Огляд тест-драйву: Volkswagen Passat 2016

Добавлено: 03.12.2017
(4.2)
Гігантські задні сидіння та багажне відділення;
Доступний дизельний двигун має вражаючу економію палива;
Краща плавність ходу і керованість, ніж у багатьох конкурентів;
Легка посадка;
Хороша видимість;
Хороший показник економії палива.
Ви будете розчаровані, якщо очікуєте традиційного німецького рівня внутрішнього оздоблення;
Не має таких сучасних систем безпеки, як моніторинг сліпих зон та попередження про можливе зіткнення;
Інформаційно-розважальна система відстає від сучасних вимог;
Додавання функцій збільшить вартість автомобіля;
Надто стриманий варіант оздоблення салону;
Тим, хто переважно їздитиме в межах міста, слід очікувати, що дизельний двигун TDI матиме не дуже хороші показники економії.

Представлений у 2012 році, седан середнього розміру Volkswagen Passat був оновлений відповідно до вимог ринку, він став більшим, дешевшим та, нажаль, дещо втратив жвавості.  

Як ми тестували Volkswagen Passat 2016

Б/в авто

$1 800 - $15 202

З тих пір, Passat постійно зазнавав змін. У 2014 році, 1.8-літровий чотирициліндровий турбодвигун VW замінив свого попередника з п'ятьма циліндрами та 170 кінськими силами. Новий двигун забезпечує відносно хорошу подачу потужності та демонструє 8.4 л/100км - дуже похвально для такого великого седана. Шестиступінчаста автоматична коробка передач працює досить добре, але до найкращих представників класу їй ще далеко. Покупці, готові пожертвувати економією палива заради швидкості, можуть перейти на 3.6-літровий V6, який має показник у 10.23 л/100км.  

72%

автовласників знову куплять це авто!

  • 82% Дорожні тести
  • 67 % Надійність
  • 72 % Задоволеність водіїв

Якщо для вас пріоритетною є саме економія, то вам варто зупинити свій вибір на дизельній версії автомобіля - Passat TDI. Варто зважити і на редизайн 2015 року, який дозволив йому видавати вражаючі 6.53 л/100км. Але Passat TDI не можна назвати лідером по параметром економії серед дизельних двигунів. Де Passat TDI може продемонструвати всі свої таланти, так це під час тривалих поїздок по шосе, з показниками у 4.8 л/100км та 1287.48 км.  

Passat має збалансовану, комфортну їзду та тихий салон. Водій має багато простору, легкі системи управління, хорошу видимість та зручну позицію при кермуванні. Але, дизайн салону навряд чи вас вразить, крім того, стандартних функцій може виявитись замало. Сидіння великі та забезпечують гарною підтримкою, але деякі водії скаржились, що вони є занадто жорсткими. Простору на задніх сидіннях та у багажному відділенні достатньо. А прямолінійна стилізація автомобіля Passat робить процес посадки та висадки легким.

Серед оновлень 2016 року слід відмітити: зовнішній вигляд, додаткові можливості інформаційно-розважальної системи та сучасні електронні системи безпеки.

Враження від їзди

Управління. Passat є достатньо спритним та надійним, але йому точно бракує спортивних відчуттів. З огляду на те, що це не маленький автомобіль, він жвавий та не розчарує свого власника навіть на високих швидкостях. Нахил корпусу добре контролюється. Рульове управління збалансоване та має хороший зворотній зв'язок.

Доведений до меж своїх можливостей на поворотах, Passat починає трохи заносити, що може приносити неабияке задоволення тим, хто прагне азартної їзди. Але, з іншого боку, це знижує впевненість при спробі уникнути перешкоду, яка раптом з’явиться на дорозі. Демонструючи похвальний показник у 4.52 л/100км при виконанні маневрів ухилення, двигун VW не може надати достатньо впевненості через коливання задньої частини кузова та повільну дію системи контролю стійкості. На трасі автомобіль виявився надійним та мав хороший зворотній зв’язок.

Двигун та коробка передач. Протягом багатьох років Passat був оснащений невиразним базовим двигуном – на 2.5 літри та п'ять циліндрів, який навряд чи можна назвати потужним. На щастя, у 2014 році з’явився 1.8-літровий чотирициліндровий двигун з 170 кінськими силами. Також доступні: 2.0-літровий чотирициліндровий турбодизельний двигун зі 150 кінськими силами та 3.6-літровий двигун V6 зі 280 кінськими силами. Усі автомобілі Passat є передньопривідними, повний привід більше не доступний.

Появу 1.8-літрового турбодвигуна можна вважати необхідною трансплантацією серця для даного автомобіля. Він забезпечує поступову подачу потужності, що робить автомобіль більш енергійним. Крім того, ви більше не почуєте гарчання попереднього двигуна.

Також покращився показник економії палива. Було відмічено 8.4 л/100км в загальному та 6.03 л/100км на трасі, при використанні звичайного палива. Час прискорення також зріс і на даний момент становить 8.6 секунд. Але, нажаль, ні прискорення, ні економія палива не є найкращими для свого класу.  

Більшість автомобілів Passat, оснащених 1.8-літровим двигуном, укомплектовані шестиступінчастою автоматичною коробкою передач. П’ятиступінчаста механічна коробка передач доступна лише у базовій комплектації автомобіля. Автоматична коробка перемикається традиційно чітко та швидко. Перемикання проходить плавно, за винятком переходу на нижчі передачі. Потрапивши у трафік, який передбачає часті зупинки/старти, автомобіль буде рухатись дещо уривчасто.

2.0-літровий чотирициліндровий турбодизельний двигун TDI має достатній крутильний момент на середніх обертах, що майже не потребує докладання зусиль, але при частих зупинках ви відчуєте коливання. Від 0 до 96,5 км/год, автомобіль обладнаний цією комбінацією, розганяється за 9.7 секунд, не надто високий показник. Особливо якщо взяти до уваги той факт, що більшість конкурентів мають на секунду кращий показник.

Врешті решт, люди, які купують дизельний двигун, прагнуть хороших показників економії палива, а не швидкості. Було заміряно 6.53 л/100км, що на декілька літрів краще ніж здатні продемонструвати більшість седанів середнього розміру на бензині. На трасі показник склав 4.8 л/100км. Бензобак, розрахований на 70 літрів, зможе забезпечити подорож довжиною 1287.48 км.

Двигун TDI постачається або зі стандартною шестиступінчастою механічною коробкою передач, або з опційною шестиступінчастою автоматизованою механічною коробкою DSG.

Як і всі інші дизельні двигуни, TDI вимагає заливки рідини для очистки дизельних вихлопів. Після того, як прозвучить повідомлення про закінчення рідини, автомобіль просто перестане заводитись. Заливання рідини відбувається приблизно в той же час, що і заміна масла.

Версія автомобіля SEL постачається з 3.6-літровим двигуном V6 з 280 кінськими силами, який забезпечує сильне та легке прискорення. Оснащений таким двигуном, автомобіль продемонстрував 10.23 л/100км, але лише на пальному преміум якості. З цим двигуном стандартна автоматизована механічна коробка передач DSG співпрацює краще, ніж з дизельним. Рушаючи з місця на схилі, ви можете відчути легке кочення назад, механізм допомоги при русі по схилу спрацьовує своєчасно.

Комфорт їзди та шумоізоляція. Passat їздить добре та поглинає майже всі нерівності дороги. Підвіска забезпечує хорошу ізоляцію. Їзда по шосе тиха та комфортна.

Шуму вітру та дороги не чутно. Зі зміною двигуна, зник і шум від нього, хоча легкий гул все ж можна відчути. Майте на увазі, що 18-дюймові низько профільні шини можуть додати певного шуму.

Гальмування. Гальмівний шлях дуже короткий як на сухому, так і на мокрому дорожньому покритті. До педалі гальм потрібно звикнути, але зі своїми функціями справляється вона не погано.   

Фари. Фари і ближнього і дальнього світла мають хорошу дальність та інтенсивність.

В салоні Volkswagen  Passat   

Дизайн салону. Оздоблення автомобіля Passat можна назвати діловим. М'які матеріали покривають лише верхню частину приладової панелі і саму верхню частину дверних панелей. Все інше вкрите жорстким пластиком. У той час, як більшість конкурентів мають такий декоративний елемент як строчка на панелях, Passat пропонує її лише на сидіннях. Декілька металевих деталей розбавляють суцільний чорний колір салону. Більшість деталей, як правило, добре поєднуються між собою.

Сидіння даного автомобіля оздоблені штучною шкірою. Натуральна шкіра та дерев’яні вставки на приладовій панелі запропонована лише у версії SEL Premium.

Водійське сидіння. Сидіння високі та місткі. Місця для голови та рук достатньо. Більшість водіїв зможуть зручно розміститись за телескопічним кермом, але центр керма зміщено в ліво. Хотілося, щоб центральний підлокітник був регульований.

Видимість. Вузькі стійки даху та великі вікна забезпечують хорошу видимість. Задні підголівники не надто блокують велике заднє вікно.

Більшість автомобілів оснащені камерою заднього виду.

Комфорт сидінь. Передні сидіння великі, широкі та забезпечують гарну підтримку. Деяким вони можуть здатись жорсткими. Сидіння мають широкий діапазон регулювань, включаючи поперековий, але, змінюючи висоту, ви автоматично зміните кут нахилу нижньої подушки.

Версія SEL має більші сидіння та бічні валики. Але, деяких високих водіїв, вони можуть обмежувати на рівні плечей.

Простору для ніг на задніх сидіннях предостатньо. Сидіння мають хорошу форму та забезпечать гарну підтримку двох  дорослих пасажирів. Місця для трьох пасажирів навряд чи вистачить, оскільки сидіння проектувались саме для двох.

Посадка. Великі двері та відносно вузькі дверні пороги роблять посадку як на передні,так і на задні сидіння, легкою.

Датчики. Всі датчики розбірливі та легкі у зчитуванні. У порівнянні з повно колірними екранами конкурентів, екран з точковою матрицею може здаватись простуватим, але усі основні функції виконує добре. Хотілося б, щоб показники середньої економії палива і діапазон його залишку виводились одночасно.

Системи управління. Системи загалом дуже прості у використанні. Більшість автомобілів Passat матиме механічну систему клімат-контролю з простими ручками і кнопками. Моделі SEL мають автоматичну систему з дрібними іконками, які важко зчитувати. У будь-якому випадку, блок управління клімат-контролем встановлений трохи низько на приладовій панелі.

Інформаційно-розважальна система. Стандартне радіо мабуть одне з найпростіших в плані управління у класі седанів середнього розміру. Радіо встановлено достатньо високо на приладовій панелі, що спрощує доступ та має традиційні кнопки для зміни гучності та частоти. Через невеликий дисплей та відсутність сенсорного екрану, інтеграція плеєру забере трохи часу.

Автомобілі вищої комплектації оснащені аудіосистемою з сенсорним екраном, який є більш повнофункціональним. Він зберіг тільки найнеобхідніші ручки і кнопки для легкого використання. Структура екрану проста і логічна. Стандартна система голосових команд та потокове аудіо мабуть найкращі у своєму сегменті.

В автомобілі є CD програвач та SD-плеєр.

Переваги:

  • Базове радіо дуже просте у використанні, завдяки його традиційним ручкам і кнопкам;

  • Сенсорний екран, для радіо більш високого рівня комплектації, є логічним та має великі кнопки і шрифти.

Недоліки:

  • Незручний процес сполучення телефону;

  • моделі  2012-2015 років використовують власний інтерфейсний кабель для підключення до мультимедійного пристрою;

  • Можливість використання голосових команд обмежена;

  • Не підтримує додатки музичного плеєру;

  • Не може передавати аудіо через Bluetooth, коли iPhone підключений до мультимедійного інтерфейсу (з урахуванням зарядки).   

Зв'язок. Моделі 2012-2015 використовують власний інтерфейс медіа-кабель. Доступні різні кабелі - Ipod 30pin, IPod Lightning, USB, міні-USB. Переконайтеся, що ваш автомобіль поставляється з кабелем, який відповідає вашому телефону. Якщо у вас не один телефон, вам може знадобитися кілька кабелів. У моделях 2016 року звичайний USB порт замінить увесь цей набір кабелів. Також надається вхідний роз'єм AUX.

"VW Car Net" телематична послуга доступна в якості опції. Вона може заблокувати/ розблокувати двері, відстежувати місце перебування автомобіля, а також провести дистанційну діагностику. Батьки, які мають підлітків, можуть налаштувати систему таким чином, щоб отримувати повідомлення кожного разу, коли буде перевищено встановлений ліміт швидкості або перейдені межі перебування. Система може також повідомити аварійно-рятувальні служби у разі аварії.

Клімат-контроль. Система клімат-контролю працює добре при бензиновому двигуні, але не дуже добре справлялась із нагріванням, якщо був встановлений дизельний TDI.

Автоматична система клімат-контролю доступна лише у комплектації SEL.

Місткість салону. Автомобіль Passat пропонує достатньо місця для зберігання, включаючи великий відсік праворуч від рульового колеса. Ви також отримаєте декілька консольних відсіків і помірного розміру бардачок з окремою полицею для різних дрібниць.

Тримачі напоїв. Для людей, які знаходяться попереду, передбачено два тримача напоїв у центральній консолі. Пасажири задніх сидінь можуть скористатись двома тримачами у центральному підлокітнику.

Місткість багажного відділення. Велике багажне відділення вміщує три великі валізи і сумку. Багажне відділення може бути розширено за рахунок складених спинок задніх сидінь. Вантажопідйомність становить 454 кг.

Запасне колесо. У всі автомобілях Passats, компактне запасне колесо зберігається під підлогою багажного відділення.

Безпека.  

Ремені безпеки. Ремені передніх сидінь оснащені натяжителями.

Подушки безпеки. Водія та переднього пасажира захищають передні, бокові та подушки завіси. Завіси також призначені для захисту пасажирів бокових задніх сидінь.

Підголівники. Задні бокові підголівники є достатньо високими щоб забезпечити надійний захист пасажирів. Центральний підголівник не може забезпечити достатньої безпеки.

Перейти до оголошень Фольксваген Пассат

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Volkswagen в Україні