобіля є дуже затишним, з гарно збалансованим місцем для водія та задніх пасажирів. Камера заднього виду є стандартною для моделей 2015 року.

Для багатьох людей, усі ці недоліки з легкістю можуть бути компенсовані ефектним стилем та відчуттям бездоганного управління. Але цих недоліків було достатньо для того, щоб понизити рейтинг автомобіля і утримувати його від топ седанів, середнього розміру.

Враження від їзди  

Управління. Fusion це задоволення від водіння. Він відстежує намічений вами шлях настільки чітко, що іноді здається, наче він може читати ваші думки і притримується  дороги, як сумлінний спортивний автомобіль. Різниця у кермуванні поміж трьома моделями, які були протестовані, стала помітною лише коли вони були доведені до меж своїх можливостей на трасі. Titanium, з його 18-дюймовими шинами, продемонстрував найкраще зчеплення з дорогою на поворотах і виявився дійсно приємним, збалансованим і передбачуваним в своїх межах. SE 2013 року, з його 17-дюймовими шинами, продемонстрував трохи гірше зчеплення на поворотах. Для порівняння, модель SE 2014 року, оснащена опційними 18-дюймовими шинами, впоралась зі зчепленням на поворотах набагато краще, до того ж без жодних втрат в плані комфорту при їзді та шумоізоляції. До того як увімкнеться електронна система контролю стабільності, можливе незначне ковзання задніх коліс, в ситуації, коли автомобіль перебуває на межі своїх можливостей. Гібрид найбільше заносить на поворотах. В той час, як такі заноси можуть бути привабливим для шибайголів, більшість водіїв це бентежить, крім того, через маневр ухилення обмежується швидкість Fusion. 

Двигун і коробка передач. Більшість моделей Fusion будуть оснащені 1.5-літровим чотирициліндровим турбованим двигуном EcoBoost з шестиступеневою автоматичною коробкою передач і матимуть потужність у 181 кінських сили. Продуктивність в цілому хороша, але цьому двигуну все ж потрібно докладати зусиль при прискоренні, крім того, він звучить трохи грубо при набиранні обертів. На звичайному паливі було заміряно 9.8 л/100км в цілому. Час розгону до 96.5 км/год складає 9.2 секунди, що повільно для цього класу.  

З огляду на те, що деякі конкуруючі моделі седанів середнього розміру демонструють 7.84 л/100км і при цьому мають краще прискорення, неблискучі показники моделей Fusion, оснащені 1.5-літровим двигуном, применшують роздуті переваги двигунів EcoBoost. Fusion бракує системи страт/стоп, вартістю декілька сотень доларів,  яка при зупинці автомобіля, глушить двигун для збереження пального та запускає його знову при необхідності продовжити рух.  

Накращим двигуном модельного ряду є 2.0-літровий чотирициліндровий турбований двигун з 231 кінськими силами на звичайному паливі та 240 кінськими силами на паливі преміум класу. (Тестування проходило на звичайному паливі). Він забезпечує достатню потужність, але йому бракує рівномірності його конкурента V6s. Якщо ви не проти посередньої економії палива, 2.0-літровий двигун є кращим вибором. Він входить у базову комплектацію Titanium та може бути доданий до SE версії.

Двигун та коробка передач версії гібрид вражаючі. Вишуканий та рівномірний двигун демонструє 6.03 л/100км в цілому та 5.74 л/100км на шосе при використанні звичайного палива. Його відмінна продуктивність вважається однією з найкращих серед седанів такого розміру. Також доступна версія з гібридною силовою установкою.

Гібрид, з його 2.0-літровим чотирициліндровим двигуном та електричною гібридною системою на 188 кінських сил, забезпечує навіть дуже конкурентний рівень прискорення. Лише трохи натиснувши на педаль газу, можна легко отримати 56.32 км/год на електрозабезпеченні. Автомобіль також зможе обійтись лише електроенергією в режимі круїз на шосе з швидкістю нижчою за 99.77 км/год - яку можна підвищити до 120.7 км/год, оновлюючи програмне забезпечення - хоча, трохи складно дотримуватись обраної швидкості на шосе без залучення двигуна.

Більшість версій Fusion мають чутливу шестиступінчасту автоматичну коробку передач. У 2.0-літровій версії, якість перемикання краща ніж у 1.5-літровій, яку до того ж потрібно переключати частіше для збереження швидкості. У гібриді використано регульовану коробку передач; ви також можете обрати механічну шестиступеневу коробку передач у SE версії з 1.6-літровим двигуном. 2.0-літровий двигун забезпечує спортивний режим їзди зі зміщеною точкою перемикання передач для більшої продуктивності. Перемикач на кермі дозволяє перемикати передачі вручну.

На початковому етапі, Fusion пропонував повний привід лише у версії Titanium. Але з появою SE версії у 2015 році, стало можливим отримати повний привід з 2.0-літровим двигуном EcoBoost.

Якщо ви купуєте старий Fusion 2013, то найвірогідніше, що він буде оснащений 1.6-літровим турбованим чотирициліндровим двигуном EcoBoost. Цей двигун видає 173 кінських сили на звичайному паливі (на якому він і був протестований) і 178 на паливі преміум класу. Дивно, але 1.6-літровий двигун, який існує з 2014 року, постачається лише з механічною коробкою передач.

1.6-літровий двигун, оснащений автоматичною коробкою передач, має дуже подібні продуктивність та економію палива до таких у 1.5-літровому двигуні. Протягом тестування, 1.6-літровий двигун продемонстрував 9.41 л/100км порівняно з 9.8 л/100км  1.5-літрового двигуна.  

Комфорт їзди. Їзда злагоджена, цивілізована і стійка. Підвіска добре приглушує удари і контролює рух корпусу. Поїздка на шосе в стилі круїз спокійна. Ми помітили лише незначні відмінності між SE, Titanium і гібрид версіями. На щастя, вибір на користь 18-дюймових шин для версії SE ніяк не впливає на комфорт їзди.

Шумоїзоляція. Кабіна неймовірно затишна; тиша порушується лише вентилятором клімат-контролю та незначним хрипінням двигуна, у моделях з 1.5-літровими двигунами; автомобілі, оснащені 2.0-літровими двигунами тихіші, а салон гібриду майже безшумний, крім ситуацій максимального прискорення.   

Гальмування. Версії SE і Titanium демонструють відмінну ефективність гальмування, з коротким гальмівним шляхом на мокрому і сухому дорожньому покритті.  Гальмівний шлях гібрида трохи довший, швидше за все, через шини з низьким супротивом коченню, крім того педаль газу відчувається трохи скупувато. Дисплей на приладовій панелі гібрида визначає підходящі зупинки, що дозволяє економити пальне за рахунок рекуперації енергії для батареї, але це трохи парадоксально, що автомобіль, відмічений гарними гальмівними параметрами, має нестійку педаль.

Фари. Фари ближнього світла забезпечують хорошу фронтальну та бокову досяжність, але їм ще далеко до досконалості, крім того вони мають гострий верхній зріз. Фари дальнього світла мають хорошу дальність та кращу інтенсивність, але все одно не дотягують до найкращих.  

Салон Ford Fusion

Водійське місце. Водіям буде достатньо місця для голови та переміщення сидіння, але, на відміну від більшості сімейних седанів, місця для комфортного розміщення на сидіннях не дуже багато, вже не говорячи про можливість на них випростатись. Навіть водії невисокого зросту вважають, що сидіння занадто вузькі. Верхнім анкерам плечових пасків бракує діапазону регулювання, що може спричинити натирання шиї водія.

Видимість. Занадто лискучий зовнішній вигляд може перешкоджати загальній видимості. Стійкі даху блокують бокову видимість, а невелика загальна площа скляної поверхні та скромне заднє вікно її не покращують. Бокові дзеркала заднього виду поєднані з округлими лінзами, що може допомогти вам виявити автомобілі в ваших сліпих зонах. Камера заднього виду, будучи колись доступною лише з громіздкою системою MyFord Touch, з 2015 року є стандартною.

Передні сидіння. Передні сидіння гарно оформленні та зручні, з гарною підтримкою поперекового відділу спини. Шкіряні сидіння забезпечують кращу підтримку ніж сидіння, оздоблені тканиною, підбивка яких виявилась трохи рихлою для дальніх подорожей.

Задні сидіння. Задні сидіння трохи затісні. Хоча місця для ніг та колін достатньо, але високі пасажири можуть чіпляти дах. Троє дорослих пасажирів розміститись зможуть, але про комфорт слід забути.

Посадка. Доступ до передніх сидінь хороший, а от щоб дістатись до задніх треба добре нахилитись.

Управління панель управління/датчики. Елементи управління аудіо, клімат-контролем і зв'язком доступні в трьох версіях. Основна система, стандартна для більшості версій оснащення салону, використовує звичайні кнопки і великі ручки для управління клімат-контролем і радіо. Багато допоміжних кнопок розміщені досить щільно, але вони добре промарковані і гарного розміру. Деякі меню радіо сенсорно екрану є дуже заплутаним, але, на щастя, їх управління може здійснюватись і за допомогою окремих кнопок.

В системі MyFord Touch, більш високого рівня, для управління аудіо, клімат-контролем, телефоном і навігацією використовується сенсорний екран, сенсорні кнопки, вмонтовані в центральну консоль, оперують налаштуваннями клімату, але є і звичайні ручки для регуляції гучності та станцій. Меню сенсорного екрану є надто повільними і складними у використанні, тому для отримання бажаного результату доводиться натискати більше одного разу. Більшість сенсорних перемикачів центральної консолі важко знайти, не відриваючи очей від дороги. Зменшення обігріву, наприклад, просто не повинно вимагати такого рівня уваги. У 2016 році сенсорні кнопки були замінені на механічні. Приладова панель, версії Titanium, поєднала MyFord Touch і висококласну аудіо систему Sony. Ви отримаєте одну велику кнопку для регуляції гучності, але будете позбавлені кнопки зміни станцій. Сенсорні кнопки клімат-контролю та радіо поміняні місцями, що спантеличує при пошуку вірних команд. Опційна система навігації є складнішою ніж це потрібно, беручи до уваги те, що ви можете закласти маршрут, просто озвучивши адресу.

Зв'язок. Система синхронізації Ford дозволяє використовувати голосові команди для аудіо, клімат-контролю і телефону. Можна легко синхронізувати смартфон з системою, а потім використовувати його для прослуховування музики через аудіосистему і доступу до додатків автомобіля. Наприклад, за допомогою системи синхронізації My Ride, ви можете завантажити пункти призначення на свій телефон, викликати їх за допомогою голосу, а потім дозволити системі використовувати телефон для наведення на ціль. Це забезпечує можливість навігації в автомобілях без функції повною навігації.

Встановлення Bluetooth зв'язку з вашим смартфоном досить просте, але коли ви слухаєте музики або аудіокниги, екран погано індифікує іншу інформацію та має обмежені навігаційні можливості.  Ford в даний час оновлює MyFord Touch, додаучи більш сучасні функції і поліпшуючи функціональність Bluetooth.

Дизайн салону. Інтер'єр має сучасний, високоякісний вигляд, із поверхнями, оздобленими м'якими матеріалами. Важіль і механізм перемикання швидкостей виглядають і відчуваються добре, об’ємне кермо легко утримувати. Проте, ми були вражені кількістю дефектів обробки, знайдених в більш ранніх зразках, особливо в дорогому Titanium. Передні двері зміщені, чисельні деталі оздоблення не відповідали одній заданій лінії, а обшивка стелі салону зім’ята в області люку і обірвана з переднього краю. У SE версії, капот не мав чіткої лінії. І у всіх моделях Fusion внутрішній пластиковий молдинг мав гострі краї, а кришка центральної консолі здавалась ненадійною.  

Місткість салону і багажного відділення. В передній частині місткість салону хороша. Але напої, розміщені в передніх тримачах, можуть заважати використанню центральних підлокітників. Багажне відділення має хороший розмір, але його дверцята відкриваються не дуже широко і погано фіксуються у вертикальному положенні. Якщо ви припаркуєтесь на похилій поверхні, вони не зможуть залишатися відкритим або можуть вдарити на голові. Багажне відділення гібриду трохи менший, оскільки його тягова батарея займає чимало місця. У всіх версіях, складні задні сидіння в пропорції 60/40, складаються для збільшення місткості багажного відділення. Замість запасного колеса, до комплектації гібрида входить набір інструментів.  

Безпека     

Ремені безпеки. Всі сидіння забезпечені колінними і плечовими ременями; передня пара сидінь має натяжителі і обмежувачі сили. У 2014 році з'явились дуті ремені безпеки для сидінь другого ряду, які призначені для розподілення сили при лобовому зіткненні.

Подушки безпеки. Бічні подушки безпеки захищають водія і переднього пасажира, а штори безпеки захищають передніх і задніх пасажирів. Колінна подушка безпеки для водія стандартна. Датчики утримують випуск  передньої подушки безпеки зі сторони пасажира, якщо виявляють пасажира дитячого зросту.  

Підголівники. Передні і задні бокові підголівники досить високі, щоб захистити дорослого пасажира, навіть в опущеному стані. Для забезпечення захисту, задній центральний підголівник має перебувати в піднятому стані.  

Система попередження зіткнень. Електронна система контролю стабільності, протибуксувальна система  і антиблокувальні гальма стандартні. Стандартна система MyKey дозволяє батькам програмувати ключ для своїх підліткових водіїв, встановлювати обмеження швидкості, використання телефону через Bluetooth і гучність радіо.  

Їзда з дітьми. Більшість дитячих сидінь, розташованих як у напрямку руху автомобіля так і проти нього, гарантують безпеку при використанні пасків. Анкери системи кріплення дитячих крісел, задніх сидінь є важкими у доступі. Полиця багажника забезпечує трьома анкерами якірного ременя. 

Перейти до оголошень Форд Фьюжен

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Ford в Україні