Огляд тест-драйву: Ford Taurus 2016

8 грудня 2017

Будучи достатньо великим, Ford Taurus, якимись чином, має дуже обмежений та тісний салон. Незначна місткість, центральна консоль, яка за розмірами походить на Велику китайську стіну та тісні задні сидіння роблять салон на вигляд меншим, ніж у переважної більшості седанів. Невеликі вікна та широкі стійкі даху ще більше замикають простір салону та обмежують видимість, крім того позиція водія при кермуванні абсолютно незручна.  

Огляд тест-драйву: Ford Taurus 2016

Можливо, деякі з цих недоліків можна було б пробачити і просто насолоджуватись їздою, але Taurus має проблеми і у цьому аспекті. Автомобіль відчувається надто громіздким і йому бракує спритності. Але, принаймні, автомобіль забезпечує відчуття тиші в салоні та плавність ходу.

Економія палива та енергії пристойна, але силовий агрегат не особливо витончений. 2.0-літровий чотирициліндровий турбований двигун EcoBoost покращує економію палива; високо потужний подвійний турбований двигун V6 і повний привід дають більше потужності, але пріоритетною, в даному випадку, є швидкість, а не задоволення від водіння, крім того не вистачає по-справжньому спортивних рефлексів.

В цілому, конкуренти вже давно перевершили Taurus.

У 2008 році, після значної перерви, табличка з ім’ям Taurus, з'явилась на перепідготовленому Ford Five Hundred.   

Він мав дуже практичний дизайн, величезні вікна, легкий доступ і просторий салон. Тим не менш, він ніколи не продавався добре.  

Намагаючись зробити автомобіль більш стильним та якісним в плані зовнішнього вигляду та відчуттів, у 2010 році його платформа була змінена. У той час як якість салону і зовнішній вигляд покращились, практичність все ще залишала бажати кращого, оскільки салон залишився надто тісним, а видимість поганою.

2013 рік приніс незначні оновлення. З позитивного боку, змінений 3.5-літровий двигун V6 значно покращився в плані прискорення і скинув декілька л/100км в цілому. Серед негативних змін можна відмітити додану інформаційно-розважальну систему  MyFord Touch, яка не може не розчарувати. З 2015 року камера заднього виду почала входити в базову комплектацію, що, враховуючи погану задню видимість, стало просто подарунком.  

нажмите на фото для просмотра в полноэкранном режиме
Дивіться також каталоги:

Для модельного ряду 2016 року, інформаційно-розважальна система MyFord Touch була замінена на Sync 3.

Простіша схема екрану і більші кнопки полегшили використання системи і менше відволікали під час кермування. Структура меню більш інтуїтивна і швидка.

Враження від їзди

Комфорт їзди і шумоїзоляція. Taurus має стійку їзду, особливо на трасі і добре поглинає значні нерівності дороги. Але деякі невеликі нерівності дорожнього покриття відчутні в салоні. Приглушення небажаного шуму є безперечно сильною стороною Taurus. І лише при різкому прискоренні, гул двигуна стає відчутним. Шум вітру і дороги добре глушиться.

Управління. Taurus не вистачає спритності інших моделей Ford. Нахил корпуса незначний, рульове управління добре виважене і чуйне, але позбавлене будь-якого зворотного зв'язку, через що автомобіль важко вирівняти на дорозі. При аварійному маневрі ухилення, Taurus досягає лише посередньої швидкості і є сильно залежним від електронного контролю стійкості при дотриманні лінії руху. Автомобіль поводив себе більш впевнено на широкому випробувальному треку. Надто великий, 12.8-метровий радіус повороту неабияк ускладнює процес паркування.

Двигун і коробка передач. Оновлений у 2013 році, 3.5-літровий двигун V6 зі змінною синхронізацією штоку та 288 кінськими силами забезпечує кращу економію палива і прискорення. Показник у 11.2 л/100км  в цілому є гідним для такого великого і швидкого автомобіля, який працює на звичайному паливі. Двигун працює більш плавно, але як і раніше звучить трохи різко при інтенсивній роботі.

Доступна лише шестиступінчаста автоматична коробка передач. Вона загалом працює плавно, але не так чисто як у конкурентів. Можна відчути легкий поштовх під час підвищення передачі, а пониження передачі може відбутися не одразу, якщо переходити з більш ніж однієї швидкості. Важільний механізм перемикання передач дозволяє вручну зміни передачу; можливий спортивний режим.

Іншим варіантом силової установки може стати 2.0-літровий турбований чотирициліндровий двигун, який є більш плавним ніж V6 і забезпечує кращу продуктивність, незважаючи на невеликий розмір. Спортивний Taurus оснащений високо потужним подвійним турбованим двигуном з 365 кінськми силами та повним приводом. Прискорення плавне, швидке і тихе. Очікувані показники у 13.07л/100км, ґрунтуються на тесті моделі аналогічної комплектації Lincoln MKZ. Повний привід також доступний з двигуном V6, але не на чотири циліндри.

Гальмування. Гальмування відбувається досить добре, з стійкою, добре відчутною педаллю газу і досить швидкими зупинками на сухій поверхні. Але на мокрій поверхні зупинка відбувалась довше ніж у більшості конкуруючих моделей.  

Фари. Фари ближнього світла забезпечують посереднє освітлення, що ускладнює видимість вночі. Різкий верхній зріз може зменшити видимість при потраплянні на вибоїни. Фари дальнього світла досягають гарних відстаней, але їх світло більш тьмяне.

Салон  Ford Taurus

Позиція водіння. Як для такого великого автомобіля, Taurus має замало місця для водія. Величезна центральна консоль виглядає солідно, але забирає дуже багато місця праворуч і залишає мало місця для ніг ліворуч. Але, принаймні, високі водії почуватимуть себе комфортно, оскільки сидіння достатньо високі. Великі сидіння, кермо і регулювання педалей дозволяють зручно розміститись водіям різного зросту.

Видимість. Маленькі вікна, широкі стійки даху і висока лінія пасків змушують водія відчути себе наче в середині броньованого танку. Водієві важко побачити кути автомобіля, а широкі стійки даху обмежують видимість з усіх сторін. Камера заднього виду входить в базову комплектацію з 2015 року. Система моніторингу сліпих зон, яка йде у якості додатку, також стане корисною. Версії Taurus без такої системи, оснащені дзеркалами визначення сліпої зони, які краще допомагають вдень ніж вночі.  

Комфорт сидінь. Передні сидіння гарно підбиті і загалом забезпечують гарну підтримку, але є занадто вузькими. Оскільки сидіння трохи зміщені всередину, дотягнутись до дверних підлокітників важко, а деяким високим водіям нижні подушки можуть здатись замалими для забезпечення гарної підтримки. Задні сидіння комфортні, але місця для голови не так вже і багато як для великого седана.

Посадка. Високі пороги, широкі стійки та двері, які неможливо відкрити достатньо широко, утруднюють доступ. Принаймні над усіма дверима є ручки.  

Управління та датчики. Салон Taurus майже повністю позбавлений звичних кнопок. Натомість він пропонує безліч варіантів надання команд: великий центральний сенсорний екран, система управління на рульовому колесі, ряд перемикачів на центральній консолі та голосовий контроль.

Цілий ряд сенсорних кнопок з підсвіткою, розташованих у нижній частині центральної приладової панелі, керують деякими аспектами клімат-контролю та радіо. Але їх важко відрізнити одна від одної як за зовнішнім виглядом так і за функціями, які вони виконують. Команди вони можуть виконати не одразу, або декілька разів поспіль одні і ті самі. Іноді потрібно докладати неабияких зусиль при натисканні.

Багато моделей Taurus, більш високого рівня, укомплектовані системою Sync 3, з 8-дюймовим сенсорним екраном. Ця оновлена система замінила MyFord Touch. Колишня система мала чимало недоліків, серед яких основними були занадто маленькі кнопки та шрифти екрану, затримка реакції та глюки системи.

На противагу, зрозумілий дизайн системи Sync 3 дозволяє легко знайти все необхідне, на додачу з великими, добре зрозумілими іконками основних функцій, які розташовані в нижній частині екрану. Більшість написів на екрані великі і їх легко читати. Ford ретельно відредагував цю систему, зробивши її лаконічною та легкою у доступі.

Система реагує швидко. Так само як на вашому смартфоні або планшеті, ви можете гортати списки за допомогою дотику; добре продуманий дизайн екрану дозволяє оперувати командами не відволікаючись від руху.

Але і ця система має певні недоліки. Деякі написи, наприклад, назви пісень, замалі, а сенсорні кнопки розташовані дуже близько одна до одної.

Переваги:

  • Легка для розуміння з незасміченим екраном;
  • Зрозуміла графіка та великі сенсорні кнопки;
  • Стандартні голосові команди Sync 3 спрацьовують добре;
  • Проста у програмуванні система навігації;  
  • Швидка реакція екрану;
  • Sync 3 завантажує оновлення через Wi-Fi.  

Недоліки:

  • Деякі написи на екрані дуже малі;
  • Системи, які не відображені на сенсорному екрані, мають маленькі дисплеї, які важко зчитувати;
  • На даний момент не підтримує Apple CarPlay чи  Android Auto.

Телефон. Bluetooth з’єднання за допомогою голосових команд є стандартним. Якість телефонного зв'язку хороша.  

Голосові команди. Ford виступив новатором зі своєю системою голосових команд Sync, а постійні оновлення цієї системи утримують її серед найкращих. Завдяки своїм широким функціональним можливостям, вона дуже корисна при виконанні таких операцій, як програмування системи навігації або пошуку пісні в бібліотеці вашого смартфону, що зменшує необхідність безпосереднього використання смартфону в процесі кермування.  

Базові команди надають можливість не деталізувати ваші запити, але система все одно адекватно виконає їх. Екранні довідки пропонують набір стандартних команд, які вам можуть і не знадобитись, крім того завжди є можливість скоригувати ту чи іншу команду, просто сказавши “назад”. Крім вбудованої системи голосових команд, Sync 3 пропонує можливості Siri Hands Free (вільні руки) для користувачів iPhonе.

Навігація. Система голосових команд та сенсорний екран полегшують програмування навігації. Ви можете називати пункт призначення одразу. Потужна та швидка система пошуку дозволяє легко знайти необхідний пункт призначення, ввівши лише декілька літер назви. Можна легко підтягнути такі часто використовувані функції, як скасування обраного маршруту, попередній перегляд маршруту та перегляд трафіку по заданому маршруту. Навіть якщо Taurus не має SD-карти з навігаційною системою або системи Sync 3, телематики Sync Services поетапно прокладають маршрут. Дана послуга надається безкоштовно протягом одного року після покупки. Однак, напрямок вказується лише у форматі голосових підказок, до якого ще треба звикнути.

Електроніка. Taurus пропонує два USB-порти, гніздо входу AUX, а також зчитувач SD-карти, який використовується як слот навігаційної карти. Можливе використання Wi-Fi роутера при застосуванні власного USB модема водія або при створенні безпровідної точки доступи через телефон. Система Sync може викликати служби порятунку у разі аварії. Sync 3 забезпечує постійне оновлення системи через Wi-Fi.

Додатки. Система Sync Applink підтримує iHeartAuto, Pandora, і Spotify, що дозволяє контролювати ці Інтернет аудіо канали через аудіо систему. Як не дивно для нової інформаційно-розважальної системи, але Sync 3 не підтримує Apple CarPlay чи Android Auto. Проте, автомобілі 2016 року випуску будуть оновлені таким чином, щоб ці системи можливо було додати.  

Дизайн салону. Салон оздоблений високоякісними матеріалами, включаючи добре підбиту приладову панель, панелі дверей та пропрацьовані сидіння. Але якість збірки та обробки залишають бажати кращого. Між панелями помітні гострі кути та проміжки.

Місткість солону та багажного відділення. Місткість салону помірна. Багажне відділення велике, але не дуже широко відкривається.

Безпека

Ремені безпеки. Добре регульовані по висоті передні ремені безпеки мають натяжителі і обмежувачі сили.  

Подушки безпеки. Передні, задні та подушки завіси стандартні.

Підголівники. Передні підголівники добре продумані. Бокові підголівники задніх сидінь мають бути підняті для забезпечення надійного захисту дорослих пасажирів. Центральний підголівник задніх сидінь регулюється, але навіть у піднятому стані, не може гарантувати повної безпеки дорослого пасажира.  

Система попередження зіткнень. Моніторинг сліпих зон, адаптивний круїз-контроль з функцією попередження лобового зіткнення, система допомоги при паркуванні та сенсори заднього ходу доступні.

Їзда з дітьми. Паски безпеки можуть надійно зафіксувати дитячі крісла, розташовані як у напрямку руху автомобіля так і проти нього. Чотири нижніх анкера системи кріплення дитячих крісел можуть бути використані для фіксації дитячого крісла у будь-якій позиції на задньому сидінні, але ви не зможете розмістити два крісла одне біля одного по центру. Два бокових анкера якірного ременя складні у доступі. Центральний анкер якірного ременя трохи легший у доступі, натомість складніші анкери системи кріплення дитячого крісла.   

Попередній огляд Огляд тест-драйву: Ford C-Max 2016
Огляд тест-драйву: Ford C-Max 2016
Огляд тест-драйву: Ford Fiesta 2016
Наступний огляд Огляд тест-драйву: Ford Fiesta 2016