Огляд тест-драйву: Hyundai Sonata 2016

Добавлено: 04.12.2017
(4.3)
Гарне співвідношення ціни і тривалий термін гарантії;
Просторий та приємний салон;
Дуже прості системи управління;
Відмінний показник у 6.03 л/100км гібридній версії;
Моделі “Sport 2.0T” і “Limited” дуже добре оснащені;
Оснащений традиційною автоматичною коробкою передач.
Версія SE має погане зчеплення, що негативно впливає на гальмування та керування в екстрених ситуаціях;
Версія “Sport 2.0T” має нерівномірну подачу потужності і жорстку їзду;
Не викликає стільки ж довіри як його найближчі конкуренти;
Не настільки привабливий як попередня модель “Sonata”;
8.4 л/100км - показник нижчий ніж у середньому по класу.

Беручи до уваги редизайн 2015 року, автомобіль Hyundai Sonata може стати неабияким конкурентом таких визнаних лідерів даного класу як Honda Accord and Toyota Camry. Значно покращились параметри їзди та шумоізоляції. Стилізація салону стала більш прямолінійною і менш вишуканою, що в певному сенсі покращило доступ та видимість. У 2016 році з'явилась версія гібрид.

Hyundai Sonata 2016

Б/в авто

$3 145 - $16 900

Як і раніше, системи управління легкі в доступі та використанні. Загальне збільшення салону позитивно відобразилось на просторі задніх сидінь - основна вимога пасажирів, яку не беруть до уваги більшість автовиробників.

75%

автовласників знову куплять це авто!

  • 80% Дорожні тести
  • 64 % Надійність
  • 75 % Задоволеність водіїв

Хоча можна помітити і чимало недоліків. Доведений до меж своїх можливостей, автомобіль Sonata, не гібридної версії, виявився не настільки приємним. Частково, у цьому винні 16-дюймові шини Hankook моделі SE, які забезпечують не досить хороше зчеплення при входженні в повороти і не дозволяють швидко зупинятись при екстреному гальмуванні. Sonata гібрид має зовсім іншу модель гальмування із подачею енергії до батареї, що виникає при уповільненні і зупинці.

Якщо не брати до уваги певні недоліки в управлінні та гальмуванні, Sonata має дуже хороші загальні показники. Що до атмосферності салону, то широкі і зручні сидіння та просторий салон не залишать вас байдужими. Але цей автомобіль, особливо базова SE модель, навряд чи можна назвати розкішним. Кнопка опалення та кондиціювання повітря, у моделі гібрид, призначена лише для водія.

2.4-літровий силовий агрегат моделі SE забезпечує дуже хороші показники прискорення. Автоматична шестистунінчаста коробка передач забезпечує плавну та збалансовану подачу потужності. Не гібридна версія продемонструвала 8.4 л/100км, показник який декілька років назад був би просто приголомшливим, але на даний момент є просто конкурентоспроможним.

Ця ж коробка передач добре працює і у гібридній версії, хоча і додає їй вартості. Плавний перехід від використання електроенергії до палива здатний забезпечити на секунду кращий розгін і продемонструвати вражаючий показник  у 6.03 л/100км. В цілому, Sonata є досить гідним представником класу седанів.

На ряду з іншими пропозиціями від Hyundai, Sonata пропонує всеохоплюючу гарантію та допомогу на дорозі.

В ході редизайну 2015 року, салон став більш банальним, але параметри видимості, доступу та комфортності задніх сидінь не сумнівно покращились. Новий автомобіль поводиться більш стійко та впевнено, управління стало ще простішими. Представлені силові агрегати стали проривом, у порівнянні з попередніми моделями, за винятком нового 1.6-літровго турбодвигуна, метою якого є покращення економії палива. Новинкою 2016 року став Sonata Hybrid. З 2016 року камер заднього виду входить в базову комплектацію.   

У 2016 році модель гібрид була оновлена та отримала нові фари і решітку радіатора. Серед вдосконалень інформаційно-розважальної системи версії SE можна відмітити 7-дюймовий дисплей з системами Apple CarPlay і Android Auto. Але ці оновлення чомусь не доступні у версії гібрид.

Враженні від їзди

Управління. Автомобіль Sonata забезпечує відчуттям надійності та має досить хороший зворотній зв'язок на поворотах при стандартній манері їзди. Рульове управління добре збалансоване, але зворотного зв'язку трохи не вистачає. Доведені до меж своїх можливостей, як гібридні так і не гібридні моделі дотримуються траєкторії не чітко, особливо на поворотах, але цього можна було очікувати. Система контролю стабільності спрацьовує своєчасно, але можливості управління автомобілем в аварійних ситуаціях не забезпечують водія достатнім відчуттям впевненості. Шини не можуть гарантувати надто хорошого зчеплення, таким чином швидкість автомобіля, при виконанні маневрів ухилення, досить низька, що може вплинути на безпеку при виконанні маневрів.

Двигун і коробка передач. 2.4-літровий чотирициліндровий двигун зі 185 кінськими силами та шестиступінчаста автоматична коробка передач працюють злагоджено та забезчепують автомобіль достатньою потужністю. Розгін від 0 до 96,5 км/год відбувається за 9.2 секунди, але при постійній їзді седан виявився достатньо швидкісним як для свого класу. Перемикання передач відбувається своєчасно, рівномірно та ненав’язливо.

Показник у 8.4 л/100км негібридного Sonata SE - є нормальним для сучасних седанів. Хоча деякі конкуренти мають і кращі показники. Гібридна версія Sonata здатна продемонструвати вражаючі 6.03 л/100 км, що перевершує всі показники конкурентів.

При тестуванні Sonata Sport, з його 2.0-літровим турбодвигуном, відчувалась недостача тяги на низьких швидкостях.

У 2016 році вийшла Sonata Hybrid з 2.0-літровим чотирициліндровим двигуном, підсиленим електромотором, що сприяє кращому прискоренню. Перехід від використання пального до електроенергії плавний, а шестиступінчаста автоматична коробка передач добре співпрацює із гібридною установкою.  

Комфорт їзди. Sonata їздить добре. Підвіска добре поглинає дорожні нерівності, захищаючи від стороннього шуму. Рухи кузова добре контролюються майже на всіх ділянках дороги, окрім схилів. Їзда на трасі спокійна та рівномірна.

Шумоізоляція. Як Sonata так і Sonata Hybrid дуже тихі автомобілі, з  хорошою ізоляцією шуму дороги та вітру та ледь відчутним шумом двигуна. Двигун та електромотор у версії гібрид працюють гармонічно, але типове гарчання все ж присутнє. Шестиступінчаста коробка передач ненадовго приглушує гул двигуна.

Гальмування. Автомобіль має не дуже хороші результати. Посереднє зчеплення спричиняє довгі зупинки як на мокрому так і на сухому дорожньому покритті. Педаль  гальма моделі SE має хорошу модуляцію та зворотній зв'язок. Проте, версія гібрид демонструє не надто хороший зв'язок на початку подорожі та при низьких швидкостях, але до цього дуже швидко звикаєш.

Фари. Галогенні фари забезпечують дуже хорошу фронтальну та бокову видимість. Ксенонові фари доступні, але лише з дороговартісним пакетом “Technology” або в комплектації Sport 2.0T.  

Салон Hyundai Sonata  

Дизайн салону. Як і очікувалось, верхня частина приладової панелі та дверні панелі добре підбиті, але інші пластикові елементи жорсткі на дотик. Моделі SE оздоблені привабливими металевими елементами, а тканина обшивки сидінь має хорошу текстуру. Моделі “Limited” мають більш вишукане оздоблення салону, з елементами під деревину, строчкою на приладовій панелі та дверях та перфорованими шкіряними сидіннями. Спортивні моделі мають контрастну червону строчку сидінь. Крім того, моделі більш високого рівня комплектації, оснащені такими функціями як: підігрів рульового колеса, підігрів/охолодження сидінь та сонцезахисними шторками для задніх дверей.

Більшість компонентів добре поєднуються між собою.

Водійське місце. Місця за телескопічним кермом, з широким діапазоном регулювання, предостатньо. Місця для ніг багато, крім того, є підніжка для лівої ноги. Водії, навіть із невисоким зростом, можуть легко дістатись всіх необхідних елементів управління.  

Видимість. Завдяки більшим вікнам та менш купе-подібному профілю, покращилась видимість. Стійки даху значно вужчі ніж зазвичай, що дозволяє мінімізувати сліпі зони. У бічному дзеркалі заднього виду автомобілів Sonata, не оснащеному системою моніторингу сліпих зон, вбудовано додаткове дзеркало, яке може допомогти зменшити сліпі зони на задніх флангах.

Усі автомобілі 2016 року оснащені камерою заднього виду. Система моніторингу сліпих зон, яка є бажаним аспектом оснащення автомобіля, входить в комплектацію Sport 2.0T і Limited.

Комфорт сидінь. Навіть стандартні сидіння, обшиті тканиною, мають гарну форму та забезпечують хорошу підтримку. Пласкі та тверді сидіння сприяють гарній підтримці. Купуючи Sonata SE, придбайте і пакет “Popular Equipment”, який забезпечить вас сидіннями з електроприводом. Таке сидіння має декілька режимів регуляції, включаючи регуляцію поперекового відділу. Комплектації  Sonata Sport та Limited вже оснащені таким сидінням. Моделі вищої комплектації Sport 2.0T та Limited мають стандартні шкіряні сидіння, які забезпечують ще кращу підтримку.

Задні сидіння є дуже просторими та комфортними, особливо у порівнянні з іншими седанами середнього розміру. Місця для ніг достатньо, а подушки сидіння пропонують хорошу підтримку. Місця для голови, навіть високих пасажирів, достатньо. Троє дорослих зможуть комфортно розміститись на задніх сидіннях.

Посадка. Завдяки широкому діапазону відкривання дверей та прямолінійній стилізації, посадка в автомобіль проходить легко. Щоб дістатись задніх сидінь, вам не потрібно сильно нахилятись. Легкому доступу до задніх сидінь також сприяють великі двері.

Датчики. Прилади великі і їх легко зчитувати. Моделі SE мають монохромний екран, розміщений між спідометром і тахометром, який відображає економію палива, маршрутні дані та іншу інформацію. Кнопки, розташовані на рульовому колесі, дозволяють час від часу продивлятись дані. Автомобілі Sonata, більш високого рівня комплектації, оснащені додатковим повноколірним дисплеєм та електролюмінісцентними приладами, з підсвіткою. Вони мають привабливий зовнішній вигляд, але гострої необхідності в них немає.

Базові SE моделі виглядають просто. Управління системою клімат-контролю здійснюється за допомогою великих ручок і кнопок. Моделі Sport та SE з пакетом “Popular Equipment” оснащені п'ятидюймовим сенсорним екраном радіо. Завдяки великим старомодним ручкам зміни гучності та частоти, великим кнопкам вибору аудіоджерел та великим сенсорним кнопкам вибору станцій, ним легко керувати.

Обираючи аудіосистеми з навігацією, вищого рівня, ви отримаєте простий інтерфейс управління. Основні функції виконуються за допомогою ряду великих ручок і кнопок під дисплеєм. 8-дюймовий сенсорний екран системи має великі сенсорні кнопки, шрифти та великий навігаційний дисплей.

Є лише один аспект, який може вас спантеличити: перемикач фар, розташований на руків'ї, вимикає денні ходові вогні занадто швидко, особливо при відсутності автоматичних фар.

Електроніка. Було б чудово, якби усі автомобілі мали настільки невибагливу інформаційно-розважальну систему та телефонний зв'язок. Система “Blue Link Telematics”, стандартна для усіх, окрім базових моделей, з'єднує автомобіль з смартфоном, навіть якщо ви не за кермом. За допомогою відповідного додатку до смартфону від Hyundai, ви можете дистанційно заводити автомобіль, отримувати попередження про технічні проблеми або підключитися до оператора Hyundai, щоб попросити про допомогу. Ви можете здійснювати пошук заправних станцій або коротких шляхів до пункту призначення за допомогою системи голосових команд.   

Якщо у вашій сім'ї є підліток, який дуже полюбляє ваш автомобіль, ви можете налаштувати систему “BlueLink”, яка надсилатиме повідомлення, коли він братиме автомобіль без дозволу, перевищуватиме встановлений ліміт швидкості або перебуватиме поза межами дому у недозволений час.

В салоні є дві 12-вольтові розетки, один USB роз'єм і один допоміжний роз'єм. Ще одна 12-вольтова розетка розташована позаду.

Телефонний зв'язок. Використовуючи голосові підказки або сенсорні кнопки, які виконають процес підключення, ви можете швидко та просто синхронізувати ваш телефон. Здійснювати дзвінки через систему гучного зв'язку надзвичайно легко.

Аудіосистема. Стандартна аудіосистема з шістьма динаміками проста у використанні. Обрати попередні налаштування радіо та вибрати частоту, за допомогою дискового номеронабирача, зовсім нескладно. Є програвач компакт-дисків.

Опційною для моделей “Sport” та стандартною у моделях “Limited” є акустична система, потужністю 360 ват, оснащена сабвуфером і зовнішнім підсилювачем. Аудіосистема, у комплектаціях більш високого рівня, має 10  динаміків “Infinity” з сабвуфером і зовнішнім підсилювачем, потужністю 400 Вт.

Навіть базові системи забезпечують, на диво хорошу, якість звучання, не говорячи вже про системи вищого рівня. Кнопки, розташовані на рульовому колесі, можуть легко перемикати музичні композиції на підключених пристроях, телефоні або радіо.

Система голосових команд. Система доступна для всіх моделей Sonata. Використовувати голосові команд для здійснення телефонних дзвінків надзвичайно просто.  

Навігація. Система навігації доступна для усіх, окрім базових, моделей. Система дозволяє вводити всю адресу, використовуючи природну манеру мовлення.  

Клімат-контроль. Sonata Hybrid SE оснащена лише базовими функціями клімат-контролю. Ви отримуєте автоматичну систему двозонного клімат-контролю і підігрів зовнішніх дзеркал заднього виду. Деякі водії зазначали, що при вимкненому двигуні, кондиціонеру було складно працювати у спекотні дні. Щоб отримати функції підігріву рульового колеса та підігріву/охолодження сидінь, варто придбати версію “Limited”. Модель “Limited” має функцію підігріву задніх сидінь.

Місткість салону. Передні пасажири мають доступ до декількох зручних місць для зберігання, включаючи великий критий відсік, розташований перед перемикачем передач, який ідеально підходить для смартфону. На додачу, є два невеликих відкритих відсіки біля тримачів напоїв. Крім того, під підлокітником є великий критий відсік. Всі четверо дверей оснащені тримачами пляшок, а на спинках сидінь є кишені.

Тримачі напоїв. У передній консолі розташовано два тримача  напоїв. Пасажири задніх сидінь мають два тримача у складному підлокітнику. Всі четверо дверей оснащені тримачами пляшок.

Місткість багажного відділення. Широкий діапазон відкривання дверцят багажного відділення, спрощує процес завантаження. Негібридна версія здатна вмістити дві великі валізи і дві сумки, а склавши сидіння у співвідношенні 60/40, можна збільшити вантажний простір. Гібридна версія так само здатна вмістити дві великі валізи і дві сумки, але сидіння можна скласти лише при комплектації “Limited”. Вигнуті дверні петлі можуть пошкодити багаж.

Запасне колесо. Усі моделі оснащені блоком наповнення подушки безпеки. Тимчасове запасне колесо, яке знаходиться під підлогою багажного відділення, доступне при купівлі пакету “Popular Equipment ”, але не доступне у версії гібрид.

Безпека

Результати краш-тестів. Завдяки хорошим результатам краш-тестів, Hyundai Sonata входить в Top Safety Pick Plus.

Системи попередження зіткнень. Перейшовши на комплектації “Limited” або “Sport 2.0T”, ви отримаєте систему виявлення сліпих зон, систему попередження перехресного руху та систему допомоги при зміні смуги руху. В  комплектаціях “Sport” і “Eco” опційно доступні такі системи як: система слідкування за розміткою, система круїз контролю з функцією стоп/старт, система допомоги при паркуванні та система попередження про можливе зіткнення.  

Перейти до оголошень Хендай Соната

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Hyundai в Україні