Обзор тест-драйва: Ford Focus 2016

20 травня 2016

Спортивний стиль управління, відносно низький рівень шуму і добре оздоблений інтер'єр роблять Ford Focus більш схожим на невеликий спортивний седан, ніж на пересічний компакт. Хоча він не може похвалитись надзвичайною швидкістю, Focus демонструє хорошу економію пального. Ми зафіксували 8.4л/100км протягом тесту.

Обзор тест-драйва: Ford Focus 2016

Проте, деякі недоліки все ж утримують його від того, щоб потрапити до рейтингу топ маленьких автомобілів. Одним з основних недоліків стала автоматична коробка передач PowerShift, яка “запинається” на низьких швидкостях. Автомобіль пройшов певну модернізацію, але коробка передач все ще “запинається” коли рух передбачає часті зупинки, а іноді і відображає вібрацію в салон. Задні сидіння тісні, як для моделі даного класу і мають мало місця для ніг двох дорослих пасажирів, не говорячи вже про трьох. Не таким явним, але все ж істотним недоліком стало управління радіо, яке саме по собі є невиправдано складним.

Ми протестували SE седан, SEL хетчбек та спортивну ST модель з 252 кінськими силами.

Серед важливих змін можна відмітити, модернізовані у 2015 році, інтер'єр і екстер’єр та 1.0-літровий трициліндровий двигун EcoBoost з 123 кінськими силами. Крім того новинками 2015 року стали: стандартна камера заднього виду, система дотримання смуги руху, моніторингу сліпих зон та попередження перехресного руху. Переміщення дверних замків на дверні панелі стало ще однією зміною 2015 року.  

У моделях 2016 року інформаційно-розважальна система Sync 3 замінить жорстко розкритиковану MyFord Touch. Простіша структура та великі кнопки сенсорного екрану роблять систему, наступного покоління Sync 3 більш зрозумілою ніж MyFord Touch. Окрім оновленого зовнішнього вигляду, Sync 3 обіцяє бути простішою в управлінні під час кермування. Структура меню більш інтуїтивна і реагує швидше.  Інтеграція додатків бездоганна; голосове управління легке. Крім того, за допомогою Sync 3 ваш автомобіль буде отримувати усі необхідні оновлення через Wi-Fi і як тільки вони з'являтимуться, ви отримуватимете повідомлення. Ці оновлення будуть представлятись вашій увазі в межах досяжності покриття Wi-Fi, не зважаючи на те, де перебуває ваш автомобіль.   

Враження від їзди  

нажмите на фото для просмотра в полноэкранном режиме
Дивіться також каталоги:

Комфорт їзди і шумоізоляція. Focus відчувається як солідний автомобіль. Внутрішнє оздоблення виважене та стримане, з приглушеним шумом вітру і дороги та ненав’язливим гулом двигуна. У хетчбеку трохи більше помітно шум від дороги ніж у седані.  

Управління. Спритність цього автомобіля безумовно є його сильною стороною. Швидке, із хорошим зворотнім зв'язком, рульове управління у поєднанні мінімальним нахилом корпуса, забезпечують стійкість автомобіля та задоволення від кермування. Доведений до меж своїх можливостей, цей автомобіль так само демонстрував гарний баланс, забезпечував відчуття безпеки та задоволення від кермування. Хороше зчеплення на поворотах допоможе водієві впевнено подолати маневр ухилення на високих швидкостях.

Двигун і коробка передач. З розгоном від 160 кінських сил, 2.0-літровий двигун показав достатній рівень. Ми зафіксували похвальні 8.4л/100км протягом тесту. Для підвищення економії пального у SFE моделі (яка теж була протестована) були зроблені такі аеродинамічні налаштування як: флеш ковпаки, автоматичні жалюзі решітки радіатора, спойлер задньої палуби і шини з низьким супротивом котінню. У порівнянні зі звичайним Focus, седан SE, модифікований SFE здатний економити на вибоїстих дорогах у межах міста і на трасі. Це дозволить заощадити чималу суму щорічних витрат на паливо, але зайняти більше трьох років, щоб компенсувати різницю в ціні.  

Шестиступінчаста коробка передач поводить себе добре у процесі їзди, але трохи “запинається” перед переходом на нижчі швидкості. При русі з частими зупинками чи при паркуванні, коробка передач стихає наче ось-ось заглухне. Незважаючи на здатність фіксації на схилах, Focus може почати котитися назад зі схилу, якщо до того не увімкнути фіксацію. Оновлення програмного забезпечення поліпшили деякі з аспектів роботи коробки передач PowerShift на низьких швидкостях, але не спромоглись усунути всі недоліки. Доступна п’ятиступінчаста механічна коробка передач.  

Гальмування. Дуже хороша продуктивність в цілому, з добре фіксованою і легко реагуючою педаллю гальма. Завдяки шинам з низьким супротивом котінню, SFE скоротив гальмівний шлях, на відміну від інших моделей Focus.  

Фари. Очікується, що фари ближнього світла матимуть хорошу дальність та інтенсивність; а фари дальнього світла матимуть навіть кращу дальність.

Салон Ford Focus   

Водійське місце. Велика кількість місця для голови, ніг та рук, на додачу з телескопічним кермом, допомагають водіям почувати себе впевнено. Деякі водії можуть поскаржитись на те, що центральна консоль блокує праве коліно. Focus седан має великі бокові вікна, але висока задня полиця і підголівники блокують маленьке заднє вікно хетчбека.  Бокові дзеркала заднього виду можуть допомогти. Починаючи з 2015 року, камера заднього виду ходить в базову комплектацію.  

Комфорт сидінь і посадка. Передні сидіння добре підбиті, але деяким водіям може не вистачати підтримки поперекового відділу спини. Подушки задніх сидінь комфортні та забезпечують гарну підтримку, але місця для ніг мало у порівнянні з іншими маленькими седанами. Місця для трьох дорослих пасажирів замало. Високі дверні пороги та вузький прохід роблять процес добирання до задніх сидінь проблематичним.   

Управління та панель приладів/датчики. Більшість елементів управління прості, але  елементи управління радіо не дуже приємні для використання. Відсутня ручка налаштування станцій, тому доведеться часто користуватись заплутаним меню центрального екрану. Система розпізнавання голосу Sync допомагає контролювати персональні електронні пристрої. З 2015 року кнопка електронного замка запалювання, яка колись розташовувалась по центру приладової панелі, була зміщена на дверну панель. У моделях 2016 року інформаційно-розважальна система Sync 3 замініть MyFord Touch.

Дизайн салону. Приладова панель гарно оздоблена. Оздоблення салону більш високого рівня включає шкіряне кермо та хромовані акценти. Хотілося б бачити більш м'які матеріали у оздоблені дверних панелей, крім того значно розчарували дверцята багажного відділення, які погано фіксуються.   

Місткість солону та багажного відділення. Загальна місткість Focus помірна. Багажне відділення седану відкривається не дуже широко; дверцята багажного відділення SE  моделі мають недосконалі кути і не мають поручнів. Хетчбек оснащений розкладними задніми сидіннями в пропорції 60/40, але у версії седан, сидіння розкладаються лише одночасно, що робить їх надто громіздкими. Салон не оснащений системою відкривання бардачка чи люка; необхідно використовувати або брелок або кнопку зовні. Focus оснащений тимчасовим запасним колесом, яке зберігається під підлогою багажного відділення. Повнорозмірне запасне колесо входить в комплектацію більш дорогих моделей.

Безпека

Ремені безпеки. Триточкові паски безпеки спереду оснащені натяжителями і обмежувачами сили.

Подушки безпеки. Завіса і бічні подушки безпеки для передніх пасажирів є стандартними.

Підголівники. Передні і бічні задні підголівники досить високі, щоб захистити більшість пасажирів знаходячись в крайньому нижньому положенні. Центральний підголівник задніх сидінь, навіть повністю піднятий, є недостатньо високим для захисту пасажира.

Система попередження зіткнень. В стандартній комплектації Focus постачається з системою курсової стійкості, протибуксувальною системою і антиблокувальними гальмами. Фари денного світла не входять в комплектацію.  

Їзда з дітьми. Дитячі крісла на задніх сидіннях, розташовані як у напрямку руху автомобіля так і проти нього, доведуть свою надійність. Нижні анкери системи кріплення дитячого крісла бокових задніх сидінь трохи втоплені, але добратись до них легко. 

Попередній огляд Огляд тест-драйву: Ford Fiesta 2016
Огляд тест-драйву: Ford Fiesta 2016
Огляд тест-драйву: Ford Fusion 2016
Наступний огляд Огляд тест-драйву: Ford Fusion 2016