Огляд тест-драйву: Ford Fiesta 2016

10 грудня 2017

Ford Fiesta належить до тих рідкісних малолітражок, які відчуваються як масивний солідний автомобіль, пропонуючи при цьому пристойну їзду і відносно тихий, як для свого класу, салон.  Як і очікується від такого маленького автомобіля, демонструє хорошу економію пального, як з його стандартним чотирициліндровим 1.6-літровим двигуном з 120 кінськими силами так і  з опційним трициліндровим 1.0-літровим турбованим двигуном на 123 кінських сил. 

Огляд тест-драйву: Ford Fiesta 2016

З 1.6-літровим двигуном, ми виміряли відмінних 7.35 л/100км з механічною коробкою передач і 7.13 л/100км з автоматичною. Однак деякі більш компактні седани середнього розміру перевершують ці показники. Крім того, продуктивність автомобіля з 1.6-літровим двигуном знаходиться лише на достатньому рівні.  

Економія палива є сенсом існування для маленьких трициліндрових автомобілів і ми заміряли 6.75 л/100км в загальному та 5.11 л/100км на трасі. Вони також здатні забезпечити швидке прискорення.

Хоча, ми не впевнені, що трициліндрові автомобілі є такою вже й гарною альтернативою. Вони мають викладатись на повну і мати високі обороти, щоб показати себе з найкращого боку, але при цьому вони можуть трохи хрипіти. Крім того 1.0-літровий двигун може додати декілька сотень доларів до прейскурантної вартості і він постачається лише з п'ятиступінчастою механічною коробкою передач.  

Приблизний розрахунок, з пробігом 19.312 кілометрів на рік, показав, що більший 1.6-літровий двигун буде використовувати ще близько 20 галонів газу в рік. І таким чином, трициліндровому Fiesta потрібно буде 12 років щоб окупитись.

Серед недавніх удосконалень Fiesta, можна відмітити змінене рульове управління, яке трохи зменшує різкість кермування. Хоча більшість людей цього мабуть і не помітять, оскільки Fiesta лишився тим самим маленьким жвавим автомобілем. Йому не вистачає визначеної різкості тих моделей, які з'явились до 2014 року і які так радували водія. Але ви все ще можете насолодитись Fiesta, якщо готові розщедритись на більш дорогу ST версію хетчбека, але це зовсім інша модель.

У той же час, залишилися і деякі недоліки попередніх моделей, включаючи надзвичайно тісні задні сидіння та складне радіоуправління. Дотягнутись до віддаленого і маленького сенсорного екрану  інформаційно-розважальної системи MyFord Touch дуже складно. Моделі 2016 року будуть забезпечені новою інформаційно-розважальною системою Sync 3, яка буде легшою у використанні.

Fiesta може обійтися дорого. Трициліндровий Fiesta SE задорога для того автомобіля, який ви отримуєте; крім того, інші моделі Fiesta, які ми протестували, обійдуться вам не набагато дешевше.

нажмите на фото для просмотра в полноэкранном режиме
Дивіться також каталоги:

Враження від їзди   

Комфорт їзди і шумоізоляція. Мало хто буде скаржитися на їзду на Fiesta, яка повністю позбавлена, притаманних для цього класу, коливань. Цей автомобіль з легкість справляється з вибоїнами на дорозі, добре приглушаючи всі удари. Двигун може шуміти, якщо з нього витискати максимум, але зазвичай рівень шуму знаходиться в межах розумного. Шуму вітру і дороги майже не чути. Компанія заявила, що внесла необхідні зміни в моделі 2015 року для того, щоб зменшити шум вітру і дороги.

Управління. Хетчбек SES моторний і приносить задоволення від водіння. Корпус трохи нахиляється по кутам, рульове управління швидке, чутливе і добре збалансоване. Глушіння миттєве. На трасі, хетчбек SES проявив себе дуже добре, дотримуючись обраної лінії і залишаючись безпечним і передбачуваним. Система контролю стійкості працює добре, крім того цей автомобіль зберігає гарну швидкість при маневрі ухилення, що надає впевненості водієві.

Двигун і коробка передач. Чотирициліндровий 1.6-літровий двигун з 120 кінськими силами, оснащений п'ятиступінчастою механічною коробкою передач, забезпечує адекватне прискорення, але все ж відстає від більшості своїх конкурентів. Але він продемонстрував відмінну економію палива, яка в середньому склала 7.35 л/100км. Модель з автоматичною коробкою передач, яка теж була протестована, продемонструвала 7.13 л/100км. П'ятиступенева механічна коробка передач поводить себе досить невпевнено, що у свою чергу потребує докладання чималих зусиль для того, щоб автомобіль добре рухався у гірській місцевості.

Гальмування. У варіанті SES, ефективність гальмування дуже хороша. У той час, як гальмівний шлях седана SE, з його вузькими шинами, був досить довгим.

Фари. Фари ближнього світла забезпечують хороше і інтенсивне освітлення, але верхнє відсічення гостре. Фари дальнього світла мають гарну дальність.

Салон  Ford Fiesta

Водійське місце. Місця для голови та ніг водія достатньо, а телескопічний руль допоможе людям різного зросту зручно розміститись перед штурвалом. Кабіна може здатись трохи вузькою через широку центральну консоль та випираючі тримачі для пляшок у дверях ліворуч. Великі вікна і вузькі стійки даху забезпечують гарну фронтальну та бокову видимість, але великі задні підголівники і невелике заднє вікно блокують задню. Маленькі коректуючі дзеркала, розташовані на зовнішній стороні дзеркал заднього виду, виявляють інші автомобілі у сліпих зонах по бокам.      

Комфорт сидінь і посадка. Передні сидіння досить вузькі, але добре пропрацьовані, з хорошою бічною підтримкою. Водії навіть середнього зросту матимуть змогу зручно розташуватись на подушці сидіння. Задні сидіння дуже тісні - навіть для стандартів цього класу. Передні сидіння мають бути добре посунуті вперед для зручності пасажирів позаду, місця для голови недостатньо і трьом дорослим пасажирам буде складно розмістить на задніх сидіннях. Доступ до передніх сидінь хороший, а от добратись до задніх трохи проблематично.

Управління та панель управління/датчики. Прилади прості і легко зчитуються, але дисплей аудіо системи виглядає розмитим при яскравому сонячному світлі. Крім того, елементи управління аудіо системою розташовані надто далеко і є невиправдано складними у користуванні, змушуючи людей переміщуватись по меню екрану і прокручувати багатофункціональну ручку управління для виконання таких простих функцій як  зміна станції. Система вищого рівня, яка супроводжується вузлом комунікації Ford's Sync, є трохи легшою в управлінні. Для електронних дверних замків використовується єдина кнопка, розташована на приладовій панелі і відсутні будь-які індикатори, які б попереджали про те, що окремі двері не зачинені. Було б набагато краще, якби автомобіль забезпечувався окремими для кожної двері перемикачами замків. Колір загального освітлення салону може бути змінений за вашим бажанням.

Дизайн салону. Дизайн цього автомобіля це суміш гарних та невдалих ідей. Приладова панель оздоблена м'яким матеріалом, але майже всі інші деталі оздоблені не приємним на дотик пластиком. Обшивка стелі виглядає дешево і лиштви дверей прогинаються, коли ви закриваєте двері. Більшість вимикачів гарно продумані, але можна помітити декілька зазорів та гострих кутів.

Місткість солону та багажного відділення. Місткість салону помірна - у центральній консолі відсутній відсік. Багажне відділення, з задніми сидіннями у вертикальному положенні, може вмістити лише одну велику валізу і декілька сумок, але склавши задні сидіння, ви отримуєте відносно багато простору.

Безпека

Ремені безпеки. Передні ремені мають регульовані верхні анкери, натяжителі та обмежувачі сили.

Подушки безпеки. Передні, бічні, колінні та подушки завіси є стандартними. Використання ременя та позиція сидіння водія впливають на силу випуску передніх подушок безпеки. Датчики утримують випуск передньої подушки безпеки зі сторони пасажира, якщо зафіксують пасажира дитячого зросту.   

Підголівники. Усі сидіння мають регульовані підголівники. Центральний задній підголівник, навіть у піднятому стані, занадто низький для захисту дорослого пасажира.

Система попередження зіткнень. Антиблокувальні гальма, протибуксувальна система і система курсової стабільності є стандартними.   

Їзда з дітьми. Для того, щоб убезпечити дитячі сидіння, розташовані проти напрямку руху, слід добре змістити вперед передні сидіння. Анкери системи кріплення дитячого крісла важкі в плані доступу, але забезпечують гарну фіксацію. Задні сидіння мають три верхніх анкера якірного ременя.  

Попередній огляд Огляд тест-драйву: Ford Taurus 2016
Огляд тест-драйву: Ford Taurus 2016
Обзор тест-драйва: Ford Focus 2016
Наступний огляд Обзор тест-драйва: Ford Focus 2016