Огляд тест-драйву: Peugeot 208 2016

Добавлено: 19.08.2016
(4.1)
Стильна кабіна
Продуктивні двигуни
Хороші параметри безпеки
Авто не славиться ергономікою
Посередні якості управління
Їзда по місту нерівномірна

Пежо 208 належить до класу малогабаритних автомобілів, який славиться найбільш жорстокою конкуренцією. Серйозними конкурентами для цього авто виступають просторий Skoda Fabia, вражаючий своєю динамікою Ford Fiesta та стильний Volkswagen Polo. Творці Peugeot розуміють, що велика кількість людей віддають перевагу малолітражним автомобілям через економію коштів, проте споживачі не бажають, щоб це впливало на загальну якість авто. Представник бренду Пежо - модель 208 відрізняється серед інших особливо стильною кабіною. Разом з тим, весь модельний ряд цього авто досить добре оснащений на базовому рівні, якщо говорити про престиж та безпеку. Також, для автомобіля передбачений ряд жвавих, економічних двигунів.  

Peugeot 208 2016

Б/в авто

$7 030 - $12 880

Нові авто

$14 139 - $20 471

Хоча, 208 добре виглядає ззовні та якісно оформлений всередині, його важко назвати просторим для пасажирів, чи містким для багажу. Одночасно, водій зіткнеться із проблемою зручного розташування за кермом та інтуїтивного користування інформаційно-розважальною системою. Крім того, 208 не на стільки захоплюючий в управління, як більшість суперників, особливо Ford Fiesta.

75%

автовласників знову куплять це авто!

  • 63% Дорожні тести
  • 56 % Надійність
  • 75 % Задоволеність водіїв

Під час пересування по місту, легкий рульовий механізм 208-го ідеально підходить для маневрів у тісному насиченому трафіку та паркуванню на обмеженій площі. Натиснувши на педаль газу, стає зрозуміло, що рульовий механізм відносно швидкий, але Ви не будите мати жодного уявлення про те, як поводять себе передні колеса.

Також, передня частина автомобіля 208 не буде занадто повороткою на звивистих дорогах. Нечіткий рульовий механізм та недбалий контроль коливань кузова змусять Вас чекати, поки автомобіль почне заходити у поворот. У даному випадку не можливо говорити про точність, притаманну Ford Fiesta.    

Проте, 208-й добре справляється із їздою по шосе, залишаючи ззовні кабіни шум від дороги та вітру. Разом з тим, опинившись на вибоїстій ділянці дороги, Ви можете почути надмірний звук від наполегливої роботи підвіски під Вами.

Серед наявних двигунів, дизельні працюють найбільш шумно – всі три характеризуються значними виробничими шумами та вібраціями, при перевезенні важких речей. Бензиновий мотор, об’ємом 1,0 л, також, не годиться для цього. Хоча, ми не можемо назвати 1,2-літровий двигун ідеальним, проте, він працює найбільш злагоджено серед усіх запропонованих. Разом з тим, всі версії 208 страждають від нечіткого та перебійного перемикання передач.  

Враження від їзди

Розмір дисків для Peugeot 208 коливається від 15-дюймових сталевих, для базового автомобіля, до 18-дюймових литих, для версії GTi. Нажаль, Ви не відчуєте комфорту під час їзди навіть на менших колесах, а із встановленням більших ситуація тільки погіршиться. При низьких швидкостях по типових дорогах, всі нерівності поверхні транслюються крізь 208 у вигляді вібрацій по всій площі кузова, що в результаті спричиняє тряску пасажирів. Проте, при збільшенні швидкості у автомобілі стає більш комфортно. Незважаючи на це, Пежо 208 не можливо віднести до малолітражних авто, які можуть похизуватися хорошими експлуатаційними характеристиками під час руху, як наприклад, Ford Fiesta.    

Детальніше про автомобіль Peugeot 208

Інтер’єр

Хоча, інженери компанії Peugeot вирішили встановити у автомобілі менше, ніж зазвичай кермо, високі водії помітять, що незалежно від позиції, воно загороджує більшість циферблатів. Разом з тим, більшість контролерів клімату на приладовій панелі знаходяться у зоні досяжності та зрозуміло підписані.

Якщо не враховувати спортивні сидіння версії GTi, у решті автомобілів 208 передні сидіння характеризуються низьким рівнем підтримки. Тут відсутня можливість регулювати поперековий відділ, а подушка сидіння не досить довга, тож пасажирам з довгими ногами бракуватиме підтримки стегон. Разом з тим, діапазон регулювання сидіння та керма досить хороший, також, педалі у обох версіях 208-го – автоматичній та механічній - зручно розташовані по відношенню до водійського сидіння.

Велике, широке лобове скло та тонкі стійки даху забезпечують хороший рівень огляду попереду. Це ж стосується їзди по кільцевому або прямолінійному перехрестю, адже конструкція автомобіля передбачає незначну кількість деталей, які можуть погіршувати огляд.

Проте, видимість через плече водія виявиться трохи гіршою, через ширші задні стійки даху та відносно невелике заднє вікно. Починаючи від комплектації Allure, всі версії 208 стандартно обладнані датчиками паркування. У свою чергу, нижча рівнем комплектація Active, також, може бути обладнана цією технологією у якості опції. Нажаль, у базовому автомобілі неможливо додатково встановити такі датчики, так само, як і протитуманні фари.  

Попереду достатньо місця для ніг та голови, разом з тим, кабіна досить простора, щоб не дозволяти пасажирам торкатися один одного плечима. Одразу перед важелем перемикання передач знаходиться містка ніша, достатньо велика, щоб розмістити гаманець, набір ключів, та мобільний телефон. Крім цього, у салоні автомобіля передбачена велика кількість менших відділень, для розміщення дрібних речей.

Пасажири задніх сидінь помітять, що Пежо 208 зі всіх сил старається конкурувати з більш просторими суперниками, такими як: Honda Jazz та Skoda Fabia. Дорослі пасажири другого ряду будуть впиратися колінами у спинки передніх сидінь та торкатися головою стелі, проте, двоє хоча б не будуть тиснутися у плечах. Та трьом пасажирам на задніх сидіннях цього автомобіля буде затісно.

У той час, як перевагою всіх версій Peugeot 208 є можливість регулювання висоти водійського сидіння, у базовому Access A/C відсутня функція регулювання висоти пасажирського сидіння, а у версіях Active такий механізм встановлюється тільки в якості опції. Тим не менш, наступні рівні комплектації оснащені технологією регулювання пасажирського сидіння стандартно.

Також, у версії Access A/C відсутня можливість пропорційного складання задніх сидінь у співвідношенні 60/40, та знову ж, для цієї комплектації не передбачена навіть така опція. Проте, вона є стандартною для наступних комплектацій, починаючи з Active.

Що стосується багажного відділення – його об’єм у 285 літрів являється середнім для цього класу. Такі суперники, як Honda Jazz та Skoda Fabia відрізняються більш просторим багажним відділенням. Проте, як мінімум, багажник Peugeot має практичну прямокутну форму та значно ширший діапазон відкриття.

Екстер’єр

Нарешті, здається Пежо вдалося відновити чарівність малолітражки, яка колись була досягнута у результаті величезних зусиль. Похмурий 207 замінив радикально новий 208. Його концепція полягає у поєднанні напрацювань доброго минулого та ідей майбутнього. Якщо коротко – 208-ий повернувся у минуле, щоб запозичити мотиви дизайну моделі 205 та одночасно крокує у майбутнє у відношенні техніки та внутрішнього оснащення. Посередній ззовні та привабливо вишуканий всередині, автомобіль вирізняється обривистими лініями, які тільки підкреслюють його шарм.     

Безперечно, 208 став найбільш сенсаційним новим автомобілем від Peugeot за останні роки. Він представляє собою більше оновлення аутентичного авто, ніж його радикально змінену версію. Легший за коренастий 207 та з кращими аеродинамічними якостями, автомобіль, також, коротший та нижчий за свого попередника. Незважаючи на це, 208 став просторішим всередині. Тепер він дійсно добре продуманий.   

Комплектація

Найнижча ціна 208, яку Ви зможете знайти, буде належати його базовій версії, але те, що Ви отримаєте, буде повністю відповідати витраченим коштам. Кондиціонер, Bluetooth та шість повітряних подушок безпеки включені - це добре. Проте, відсутні литі диски, наявна лише дуже проста інформаційно-розважальна система та встановлено непорушне заднє сидіння диванного типу. Тож, варто потратити трохи більше для купівлі комплектації Active – на нашу думку, вона варта Вашої уваги. Авто цієї версії буде обладнане 15-дюймовими литими дисками, які підвищать цінність автомобіля при перепродажі, також, у ньому встановлений сенсорний екран інформаційно-розважальної системи, радіо DAB, шкіряне кермо та механізм складання задніх сидінь у співвідношенні 60/40. Версії Allure та GT відрізняються кращим рівнем оснащення, серед якого: більші колеса, автоматичні фари головного світла та двірники - але ці модифікації занадто дорогі. Автомобілі GTi виділяються спортивним дизайном та стандартно оснащені технологіями, які часто притаманні спорт-карам.

Камера заднього виду представлена в якості опції у всіх версіях, крім Access A/C,  у той час, як система автоматичного паркування передбачена тільки для версій Allure, GT Line та GTi.

Як вже згадувалось, базовий автомобіль обладнаний простою інформаційно-розважальною системою, яка включає: радіо, CD-програвач, Bluetooth, елементи управління аудіо, розташовані на рульовій колонці, два динаміки попереду та роз’єм для підключення додаткових пристроїв, проте відсутній USB слот. Його особливостями є монохромний екран та прості кнопки, зручні у використанні та зрозумілі.

Далі, кожна комплектація Пежо 208 стандартно оснащена 7-дюймовим сенсорним екраном. Він значно яскравіший та чіткий, із сучасною екранною графікою, але не достатньо швидкий. Ви часто, у розпачі, будете двічі натискати на одну і ту ж кнопку, щоб перейти до наступного пункту меню. Разом з таким екраном, автомобіль буде оснащений: радіо DAB, USB роз’ємом та двома додатковими динаміками для покращення якості звуку. Система супутникової навігації може бути додана до комплектації Active та вище, так само, як і додаток інтеграції зі смартфоном.

Під капотом

У найдешевшій варіації, Peugeot 208 буде обладнаний базовим 3-ицліндровим двигуном, об’ємом 1,0, та ми його не рекомендуємо. Він швидко видихається, тож Вам доведеться часто змінювати передачі.

3-циліндровий двигун 1,2 л – набагато кращий варіант. Він достатньо продуктивний для хорошого старту та, достатньо жвавий для їзди по місту та за його межами. Також, наявні три дизельних двигуни, які забезпечують більше рушійної сили при низьких швидкостях. Проте, ми гадаємо, що дешевший бензиновий двигун 1,2 л задовольнить потреби більшості покупців.

Швидкісна версія GTi експлуатує бензиновий двигун з турбонаддувом, об’ємом 1,6 л. Він вражає потужністю, як тільки у дію вступає турбонаддув, проте, його очевидним недоліком є збільшення експлуатаційних витрат.

Двигуни PureTech, об’ємом 1,2 л та потужністю 82 або 110 к.с., можуть бути скооперовані із автоматичною коробкою передач. По великому рахунку, це не дуже  добре, адже вона трохи стримує автомобіль при розгоні. Однак, при цьому авто досить хороше серед інших малолітражок.

Базовий 74-сильний двигун абсурдно економічний, але йому потрібно 13,3 с для того, щоб розігнатися до 100 км/год. Тож, якщо динаміка важлива для Вас – ми рекомендуємо більш ефективні версії, потужністю 99 та 118 к.с. Останній досягає 100 км/год за 9,4 с. Дизельний мотор 1,6 л може бути трохи шумним при натисканні на педаль газу, проте, він ніколи не буде занадто набридати.     

Більшість версій 208 обладнані 5-ступеневою механічною трансмісією від Peugeot, у той час, як 1,2-літровий PureTech, потужністю 110 к.с., може бути поєднаний із фірмовою автоматичною коробкою передач EAT6. Вона гармонійно працює та набагато краща, ніж повільна, неповоротка автоматизована механічна коробка передач ETG, яка досі пропонується із 82-сильною версією двигуна PureTech, об’ємом 1,2 л.

Точна 6-ступенева механічна трансмісія прибережена для потужного 1,6-літрового HDi та всіх бензинових версій 1,6 л - ми рекомендуємо її замість 5-ступеневої. Нажаль, на сьогодні для дизельних двигунів не передбачена опція автоматичної трансмісії.

Перейти до оголошень Пежо 208

Ліцензія Creative Commons
Цей витвір доступний по лицензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція — На тих самих умоах») 4.0 Всесвітня
Офіційні дилери Peugeot в Україні