Чорний чи білий: цікаві думки про практичність салону

17 січня 2023

Вибрати автомобіль з темним салоном на Automoto.ua

Вибір автомобіля давно не зводиться лише до ціни, пробігу та моделі. Розмір багажника, витрата палива, набір опцій, можливості для покращення, колір кузова та салону відіграють зовсім не другорядну роль у пошуку машини. Світлий або темний інтер'єр можуть стати вирішальним фактором у виборі авто. Якщо ви вважаєте, що чорний салон – найкращий варіант, у нас для вас новини. Так само як і для тих, хто шукає машину зі світлим інтер'єром.

Темний інтер'єр надає автомобілю більш спортивного вигляду, а світлий - додає розкоші. 

Чорні сидіння: універсальні, але жаркі

Темний салон пропонують практично всі виробники. Для популярності чорних сидінь та інтер'єру загалом є кілька причин:

  • простіше чистяться. За чорними та темними інтер'єрами, незалежно від матеріалу, набагато легше доглядати. Якщо пилососити салон автомобіля раз на тиждень, чорні сидіння виглядатимуть чистими та свіжими;
  • не потребують чохлів. Так як на темній обшивці менше видно бруд, можна обійтися без чохлів. Адже останні зазвичай використовують не лише щоб захистити сидіння, а й щоб приховати плями;
  • підходять до будь-якого кольору кузова та стилю інтер'єру. Чорний та темні відтінки виграшно поєднуються з будь-якою фарбою, а також різним декором: деревом, хромом, карбоном та іншим.

Безперечно, на чорних сидіннях не такі помітні плями від розлитої кави. Але крихти, вовна домашніх тварин та інше дрібне сміття більше виділяються на темному матеріалі. Особливо на тканині. Враховуйте це, якщо регулярно подорожуєте з домашнім улюбленцем.

Знайти авто з чорним салоном

Крім того, чорний колір більше притягує сонячні промені і нагрівається. Це факт. Чорна машина з чорним салоном у спеку нагрівається на пару градусів сильніше. На щастя, кондиціонер здатний вирішити проблему. Та коли за бортом +30°C, колір салону не відіграє критичну роль.

Темну обшивку, особливо текстильну, виробники пропонують у початкових комплектаціях. Тому автомобіль з чорним салоном зазвичай коштує дешевше.

Знайти машину з білим салоном

Світлий салон: преміальний, але маркий

Світлі інтер'єри мають чимало шанувальників. Інакше, навіщо виробники пропонують білі, бежеві чи сірі салони? У таких інтер'єрах є незаперечні плюси:

  • рідше зустрічаються. Якщо ви хочете виділитися та справити враження на своїх пасажирів, вибирайте світлий салон. Такі інтер'єри зазвичай асоціюються з розкішшю і часто зустрічаються у люксових автомобільних брендів;
  • додають "повітря". Світлі сидіння, обшивка стелі та підлоги створюють враження, що салон просторіший, ніж насправді. Отже, якщо ви розглядаєте малолітражний або компактний автомобіль, світлий салон допоможе йому здаватися не таким тісним;
  • менше вигоряють на сонці. Світлі інтер'єри з часом менше і повільніше тьмяніють. Це означає, що автомобіль довше зберігатиме вигляд.

Вибрати автомобіль зі світлим салоном

Ви вже захотіли машину з білим салоном? Чудово, але якщо готові миритися з недоліками такого інтер'єру:

  • вищою вартістю. Світлі інтер'єри зазвичай пропонують як преміальне оновлення або опції в топових версіях. Це означає, що коштують трохи дорожче темних інтер'єрів;
  • складністю у догляді. На світло-сірих або бежевих сидіннях видно бруд і плями. Навіть якщо ви розлили чисту воду, на обшивці залишиться слід. У результаті на прибирання салону знадобиться більше часу та коштів. Професійна деталізація такого автомобіля також коштуватиме дорожче.

Насправді у будь-якому кольорі салону є компроміси. Питання в тому, за що ви готові заплатити і скільки часу та коштів можете виділити на догляд.

Попередня стаття Несправний лямбда-зонд: основні симптоми
Несправний лямбда-зонд: основні симптоми
Клац-клац: чому покажчик повороту клацає?
Наступна стаття Клац-клац: чому покажчик повороту клацає?

Популярні новини