Огляд тест-драйву: МТЗ 1221 Беларус 2016

25 липня 2016

З'явившись у 1979 році, трактор МТЗ 1221 став ще одним представником сімейства Мінського тракторного заводу. Він належить до другого класу по розряду спецтехніки. Йому не вистачає популярності своїх старших колег МТЗ-80 і МТЗ-82, але ось за параметрами потужності він нічим не поступається. На відміну від своїх попередників, він володіє більш широким спектром здібностей і, відповідно, обов'язків. Він приємно здивує свого власника можливістю повністю адекватно виконувати всі поставлені перед ним завдання за будь-яких погодних умовах.

Огляд тест-драйву: МТЗ 1221 Беларус 2016

Можливість поєднання з великою кількістю навісного обладнання, наявність потужного двигуна і хороша прохідність, обумовлюють широкий спектр його застосування. За роки свого існування, даний трактор пройшов кілька стадій модернізації та вдосконалення, наслідком чого стала поява певних відгалужень, призначених для виконання різних завдань. Так, 1221Л - трактор, який відмінно підходить для роботи в лісових господарствах. 1221Т.2 добре відомий серед фермерів, оскільки став незамінним помічником при посівних і зборі врожаю. Модель 1221.3 зарекомендував себе як працівник фермерських господарств, орієнтованих на роботу з тваринами. Знайома дана модель і працівникам різних комунальних підприємств. Ще одна версія даного трактора - 1221.2 стала практично незамінною при проведенні будівельних та дорожніх робіт. Це далеко не всі існуючі моделі МТЗ 1221, ну і звичайно не всі сфери його застосування. А якщо згадати про надійність, економічність і маневреність, то коефіцієнт його корисної дії наблизиться до 100%.

Конструкція

Розробники даного трактора потрудилися на славу, щоб створити практичний і функціональний трактор. Отже, окремо варто відзначити його продуману конструкцію:

• Ширина - 2300 мм;

• Загальна довжина - 4500 мм;

• Висота - 2850 мм;

• База трактора - 2760 мм;

нажмите на фото для просмотра в полноэкранном режиме
Дивіться також каталоги:

• Розмір шин (стандартний):

          - Передніх - 360 / 70R24, 11,2R24;

          - Задніх - 16.9R38, 18,4R38, 520 / 70R38.

• Експлуатаційна маса - 5730 кг.

Силовий агрегат

МТЗ 1221 оснащений шестициліндровим дизельним двигуном з турбонаддувом і об'ємом 7.12 літра - Д-260.2. Окружність кожного з чотирьох циліндрів становить 110 мм при ході поршня в 125 мм. Потужність цього мотора дорівнює 130 кінським силам при частоті обертання 2100 оборотів в хвилину. Максимальний крутний момент, при 1400 оборотах на хвилину, відповідає 500 Н.м. Витрата палива, при всіх вище перерахованих параметрах, досягає 226 г/кВт.год. або 166 г/к.с.год. Паливний бак вміщує 160 літрів. Швидкість ходу при русі вперед - від 2 до 33.8 км/год, назад - від 4 до 15.8 км/год. Для модифікацій передбачено наявність ще двох варіантів двигуна - Д-260.2С і Д-260.2S2, які за основними параметрами нічим не відрізняються. Варто тільки відзначити, що їх потужність порівняно вище - 132 і 136 кінських сил відповідно. Наявність системи холодного запуску, з аерозольною рідиною, яка швидко запалюється, значно полегшує процес запуску в холодну пору року. Крім того, силовий агрегат МТЗ 1221 повністю відповідає вимогам за параметрами викидів відпрацьованих газів в атмосферу.

Механічна коробка передач має 6 діапазонів і 24 режими (передачі) - 16 передніх і 8 задніх. Перемикання передач відбувається завдяки синхронізатором.

Трансмісія оснащена шестернями постійного зачеплення. Муфта зчеплення замкнута, постійного типу. Диференціал працює в автоматичному, увімкненому і вимкненому режимах. Задній вал відбору потужності має два варіанти швидкості.

Комплектація

Облаштування кабіни не лише практичне, але і безпечне, оскільки вона посилена спеціальним каркасом. Для роботи в жарку пору року, передбачено наявність тонування або панелі, що захищає від сонця. Шумоізоляція знаходиться на досить хорошому рівні, що важливо для моделі, яка має такий широкий спектр використання. Для екстрених випадків на даху кабіни передбачений запасний вихід. Обшивка салону сучасна і сприяє комфорту оператора. Велика площа скління сприяє гарній видимості. Крім того, кабіна оснащена системою обігріву та вентиляції. Рульова колонка має два гідроциліндра, що сприяє легкості управління. Так як деякі версії даного трактора працюють в режимі реверсу, сидіння водія може повертатися.

Зовні МТЗ 1221 схожий на інших представників своєї великої родини. Він має традиційно менші передні колеса і великі задні, які при необхідності можна здвоювати.

Так як вже було зазначено, що даний трактор можна поєднувати з великою кількістю навісного обладнання класу 2 або деякими машинами класу 3, то є три різних гідравлічних виведення.

Додаткові комплектуючі

Комплектуючі безпосередньо залежать від сфери використання трактора. За бажанням базову комплектацію можна доповнити: коробкою передач на 24 передніх і 12 задніх швидкостей, ходозменшувачем, переднім навісним пристроєм і переднім ВВП (валом відбору потужності). Операторів, які бажають підвищити комфортабельність салону, приємно здивує можливість додатково встановити кондиціонер і підніжку.

 
Попередній огляд Огляд тест-драйву: Nissan Primastar
Огляд тест-драйву: Nissan Primastar
Огляд тест-драйву: Opel Vectra C
Наступний огляд Огляд тест-драйву: Opel Vectra C