Несправний лямбда-зонд: основні симптоми

16 січня 2023

Ознаки несправності датчика кисню в автомобілі

Датчик кисню (лямбда-зонд) - важливий компонент двигуна. Якщо щось заважає його роботі, порушується весь процес внутрішнього згоряння пального. У результаті виникають різні проблеми з двигуном. Термін експлуатації датчика кисню не завжди “дотягує” до 100 км. Тому симптоми несправності лямбда-зонда варто знати кожному автовласнику. Ось що може свідчити про проблему:

1. Загорівся індикатор помилки двигуна

Датчик кисню сильно впливає на процес згоряння повітряно-паливної суміші. Якщо пристрій виявить, що після згоряння у вихлопних газах міститься менше кисню, модуль керування двигуном спробує це виправити.

Але якщо лямбда-зонда не працює належним чином, модуль керування двигуном не знає, як виправити цю проблему. В результаті продуктивність двигуна знижується.

Потім модуль виявить наявність будь-якої проблеми із силовим агрегатом. Це призводить до того, що на панелі приладів загоряється сигнальна лампа Check Engine.

На проблеми з датчиком кисню вказують діагностичні коди несправностей P0030, P0031, P0130, P0131, P0132, P0133, P0134, P0137, P0140, P0141, P0161, P0172, P219, P2195 та P2270.

2. Збільшилася витрата палива

Якщо в якомусь із циліндрів згоряння порушується баланс повітряно-паливної суміші, витрата бензину зростає. Оскільки датчик зламався, він не виявляє проблему.

У такій ситуації у двигуні спалюється більше палива, ніж потрібно. Тож, якщо виявили різке зростання витрати бензину, перевірте лямбда-зонд.

Як виявити поломку лямбда-зонда в машині

3. Впала продуктивність двигуна

Неприємна ситуація в поїздці: ви натискаєте на педаль акселератора, але машина ледве прискорюється або не прискорюється зовсім. Ймовірно, у цьому винен датчик кисню.

Щоразу, коли відбувається втручання у нормальний процес згоряння у двигуні, продуктивність знижується. І це обов'язково відбувається, коли не працює кисневий датчик.

4. Двигун нерівномірно працює на холостому ходу

Нормальна частота обертання двигуна на холостому ході не перевищує 1000 об/хв. Але якщо оберти підскакують, наприклад, до 2000 чи 3000, це означає серйозні проблеми.

Нерівномірна робота двигуна на холостому ходу може бути симптомом цілого ряду несправностей, у тому числі зламаного кисневого датчика. Модулю керування двигуном важко керувати синхронізацією двигуна. Як результат, з'являються інтервали згоряння, які спричиняють пропуски запалювання.

Попередня стаття Opel Zafira B: надійний дизель та проблемний ксенон
Opel Zafira B: надійний дизель та проблемний ксенон
Чорний чи білий: цікаві думки про практичність салону
Наступна стаття Чорний чи білий: цікаві думки про практичність салону