Огляд тест-драйву: Toyota Corolla 2016

Добавлено: 26.11.2017
(4.3)
Вражаюча економія палива
Просторий, включаючи широке заднє сидіння
Безліч додаткових платних елементів комплектації
Доведена надійність
Навіть модель середнього класу LE обладнана камерою заднього огляду та автоматичним клімат-контролем
Не вражаючі характеристики управління
Варіатор підходить не кожному водію
Інші компактні автомобілі, як Ford Focus та Chevrolet Cruze, виглядають солідніше та більш функціонально обладнані

Оновлена до 2014 р. Corolla досягла своєї мети, і зараз займає місце на ряду з передовими автомобілями цього класу. Вона поєднує в собі практичність та помірну витрату палива - те, що очікують отримати покупці компактних седанів разом з просторим салоном, поліпшеними параметрами комфортності і приємним зовнішнім виглядом. Загалом, це недорога альтернатива більшим седанам середніх розмірів.

Toyota Corolla 2016

Б/в авто

$1 114 - $14 700

Нові авто

$18 564 - $28 164

Нова Королла трохи більша, ніж початкова модель, і має в своєму розпорядженні на диво просторе заднє сидінням з великим запасом місця для ніг. Не дивлячись на стрибок в розмірі, Corolla залишається досить компактним для маневреності та зручним для паркування. І це один з кращих компактних седанів, який ми тестували на дорозі. Поглинаючи нерівності на дорозі, ми помітили тільки незначні поштовхи.

59%

автовласників знову куплять це авто!

  • 63% Дорожні тести
  • 91 % Надійність
  • 59 % Задоволеність водіїв

Серце автомобіля Королла - 4-циліндровий двигун 1.8 л з новим варіатором (CVT), який замінив застарілу 4-ступінчасту трансмісію у всіх версіях на базі комплектації L. Ця комбінація забезпечує відмінний середній показник витрати палива - 7.35 л/100 км і розтягує паливо по автомагістралі до 5.47 л/100 км. Експлуатаційні якості, проте, залишалися на рівні.

Хоча CVT має тенденцію стримувати оберти двигуна від різкого прискорення, двигун і трансмісія працюють у відносній гармонії. Комплектація Eco експлуатує двигун потужністю 140 к.с., 1.8 л.

Керування автомобілем Toyota Corolla стало більш реактивним і дуже безпечним, але не досить поліпшеним, щоб відповідати найкращим представникам свого класу. Разом зі спортивною підвіскою, передова комплектація S трохи приємніша в управлінні, без істотних відхилень в параметрах комфортності під час руху. Але все ж це не спортивний седан; Ford Focus і Mazda3 більш цікаві в русі.

Не дивлячись на оновлення дизайну, внутрішнє виконання салону непослідовне і не може зрівнятися з більш приємно оформленими автомобілями: Chevrolet Cruze і Focus. Комфорт передніх сидінь на належному рівні, але деяким не вистачало регульованою поперекової опори. Телескопічний колесо керма не висувається далеко, змушуючи водія тягнуться до нього.

Модернізація електронних пристроїв відображається у використанні Bluetooth зв'язку та сенсорної аудіосистеми, зрозумілої та легкої у використанні. Одне нарікання - кнопки на екрані маленькі та розташовані дуже близько одна до одної. З’єднати телефон з автомобілем через Bluetooth дуже легко і система швидко відновить підключення, коли ви знову сядете в машину. Ви легко можете відтворювати музику з пристроїв Android, iPhone або iPod, вони мають гарну сумісність. Система голосового управління використовується тільки для телефону, якщо звичайно ж ви не маєте навігаційну систему. На жаль, конструкція перемикача світла фар дозволяє дуже легко відключити денні ходові вогні.

Враження від їзди

Управління: 

Автомобіль Королла цілком реактивний, але не дуже захопливий в управлінні. Контроль коливань кузова і чутливість рульового управління непогані. Зусилля, яке ви докладаєте для повороту керма підходяще, але не відповідає віддачі, яка відчувається нечітко. Якщо ви шукаєте більше спритності в Corolla, зверніть увагу на версію S, вона характеризується більш виразною реакцією. Але комплектація S не перетворює Королла в спортивний седан; Ford Focus, VW Jetta і Mazda3 володіють більш захоплюючими характеристиками управління. З чітким радіусом повороту - 11.28 м, автомобіль Corolla дуже легко припаркувати.

На трасі автомобіль Королла надійний та невибагливий. Він досягає похвальної швидкості - 87.7 км/г, з нашими маневрами уникання зіткнень та притаманною водійською упевненістю. Більш жвава їзда по трасі показала, що автомобіль погано слухається керма на повороті, але його старанна система курсової стійкості утримувала автомобіль чітко по лінії повороту.

Силовий агрегат: 

У всіх комплектаціях Toyota Corolla використовується базовий 4-циліндровий двигун 1.8 л. Більшість моделей використовують версію цього двигуна з потужністю 132 к.с; Eco модель - потужністю 140 к.с. та інноваційну систему газорозподілу, яка називається Valvematic.

Перший автомобіль Королла експлуатував застарілу 4-ступінчасту автоматичну трансмісію. Сьогодні більшість Corolla використовують безступінчату трансмісію замість традиційної автоматичної. Якщо ви хочете ручну трансмісію - ви можете знайти 6-ступінчасту в дешевій базової моделі L або максимально-обладнаній S версії. У моделі LE не використовується механічна трансмісія.

Експлуатаційні характеристики комплектації LE з двигуном потужністю 132 к.с. та варіатором відповідали вимогам. Ніхто не скаржився на параметри прискорення, але так само ніхто й не захоплювався. Розгін до 96.56 км /г зайняв 9.9 секунд, трохи повільніше, ніж середній показник для автомобілів цього класу.

Середній показник витрати палива - 7.35 л/100 км. Це непогано, але деякі седани більшого розміру, як наприклад, Mazda6, також можуть показати таку цифру. Витрата палива по автомагістралі приємно вражає - 5.47 л/100 км.

Варіатор стримує обороти двигуна від різких поривів під час розгону по автомагістралі, що допомагає економити паливо.

Цікаво, попередня модель Королла, також демонструвала показник - 7.35 л/100 км на нашому тесті, не дивлячись на застарілу чотирьох-ступінчату автоматичну трансмісію. Нова Corolla була на півлітра економніше, на наших тестах, та різниця втрачена під час округлення.

Відносно варіатора, часто надходять скарги, на виття під час натискання на газ, і коли ви відпускаєте педаль газу. Це дратує. Трансмісія автомобіля Тойота Королла справляється з тим, щоб уникнути цього звуку. Якщо ви сильно не розганяєтесь, ви навіть не помітите, що Corolla використовує варіатор - і це найкраща похвала, для даного типу трансмісії.

Спортивний режим сприяє більш різкому прискоренню, покращуючи реакцію дроселя, але погано позначаючись на показниках економії палива. Режим «b» на важелі перемикача передач забезпечує більш сильне гальмування двигуна, це дуже корисно на довгому і крутому спуску.

Комфорт під час їзди: 

Королла - один із кращих автомобілів з хорошими показниками руху серед компактних седанів. Підвіска добре поглинає нерівності на дорозі, всього з незначним ступенем впливу, але автомобіль все одно залишається стабільним. Це по справжньому рівномірне пересування по автомагістралі. Ми також випробували S версію, яка підтвердила, що її механізм управління дуже жорсткий, разом з тим зберігає досить гнучкості характерної для автомобілів Corolla. Загалом, Королла рухається не набагато гірше більшого в розмірах Camry.

Шумоізоляція:

В автомобілі Corolla зменшені рівні шуму від зустрічного потоку повітря та зумовленого впливом дороги, під час руху. Передбачений конструкцією автомобіля варіатор та двигун працюють досить злагоджено. Так, двигун утримує високий рівень оборотів, коли ви натискаєте на газ - типово для воротарів - але цей відволікаючий маневр короткочасний. Трансмісія швидко змінює співвідношення у відповідь на терміновий запит потужності, і, на швидкості, двигун працює з досить низькою частотою обертання. Це конкурентоспроможні характеристики, хоча Chevrolet Cruze і Kia Forte працюють значно тихіше.

Гальма: 

Загальні властивості системи гальмування були хороші, з відносно коротким гальмівним шляхом на обох поверхнях. Це не вищий клас для автомобілів такого рівня, але, хоча б, на рівні. Були скарги на педальну модуляцію.

Фари: 

Стандартні світодіодні фари ближнього світла на всіх автомобілях Corolla демонструють не тільки гнучкий дизайн, але і забезпечують найкращу адаптивність, з якою нам доводилося стикатись. Ці LED-фари, також, володіють прекрасною інтенсивністю освітлення. Факт, що така технологія використовується на відносно недорогому автомобілі Королла - це приємна несподіванка. LED-фари ближнього світла в стандартній комплектації ми зустрічали тільки в елітних автомобілях. Ще більше вражає те, що видимість від фар Corolla перевершує фари ближнього світла від інших джерел (галоген, ксенон, і LED) на багатьох автомобілях, які ми тестували. Дальнє світло забезпечує середній рівень огляду, але його якість підвищується за рахунок відмінних фар ближнього світла.

Салон Тойота Королла

Якість збірки та оформлення: 

Незважаючи на постійні поліпшення, починаючи зі зміни конструкції в 2014 р, інтер'єр автомобіля Corolla, все ж, трохи відстає від деяких своїх конкурентів, зокрема Ford Focus і Chevrolet Cruze. З позитивних сторін - оббита поверхня панелі приладів. Хоча, малоймовірно, що ви будете дотикатися до цієї поверхні. А ось дверні панелі, на які ви можете опертись - тверді як камінь.

Блакитна смужка проходить крізь приладову панель і уздовж всіх 4-х дверей, оживляючи сірий інтер'єр нашого тестового автомобіля. В LE автомобілях використовується досить хороший візерунчастий матеріал для оббивки сидінь, але в моделях вищого рівня S - матеріал оббивки сидінь більш симпатичний та щільний. Використання шкіри не передбачено; замість цього, в автомобілях Королла з високим рівнем комплектації, використовується штучна шкіра Softex, яку широко застосовує компанія Toyota.

Деякі деталі виглядають дешево. У місцях кріплення козирків від сонця можна побачити відкриті головки болтів. Петлі кришки багажника не прикриті, і ви бачите електропроводку уздовж лівої петлі. Все це здається дрібницями, але сьогодні подібні недоліки не припустимі для автомобілів такого цінового рівня.

Положення під час водіння:

Автомобіль Corolla досить просторий в зоні голови, ніг та колін. Телескопічне рульове колесо так називається, але на практиці це не зовсім відповідає дійсності: його не можна висунути на велику відстань, і деяким водіям доводиться тягнуться до нього. З лівого боку є досить велика підніжка, але структура кузова трохи зрушує її.

Видимість: 

Великі вікна та не широкі стійки даху разом створюють досить хорошу загальну видимість. Приладова панель досить глибоко посаджена, а задня полиця для дрібних речей висока; такі дрібні скарги не характерні для сучасних седанів.

Всі автомобілі Corolla, крім базової моделі, мають стандартну камеру заднього огляду. Вона працює добре. Система контролю «мертвих зон» не передбачена.

Комфорт сидінь: 

Передні сидіння справляються зі своїми функціями. Вони відносно плоскі та стримано оббиті. Деякі водії скаржилися, що подушка осідає під час довгої подорожі, відчувається, що вона м'яка та легко здавлюється. Оздоблення сидінь не передбачає наявності регулюваної поперекової підтримки, але є можливість регулювати висоту сидінь. S моделі мають більш підтримуючі «спортивні» сидіння. Деякі комплектації обладнані водійським сидінням з електрорегулюванням в 8-ми положеннях, та сидіннями оббитими штучною шкірою Softex.

З огляду на компактні розміри автомобіля Corolla, наявність просторого заднього сидіння вас приємно здивує. Між сидіннями першого та другого ряду багато місця для ніг і колін. Місця для ступень також досить, за рахунок плоскої підлоги. Заднє сидіння буде комфортним для дорослої людини під час коротких поїздок, але в тривалих подорожах машина здасться вам занадто тісною.

Посадка:

Відносно доступу в автомобіль, не було багато нарікань. Завдяки великим дверним отворам в кузові ви отримуєте легкий доступ, як до передніх, так і задніх сидінь. Пороги дверей в міру широкі; автомобіль трохи низький.

Панель приладів і дисплеї: 

Усередині ви знайдете простий великий аналоговий спідометр і тахометр. Чіткість зображення на дисплеях, у денний час, може бути краще, хоча треба враховувати той факт, що приладова панель не підсвічується, поки не включені фари. Відображення сонячного світла може розмивати дані на моніторах радіо і клімат-контролю.

Маршрутна інформація, температура та показники витрати палива - відображаються на маленькому екрані приладової панелі. Багато конкурентів використовують сучасніший та зрозумілий повноколірний дисплей для відображення цієї інформації. Ви повинні крутитися навколо керма, щоб отримати необхідну інформацію, це дуже незручно. Деяка маршрутна інформація може бути відображена на центральному екрані радіо.

Елементи управління: 

В основному - базові та прості. Більшість автомобілів Королла, включаючи наш тестовий LE, обладнані сенсорним радіо. Логіка системи проста, хоча задані на екрані кнопки маленькі і розташовані дуже близько одна до одної, це ускладнює вибір необхідної.

Клімат-контроль передбачає великі джойстики і кнопки; вони посаджені трохи низько по відношенню до панелі приладів.

Маленькі скарги: 

Дверний замок і елементи управління освітленням пульту - без підсвічування. Дуже легко спутати кнопки в підлозі, які відкривають люк бензобака та багажник.

Електронний зв'язок: 

Сполучення з телефоном здійснюється дуже легко, відновлення з'єднання відбувається швидко, кожен раз коли ви повертаєтеся в автомобіль.

Відтворювати музику з вашого iPhone/iPod можна за допомогою приємного інтерфейсу, який відображає інформацію про трек і обкладинку альбому. Ви можете вибрати конкретні пісні, виконавців, альбоми, плей-листи використовуючи елементи управління в автомобілі, через USB порт, також, через потокову передачу даних, що буває вкрай рідко. Передача аудіо по Bluetooth відображає інформацію про пісні з джерела передачі інформації, що вражає і, працює однаково добре на пристроях iPhone та Android.

Голосові команди використовуються тільки для ініціалізації дзвінка або реалізації інших функцій телефону, якщо тільки ваш автомобіль не обладнаний навігаційною системою; її збільшені можливості голосових команд дозволяють управляти аудіо-функціями.

Використання системи навігації може, також, передбачати користування іншими дорогими засобами підвищення комфорту, такими як прозорий люк в даху, покращене радіо з пакетом Entune Apps, та безліч інших опцій - які тільки ви можете побажати.

Наш тестовий автомобіль не був укомплектований пакетом Entune app, але з нашого минулого досвіду ми можемо сказати, що працює він досить добре. Додатки з пакетом Entune App включають можливості Slacker Radio, iHeartRadio, MovieTickets.com, OpenTable, і Pandora. Щоб використовувати всі переваги пакету Entune app, у вас повинно бути в наявності пристрій iPhone або Android, з включеною функцією передачі даних, та додаток має бути встановлений на вашому телефоні.

Функції управління кліматом в салоні: 

Всіх нас вразило те, що наш автомобіль Corolla LE Plus був обладнаний автоматичним клімат-контролем, який добре працював. Підігрів сидінь допускається опційно.

Відділення для зберігання дріб'язку в кабіні: 

Для пасажирів на передніх сидіннях є маленьке відкрите відділення перед важелем перемикання передач. Закрите відділення між передніми сидіннями має крихкий другий ярус; перший (і можливо єдиний) предмет, який можна поламати в цій машині. В крайньому разі, бардачок - величезний. Кожні двері передбачають відділення для зберігання дорожніх карт.

Підстаканники: 

Переднім пасажирам доступні 2 підстаканники між сидіннями. На задньому сидінні не передбачений відкидний підлокітник посередині, разом з встановленими в ньому підстаканниками. Замість цього, задні пасажири отримують належне за рахунок слабких підстаканників, які виростають із задньої частини центрального відділення. Кожні двері також передбачають литі тримачі для пляшок.

Підключення електронних пристроїв: 

У відділенні, перед важелем перемикача передач, розташований USB і ще один додатковий порт.

Джерела живлення: 

Ви знайдете 12-вольтний роз'єм спереду центральної консолі.

Інші примітки: 

Загалом зручності в автомобілі Corolla можна охарактеризувати як зразок економічності - ви не знайдете в ньому навіть футляра для сонцезахисних окулярів.

Багажник: 

Багажник автомобіля Королла вміщує 3 великих вертикально-стоячих валізи і спортивну сумку. Зона багажника може бути збільшена за рахунок складання однієї або обох спинок заднього сидіння в співвідношенні 60/40. Максимальна вантажопідйомність - 392.36 кг.

Багажник можна відкрити за допомогою кнопки на підлозі всередині салону, кнопки на брелочному ключі, або використовуючи ключ в циліндрі кришки багажника. У кришці багажника ви не знайдете кишень для пальців, для зручності його закриття.

Наш автомобіль може бути оформлений опційним (та дорогим) килимовим покриттям та килимками в багажнику. Багажне відділення, разом з кришкою, виконані якісно. Проте, відкриті петлі кришки можуть защемляти високі предмети, при закритті багажника.

Запасне колесо: 

Стандартне тимчасове запасне колесо зберігається в багажнику під підлоговим покриттям.

Безпека

Ремені безпеки: 

Ремені безпеки передніх сидінь обладнані натягувачами.

Подушки безпеки: 

Пасажири передніх сидінь захищені фронтальними, бічними та подушками безпеки з боку головної перегородки. Останні сконструйовані таким чином, щоб захистити, з зовнішньої сторони, пасажирів на задніх сидіннях. Колінна подушка безпеки для водія та подушка безпеки в сидінні для пасажира спереду - стандартні. Система виявлення пасажира здатна дезактивувати фронтальну подушку безпеки, якщо сидіння вільне, або зайняте дитиною.

Підголівники: 

Підголівники передніх сидінь досить високі, навіть якщо максимально опущені, щоб забезпечити необхідний рівень безпеки. Бічні підголівники на задніх сидіннях не регулюються, але вони досить високі, щоб забезпечити безпекою більшість пасажирів. Центральний підголівник заднього сидіння досить низький, навіть якщо його повністю підняти - він не справляється з функціями безпеки.

Система запобігання зіткнень: 

На сьогоднішній день цей автомобіль не обладнаний передовими системами безпеки.

Водіння з дітьми: 

Установка дитячих сидінь за та проти напрямку руху повинні відповідати нормам безпеки у всіх позиціях на задньому сидінні, хоча, в деяких випадках може знадобитися зняти центральний підголівник, для установки високого дитячого сидіння, щоб воно максимально щільно прилягало до спинки. Якоря системи кріплення дитячих сидінь розташовані збоку сидінь і легкодоступні. Також, ви знайдете три якірних ременя на полиці багажника.

Перейти до оголошень Тойота Королла

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Toyota в Україні