Огляд тест-драйву: Toyota Land Cruiser 100

20 вересня 2016

Як тільки суперникам почало здаватись, що вони наздогнали Toyota, компанія зробила крок вперед і представила Land Cruiser 100, встановивши ще вищі вимоги до класу. На ряду зі змінами у загальній стилізації позашляховика 100 серії, компанія Toyota запропонувала новий силовий агрегат, покращивши продуктивність та комфортність їзди. У 1998 році лінійка двигунів налічувала 11 екземплярів: один V8 і десять шестициліндрових. Базова модель Standard комплектувалась як бензиновим, так і дизельним двигуном та механічною коробкою передач. Моделі RV і GXL оснащались шестициліндровими бензиновими або дизельними двигунами. На цей раз покупець вже міг обирати між механічною та автоматичною коробкою. Модель GXV отримала новий V8 з автоматичною коробкою. Стартова ціна залежить від моделі, яку Ви оберете. Так само від моделі залежить базове обладнання. Наприклад, система кондиціонування повітря входить лише у базову комплектацію GXV, для всіх інших моделей вона є опційною. Антиблокувальна гальмівна система є стандартною для GXL і GXV, а для всіх інших включена до переліку опцій.

Огляд тест-драйву: Toyota Land Cruiser 100

Враження від їзди

Автомобіль впевнено пересувається по всіх дорожніх покриттях, зберігаючи стабільність та передбачуваність ходу. Антиблокувальні гальма у поєднанні зі стабільністю ходу та пакетом допомоги водієві роблять цей позашляховик дуже здібним при пересуванні по бездоріжжю. Навіть незважаючи на велику вагу та габарити, у Вас ніколи не складеться відчуття незграбності Вашого позашляховика під час їзди. Вузькі шини моделей Standard мають помітно гірше зчеплення з дорогою у порівняні з ширшими шинами моделей GXV. Так чи інакше, варто поберегти колеса, так як демонструючи хороше зчеплення зі звичайним дорожнім покриттям, вони не дуже добре себе почувають у болоті або на піску.  Гальмівна дистанція, зважаючи на розмір та масу позашляховика, вважається просто чудовою. Хоча для екстремальних умов, Land Cruiser 100 навряд чи підійде, оскільки  незалежна передня підвіска має обмеження ходу, а автоматичній коробці передач не вистачає гальмування двигуном. Ці показники можна покращити, оснастивши свій автомобіль механічною коробкою.

Детально про автомобіль Toyota Land Cruiser 100

нажмите на фото для просмотра в полноэкранном режиме
Дивіться також каталоги:

Інтер’єр

Сидячи за кермом позашляховика 100 серії, у водія складається враження повного комфорту та контролю. Водій має відмінну панорамну видимість, єдине, що може завадити розгледіти об’єкти позаду, так це задні підголівники. Передні і середні ряди сидінь є достатньо комфортними, з можливістю зручно розміститись майже для будь-якого пасажира. Сидіння третього ряду найкраще підходять для дітей. Місткість багажного відділення можна вважати посередньою при розкладених задніх сидіннях. Але так, як сидіння третього ряду можна повністю видалити, вантажний простір значно збільшується. Моделі Standard також запропонують чимало простору позаду задніх сидінь. Моделі, розраховані на вісьмох, мають два додаткових бардачка у центральній консолі.  У дверях передбачено наявність кишень.  

Екстер’єр

Загалом, подібні до моделей 80 серії, автомобілі 100 серії стали трохи довшими, ширшими та вищими. Накладки на колісні арки, які були представлені на попередніх моделях, були замінені на загороджувальні щитки. Кольорове рішення та якість виконання деталей оснащення дуже хороша, але у деяких моделях моторний відсік не має забарвлення. Передня частина кузова змінилась і тепер має нову решітку радіатора, радіатор, лінію капоту та великі, окремі квадратні передні фари. Задні фари, які плавно переходять на дверцята багажника, висококласні стоп-сигнали, розташовані на тих же дверцятах, та новий бампер - довершують оснащення задньої частини автомобіля.

Базова комплектація

Антиболокувальні гальма, подушки безпеки та зони поглинання удару кузова і шасі - є основними елементами безпеки 100-ї серії. Інші, не такі значні аспекти безпеки, роблять даний позашляховик набагато більш безпечним транспортним засобом, у порівнянні з його попередниками. Всі моделі оснащені іммобілайзером з обхідником, встановленого у ключі запалювання. Крім того, весь діапазон моделей має підготовлену проводку для підключення системи безпеки від Toyota. Повний комплект приладів, включаючи  великий тахометр є стандартним для всіх моделей. Рульове колесо та елементи управління дуже легкі в оперуванні і більші схожі на такі у седані. Двозонний клімат-контроль входить у базу моделей GXV. Усі інші моделі мають систему кондиціонування з механічним налаштуванням.

І задня, і передня підвіски є однаковими для усіх моделей лінійки, починаючи від Standard і закінчуючи GXL. В принципі це ті самі підвіски, що можна зустріти і у 80 серії, хіба що трохи модифіковані. Модель GXV, між тим, використовуючи, однакову з усіма іншими моделями, задню підвіску, отримала ще свою власну незалежну підвіску з подвійними поперечними важелями та торсіонними валами спереду. Рульове управління рейкового типу також входить до пакету моделі GXV. Чотирипоршневі передні гальмівні супорти були представлені на всіх моделях, а передні диски були збільшені у діаметрі. Моделі з протиблокувальною гальмівною системою використовують гідравлічний підсилювач типу Lexus, що включає привід, підсилювач та дозуючий клапан у головному циліндрі.

Під капотом

Як вже зазначалось, даний позашляховик оснащується чималою кількістю двигунів. Зрозуміло, що у процесі свого існування вони проходили модернізацію для підвищення продуктивності автомобіля. Так, 4.5-літровий шестициліндровий бензиновий двигун отримав переглянуту систему головки блоку циліндрів і вихлопних газів, для підвищення крутного моменту і потужності. 4.2-літровий теж був оновлений і тепер доступний лише без турбонаддува. Комбінація нового блоку циліндрів, колінчатого валу, поршнів, камери згорання та форсунок призвели до збільшення показника крутного моменту, пониження рівня шуму та покращення показників викидів в атмосферу. Найбільше уваги було приділено 4.7-літровому V8, який був розроблений на базі 4.0-літрового силового агрегату від Lexus LS 400. При загальному збільшенні потужності, цей високотехнологічний двигун вважається одним із найсучасніших, який використовується у позашляховиках. Двигуни, зокрема 4.7-літровий V8 та 4.5-літровий на шість циліндрів, забезпечують безперебійну подачу потужності, хоча показники витрати палива є досить високими. Але так, як обирати все ж потрібно, перевага залишається на боці шестициліндрового двигуна, оскільки він пропонує трохи кращу економічність, при майже ідентичному рівні потужності.

Компанія Toyota стверджує, що всі її коробки передач стали потужнішими та швидшими. Чотириступінчаста автоматична коробка передач оснащена функцією збереження пального. Ця сама коробка подбає і про безпеку під час пересуванню про слизькому дорожньому покриттю. Перехід з передачі на передачу відбувається майже непомітно, з відмінним співвідношенням швидкостей. Механічна коробка передач трохи «запинається», але, тим не менше, дуже легка у використанні. Саме її варто обирати при бажанні пристосувати свій позашляховик до бездоріжжя.

 
Попередній огляд Огляд тест-драйву: Mazda MPV
Огляд тест-драйву: Mazda MPV
Огляд тест-драйву: Fiat Coupe
Наступний огляд Огляд тест-драйву: Fiat Coupe