Обзор тест-драйва: Acura RDX 2016

Добавлено: 09.10.2017
(4.6)
Достатньо недорогий як для компактного позашляховика висококласного бренду
Потужний та злагоджений силовий агрегат
Хороша економія палива, враховуючи потужність автомобіля
Дуже зручні сидіння
Просторі задні сидіння
Базова модель укомплектована всім необхідним стандартним обладнанням, в тому числі камерою заднього виду та люком
Інформаційно-розважальна система Acura, з подвійним екраном, надмірно дратівлива
Комфорт під час їзди не відповідає рівню розкішного автомобіля
Автомобілю не вистачає, типового для цього класу, високотехнологічного обладнання
Громіздкість цього позашляховика впливає на якість управління – в той час, як більшість суперників переважно спортивні
Невелике заднє вікно перешкоджає огляду
Відносно невелика буксирувальна потужність, навіть при найскромніших підрахунках для цього класу

Слухняний та комфортний позашляховик Acura RDX не запропонував нічого нового в плані стилю, управління або оформлення салону. Його незаперечною перевагою є злагоджений, потужний двигун V6, який, в поєднанні з 6-ступеневою, автоматичною коробкою передач демонструє дуже гідний середній показник витрати палива 10,69 л/100 км. Управління в цілому стабільне, але не особливо гнучке та їзда відрізняється незначною жорсткістю. Незвична простота елементів управління, також, є безперечною перевагою цього автомобіля. У той же час, салон позбавлений навіть натяку на вишуканість, що робить його занадто скромним для свого класу. Крім того, доступно не так багато високотехнологічних функцій. Однак, RDX повністю відповідає вимогам споживачів і, досить добре обладнаний на свою ціну.

Acura RDX 2016

Б/у авто

$12 070 - $30 650

Перше покоління RDX, яке було в продажу протягом 2007-2012 років, стало носієм першого турбованого двигуна від Honda. Чотири циліндра не забезпечували великої потужності; двигун споживав дуже багато палива а розподіл потужності був безкомпромісним, що позбавляло його ефективності. Зовнішність автомобіля, як у трансформера, може або привабити, або назавжди відштовхнути від себе покупця, крім того занадто жорстка їзда іноді витрушує з вас всю душу. Незважаючи на всі свої недоліки, перше покоління RDX було дуже надійним.

67%

автовладельцев снова купят это авто!

  • 75% Дорожные тесты
  • 61 % Надежность
  • 67 % Удовлетворенность водителей

Оновлений в 2013 році, RDX другого покоління став більш сучасним та вдосконаленим. Перехід на двигун V6 поліпшив прискорення та економію палива. Комфорт їзди, також, був підвищений, хоча водіння втратило більшість спортивних характеристик.

Модернізація 2016 року обладнала RDX поліпшеною системою безпеки та стандартним для Acura складним подвійним екраном інформаційно-розважальної системи. Інші зміни включали незначне збільшення потужності та поліпшення показників економії палива, під час руху по автомагістралі.

Враження від їзди 

Комфорт їзди та шумоізоляція. Податливість автомобіля трохи покращилася, але все-таки не досягла видатних показників у своєму класі. Під час руху ви можете відчути вплив від нерівностей на дорозі, разом з частими незначними нахилами кузова, що знижує загальний рівень комфорту в автомобілі. Як не дивно, автомобіль Honda CR-V, за більш низькою ціною, який є "родичем" RDX, володіє набагато кращою манерою їзди. На трасі автомобіль поводиться прийнятно, але все одно, відчувається жорсткість. У той же час, кабіна залишається досить тихою, з меншим рівнем аеродинамічних шумів, ніж у більшості представників Honda, але все ж, шум від коліс і дороги залишається помітним.

Управління. RDX відрізняється надійним та безпечним управлінням, але його якість не виняткова. У звичайному режимі їзди, рульовий механізм надає гарний зворотний зв'язок та нахил корпусу досить стриманий. Але якщо ви хоч трохи збільшите швидкість, то відразу зрозумієте, що RDX не призначений для азартного водіння. Ви відчуєте помірне посилення керма, але недостатній зворотний зв'язок. Також, поточний радіус повороту 12.2 м. - не те чим можна похвалитися.

Під час нашого динамічного тесту, RDX швидко досяг своєї граничної швидкості на поворотах і демонстрував значний крен кузова. З самого початку автомобіль рухався швидко і неконтрольовано, зі значними відхиленнями від курсу і коливаннями кузова. Таким чином, складалося враження, ніби його задня частина була піднята домкратом. В кінцевому рахунку, автомобіль продемонстрував пристойну швидкість під час наших маневрів, хоча і не вселяв водієві впевненості в своїх діях.

Двигун та коробка передач. Солодкозвучний двигун V6, 3.5 л працює гладко та реактивно, забезпечуючи величезний запас потужності та легке прискорення. Проте, передні колеса можуть легко буксувати на слизькій поверхні перед тим як рушійна сила не перейде на задні колеса. Економія палива досягла вражаючих 10.69 л/100км, при використанні палива преміум-класу. Це кращий показник, ніж у деяких конкурентів з аналогічним 4-циліндровим двигуном. Шестиступенева автоматична коробка передач працює досить злагоджено, але перехід на низькі передачі відбувається з незначною затримкою. Крім того, ця трансмісія не настільки бездоганна як 8-ступенева, яку використовують більшість суперників. Також, ви можете змінювати передачі за допомогою підрульових пелюсток. Якщо взяти до уваги всю потужність, яку має RDX - гранична маса буксирування в 680,4 кг є неконкурентною та набагато меншою, ніж у багатьох аналогічних автомобілів.

Гальмування. Загальні експлуатаційні якості системи гальмування досить хороші, хоча, ми відзначили, що гальмівний шлях на мокрій поверхні був трохи довгим.

Фари. Стандартні галогенні фари ближнього світла володіють хорошою дальністю освітлення, та відповідно, фари дальнього світла - ще більшою. Всі фари відрізняються дуже хорошою інтенсивністю. Чітка світло-тіньова межа ближнього світла скорочує поле огляду на горбистій місцевості.

Салон Acura RDX 

Дизайн салону. Салон добре оформлений, але не зовсім відповідає стилю висококласних позашляховиків. У той час як панелі дверей та верх приладової панелі м'які та прострочування шкіряних сидінь виглядають стильно, килимки не дуже щільні, передні стійки даху покриті пластиком, а відділення для зберігання дріб'язку не оброблені.

Місце водія. Водії виявлять для себе безліч простору навколо, з широкими можливостями налаштування позиції сидіння та великою амплітудою регулювання керма. Передня та бічна видимість хороші, але широкі задні стійки даху та невелике заднє вікно можуть ускладнювати задню видимість. Виправити цю ситуацію допоможуть дзеркала заднього виду, але їх подвійні лінзи для моніторингу сліпих зон не дуже покращують огляд. Стандартна камера заднього виду виручає при парковці або при русі заднім ходом.

Комфорт сидінь та посадка. Передні сидіння дуже зручні - добре сформовані та щільно набиті з чудовими підтримуючими спинками. Також, передбачена можливість регулювання поперекового відділу. На задніх сидіннях може вільно розташуватися 3 дорослих людини, завдяки вдалій формі та високій посадці, тим не менш, вони не перешкоджають задній видимості. Простір для ступень розширено, за рахунок  пласкої підлоги. В цілому, посадка в автомобіль відбувається дуже легко, як на передні, так і на задні сидіння.

Вимірювальні прилади. Датчики в нашому автомобілі є зразком наочності - вони яскраво підсвічуються та добре читабельні.

Елементи управління. В цілому не складна в управлінні аудіо система - RDX, має у своєму розпорядженні прості елементи управління. Основні елементи прості та зрозумілі, а для клімат-контролю передбачені окремі кнопки та джойстики.

Кілька незначних недоліків: може бути складно дотягнутися до перемикача фар. Крім того, ми думаємо, що компанії Honda/Acura вже пора відійти від використання вбудованої в підлогу кнопки для відкриття люку бензобаку.

Інформаційно-розважальна система. Базова комплектація RDX обладнана 5-дюймовим дисплейним екраном та більш типовими елементами налаштування радіо. Вони досить легкі у використанні.

У більшості версіях RDX буде встановлена ​​інформаційно-розважальна система з двома екранами, від компанії Акура, до якої досить не просто звикнути. Поєднання двох екранів (верхнього дисплея та нижнього сенсорного екрану, який пищить, коли ви торкаєтеся до нього) та великого джойстика, розташованого на приладовій панелі, може збентежити. Ви будете часто оперувати двома екранами, активно вибираючи конфігурацію системи, щоб перейти до попередніх налаштувань або переглянути вашу музичну бібліотеку. Також, екрани можуть здатися вам марними, і часто, жоден з них не готовий виконати ваш запит. Більш якісні системи не вимагають такої метушні.

Щоб розібратися, які операції можна виконати за допомогою доступних способів управління, вам буде потрібен час. Наприклад, ви могли б легко переглядати музичну бібліотеку вашого смартфону за допомогою сенсорного екрану, але система змушує вас використовувати більш важкий джойстик. Ми прийшли до висновку, що багато важливих функцій не є інтуїтивно зрозумілими, особливо в порівнянні з іншими системами, які мають у своєму розпорядженні просту велику кнопку "Переглянути". Процес з'ясування що потрібно натиснути або до якого списку перейти вимагає часу, а екран дуже часто просто не встигає відображати все те, що ви переглядали раніше.

По меншій мірі, зручно встановлений сенсорний екран характеризується читабельним шрифтом та досить великими сенсорними кнопками, які легко вибирати під час водіння. Крім того, з його допомогою ви можете безпосередньо переглядати всі пісні з поточного списку відтворення.

Переваги.

● Верхній екран приладової панелі яскравий та не тьмяніє під впливом сонячного світла.

● Система голосових команд Siri Eyes Free відмінно підходить для користувачів iPhone

Недоліки.

● Заплутане розташування та логіка системи часто вимагають вводити інформацію, позбавленими будь-якого сенсу методами.

● Навігаційний додаток iPhone Acura Link має обмежену кількість функцій.

● Неможливо набрати номер телефону або вибрати музику за допомогою кнопок на кермі.

Навігація. Вбудована навігація доступна тільки в комплектації Technology Plus. Ви можете доповнити комплектацію Преміум додатком, який надасть можливість використовувати навігацію через iPhone, що потребує додаткових витрат на сам додаток та на комплект відповідних кабелів (необхідний адаптер iPhone HDMI, кабель HDMI, кабель iPhone Lightning). Але незважаючи те, що цей пакет досить дорогий - він відрізняється обмеженою функціональністю та не передбачає навіть таку функцію, як голосове введення пункту призначення.

Комплектація Technology Plus включає вбудовану систему навігації, функцію інформування про трафік в режимі реального часу та активну перемаршрутизацію, використовуючи комп'ютеризований дистанційний зв'язок Acura Link. Активна перемаршрутизація працює особливо добре, але за умови використання сервісу зв'язку Acura Link Connect, який надається безкоштовно тільки протягом перших трьох років. Також, є можливість використовувати хмарний навігаційний сервіс, який дозволяє вам шукати адреси або пам'ятки за допомогою агента в режимі реального часу. Ця послуга надається безкоштовно протягом перших 90 днів, потім необхідно сплатити абонентський внесок.

Система голосових команд. Базові голосові команди через телефонний Bluetooth є стандартними. У свою чергу, користувачі iPhone зможуть оцінити всі переваги системи Siri Eyes Free, яка дозволяє легко вибрати музику зі своєї бібліотеки за допомогою голосу. Пакет Technology пропонує більш широкий набір вбудованих голосових команд.

Телефонний зв'язок. Bluetooth з'єднання відбувається якісно, ​​включаючи потокову передачу аудіо. Можливість обміну інформацією з телефонною книгою вашого смартфону, яка дозволяє завантажувати контакти в систему, передбачена тільки в комплектації Technology Plus.

Можливості підключення. RDX забезпечений одним USB входом, портом HDMI та одним входом AUX під підлокітником.

Додатки. Aha та інтернет-радіостанції доступні через додаток Acura Link. Для того, щоб використовувати додаток, вам необхідно підписатися на послугу Acura Link, яка надається безкоштовно протягом перших трьох років. Інтернет радіо Pandora стане доступним, якщо відповідний додаток встановлено у вашому смартфоні.

Телематика Acura Link Connect включає автоматичне оповіщення про можливість аварії, дистанційне відкриття/закриття дверей та відстеження траєкторії руху вашого автомобіля. Ця послуга є безкоштовною протягом перших 90 днів, а потім вимагає підписки.

Місткість салону та багажного відділення. Салон автомобіля має безліч місць для розміщення дріб'язку, включаючи глибокі відділення в консолі. Об'єм багажного відділення помірний - трохи менше, ніж у CR-V. Проте, збільшити простір для багажу можна, склавши пружинні спинки задніх сидінь. Тимчасове запасне колесо зберігається під підлогою багажного відділення.

Безпека 

Ремені безпеки. Всі сидіння забезпечені колінними та плечовими ременями. Передня пара ременів безпеки має натяжителі та обмежувачі сили.

Подушки безпеки. Бічні подушки безпеки захищають водія та переднього пасажира, а головні шторки забезпечують захист передніх та задніх пасажирів. Датчики зупинять розкриття фронтальної та бокової подушки безпеки на передньому пасажирському місці, якщо визначать, що сидіння зайнято дитиною або зовсім вільне.

Підголівники. Передні сидіння та бічні задні сидіння мають регульовані підголівники, які є досить високими, навіть в самому низькому положенні, для захисту дорослих пасажирів. Центральний задній підголівник повинен бути піднятим для забезпечення захисту дорослого пасажира, при загрозі заднього зіткнення.

Системи запобігання зіткнень. Доступні функції безпеки включають: систему попередження зіткнення з автоматичним гальмуванням, систему стеження за розміткою, систему допомоги в дотриманні смуги руху, моніторинг сліпої зони з сигналом тривоги при перехресному русі та адаптивний круїз-контроль.

Їзда з дітьми. Надійна фіксація дитячих крісел для немовлят проти напрямку руху автомобіля, тільки за допомогою ременів безпеки, може бути проблематичною. Система кріплення дитячих крісел має кращу фіксацією, але на центральній позиції заднього сидіння вам, також, може знадобитися додаткове кріплення. Для бічних задніх сидінь кріплення якірного ременя розташовані на спинках сидінь; центральне кріплення розташоване на стелі.

Перейти к объявлениям Акура РДХ

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня